Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Metabolizm w górę!

Marzysz o szczupłej sylwetce z wyraźnie zarysowanymi mięśniami i napiętą, jędrną skórą? Aby to osiągnąć, Twój metabolizm musi działać na najwyższych obrotach! Na szczęście znamy kilka sprawdzonych sposobów na przyspieszenie jego działania. Oto one.

Przekonaj się do siłowni

Nie wyobrażasz sobie siebie ze sztangą na plecach lub kettlami w dłoniach? A może maszyny na siłowni kojarzą Ci się raczej z narzędziami tortur? Powinnaś dać im szansę! Okazuje się bowiem, że regularne treningi siłowe kilka razy w tygodniu potrafią odwrócić pozornie nieuniknione spowolnienie metabolizmu związane z wiekiem aż o 50%! Przejmij zatem kontrolę nad swoim metabolizmem, czyniąc squaty, martwe ciągi i wyciskanie hantli częścią swojej treningowej rutyny.

Pokochaj interwały

Następnym razem, gdy wybierzesz się na trening biegowy, pływanie lub nawet zwykły spacer, zwiększ intensywność swojego tempa na 30 sekund, po czym powracaj do normalnej prędkości. Stosowanie tej strategii pomoże Ci zużyć więcej tlenu i sprawi, że Twoje komórki będą ciężej pracować. To prosty plan automatycznego odchudzania. W ten sposób możesz ćwiczyć krócej niż zwykle, a jednocześnie osiągnąć równie spektakularne efekty. Nie wiesz, jak rozliczać czas treningu? Zainstaluj w swoim telefonie aplikację, która będzie to robić za Ciebie i jednocześnie skoncentruj się na technice i miarowym oddychaniu.

Pij dużo zielonej herbaty

Zielona herbata od dawna jest znana jako bogate źródło polifenoli przeciwutleniających. Nowe badania wykazują również, że jej aktywny składnik - katechina, może znacznie pobudzić metabolizm. Okazuje się, że osoby, które regularnie popijały zielony napar straciły na wadze dużo więcej niż ci, którzy tego nie robili. To świadczy o fakcie, że katechiny mogą poprawić utlenianie tłuszczu i termogenezę.

Jedz regularnie

Jeśli chcesz dodatkowo poprawić swój metabolizm, spożywaj mniejsze posiłki w regularnych odstępach czasowych, najlepiej co 3-4 godziny. Staraj się nie pomijać żadnego z posiłku, ponieważ wywołany tym wzmożony głód doprowadzi Cię do sięgnięcia po niezdrową i nieprzemyślaną przekąskę. Jeśli systematyczne przygotowywanie codziennych posiłków jest dla Ciebie nieosiągalne, postaraj się wybierać w sklepach produkty, po zjedzeniu których będziesz czuć się pełna na dłużej (warzywa i owoce pełne błonnika) oraz takie, po których poziom cukru we krwi nie skoczy gwałtownie w górę i w dół, czyli na przykład bakalie lub jogurt naturalny. Jeśli masz problem z kontrolowaniem czasu, jaki upłynął od Twojego ostatniego posiłku, ustaw w swoim telefonie alarmy co 3 godziny, które poinformują Cię o aktualnej porze na jedzenie.

Zbilansuj swoją dietę

Metabolizm może pracować na najwyższych obrotach wówczas, gdy organizm otrzymuje wszelkie niezbędne do funkcjonowania składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Warto zatem mieć świadomość tego, ile białka, węglowodanów i tłuszczów znajduje się w każdym Twoim daniu. Dobrym przykładem świetnie zbilansowanych posiłków jest catering Miód Malina. Każdy zestaw dań przez nich oferowanych jest zaprojektowany tak, aby dostarczać ciału wręcz idealne proporcje makro- i mikroelementów. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy na ten temat, pozwól oddać się w ręce specjalistów, którzy nieco przejmą stery w Twoim codziennym odżywianiu, a już niebawem odczujesz tego pierwsze, pozytywne efekty!

Odpowiednio dobrane formy ruchu, moc zielonej herbaty i regularne, świadome posiłki mogą zdziałać cuda z Twoim metabolizmem. Warto się o tym przekonać!

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Ciągle zmagasz się z problemem nadwagi i nie pomaga nawet syst...

Skończ raz na zawsze z uzależniającym jedzeniem!

Popularność klinik witaminowych to trend, który wkracza na rynek...

Kliniki witaminowe coraz popularniejsze – sprawdź dlaczego!

Odchudzanie nie musi się wiązać z setką wyrzeczeń. Herbaty Hello...

Hello Slim. Bezpieczna, naturalna i skuteczna herbata na odchudzanie.

Gdzie należy szukać przyczyn powstawania otyłości? Dlaczego, cor...

Dlaczego coraz więcej rodaków tyje?

Jak wiadomo kolacja jest ostatnim posiłkiem spożywanym przed sne...

Łosoś w jogurcie naturalnym z rukolą

Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud? Jak sprawić, by...

Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud? Oto ważne wskazówki i odpowiedzi na nurtujące pytania!

Alergie pokarmowe dotykają coraz większej liczby osób, w tym rów...

Jak poradzić sobie z nietolerancją laktozy – poradnik dla rodziców