Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Zalety diety wegańskiej

Wato na początku wyjaśnić co to jest weganizm. W wielu środowiskach weganizm definiowany jest jako filozofia życia czy też sposób życia. Stare porzekadło mówi „jesteś tym co jesz”i z tego wniosku wychodzą weganie,albowiem ze swojego jadłospisu wykluczyli wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego łącznie z jajkami,owocami morza czy też mlekiem. Dieta wegańska powstrzymuje od kupowania futer,kosmetyków pochodzenia zwierzęcego czy odzieży skórzanej. Albowiem wyklucza wszelkie formy znęcania się nad zwierzętami oraz okrucieństwa wobec zwierząt. Posiada również całkiem dużo zalet wpływających pozytywnie na zdrowie.

Dieta jogurtowa

O ile sama nazwa diety brzmi bardzo zachęcająco to jednak nie można się dać zwieść. Albowiem dieta jogurtowa nie polega tylko na spożywaniu tego produktu. Chociaż nie ukrywając to właśnie w jogurtach znajdziemy żywe kultury bakterii, które mają dobroczynny wpływ na procesy związane z trawieniem. A co najważniejsze ten rodzaj diety nie obciąża żołądka a dostarcza mnóstwa witamin i składników mineralnych oraz pełnowartościowe i lekkostrawne białko,które buduje komórki oraz odpowiada za wytwarzanie hormonów oraz enzymów. Jest godna polecenia.

Dieta ryżowa 3 dniowa

Dieta ryżowa powstała w 1934 roku. Jej twórcą jest Walter Kempner, który prowadząc obserwacje nad występowaniem u ludzi różnorakich chorób, zauważył, że jeżeli w diecie jest wprowadzony ryż ryzyko zachorowań na wiele chorób jest mniejsze. Autor reasumując swoje badania, stworzył dietę,która głównie opiera się na spożywaniu ryżu. W wielu przypadkach dieta ryżowa 3 dniowa jest przepisywana również jako jadłospis, który w bardzo dużym stopniu poprawia kondycję i zdrowie. Warto bliżej przyjrzeć się tej diecie.

Ostatnie komentarze

O ile sama nazwa diety brzmi bardzo zachęcająco to jednak nie mo...

Dieta jogurtowa

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby wiedzieć, w których dn...

Dni płodne u kobiety - jak je wyznaczyć?

Nasz styl odżywiania wpływa na wiele czynników warunkujących nas...

Jak zmienić nawyki żywieniowe? Zacznij od tego

  Witamina C, czyli inaczej kwas askorbinowy, to niezwykle ważn...

Witamina C i jej cenne właściwości

  Tak jak nie ma ludzi idealnych tak samo nie ma idealnych sylw...

Bulimia – obsesja na punkcie swojego wyglądu

W ostatnim czasie o wodzie wodorowej jest coraz głośniej. Czy ma...

Woda wodorowa – czy warto ją pić?

Zarówno osoby nie palące jak i nałogowi palacze doskonale zdaj...

Jak palenie papierosów wpływa na Naszą urodę?