Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Noworoczne dylematy: domowy fitness czy siłownia?

Chyba największą zaletą domowych zajęć fitness jest to, że jednocześnie można zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy – pod warunkiem, że wcześniej zainwestujesz w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń.

Takie rozwiązanie daje dużo swobody. Pozwala wykorzystać każdą wolną chwilę w ciągu dnia - bez stresowania się i marnowania czasu na dojazdy do siłowni.

Mało tego, znacznie pomaga w pilnowaniu prawidłowej diety, zwłaszcza rozpisanej na przykład przez trenera personalnego. Ćwicząc w domu, masz w zasięgu ręki wszystko, czego potrzebujesz.

Kolejna kwestia to finanse: nie wydajesz pieniędzy na dojazdy, karnet na siłownię czy plan treningowy. Oczywiście najpierw trzeba zainwestować w odpowiedni sprzęt fitness, ale można zrobić to etapami i na początek zaopatrzyć się w takie akcesoria, jak hantle do ćwiczeń, piłka gimnastyczna czy skakanka. Później, gdy już odłożysz trochę gotówki, dokupisz na przykład rower treningowy, ławka treningowa czy bieżnia.

Bieżnia treningowa

Trenowanie na domowej bieżni doskonale zastępuje bieganie na powietrzu, jeżeli aura akurat nie sprzyja wychodzeniu na zewnątrz. Co więcej, idealnie nadaje się jako efektywna metoda na zgubienie nadmiaru kilogramów.

Tylko podczas godzinnego biegu na bieżni można spalić nawet 800 kcal, co rzecz jasna jest zależne od różnych czynników, takich jak na przykład płeć, wiek czy masa ciała.

Piłka gimnastyczna

Piłka gimnastyczna to akcesorium fitness, które idealnie nadaje się dla osób w każdym wieku i o zróżnicowanym poziomie sprawności. Dodatkowo poleca się je również kobietom w ciąży.

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną dają mnóstwo korzyści, w tym m.in. rozwijają zdolności motoryczne, rozwijają ruchomość stawów, wzmacniają mięśnie głowy, pleców, tułowia i brzucha oraz pozytywnie wpływają na funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

A strój? W końcu w domowym zaciszu nie musisz specjalnie przejmować się tym, jak wyglądasz, więc nie będziesz zaprzątać sobie głowy drogą, markową odzieżą.

Kolejnym atutem korzystania z domowego sprzętu fitness jest swobodny wybór ogólnie dostępnych programów treningowych. Zasoby internetu są praktycznie nieograniczone, więc każdy znajdzie odpowiadający mu zestaw ćwiczeń.

Sprawdź więcej urządzeń do ćwiczeń w domu na https://www.tvokazje.pl/168-silownia-i-fitness

Zalety korzystania z siłowni

Bardzo mocną stroną korzystania z siłowni lub klubu fitness jest to, że daje możliwość korzystania z pomocy instruktora. W każdej chwili może na przykład skorygować błędy popełniane przez Ciebie w trakcie wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Oprócz tego udzieli fachowych rad i ułoży kompleksowy program ćwiczeń dopasowany do Twoich możliwości i celów treningowych. Z kolei gdy dopadnie Cię chwila słabości – na przykład będziesz blisko poddania się – możesz liczyć na skuteczną motywację ze strony trenera.

Wyjątkowa atmosfera, jaka panuje na siłowni czy w klubie fitness, to osobna kwestia. Zbliżone cele, słabości i pasja zdecydowanie sprzyjają udzielaniu się przyjaznego nastroju.

Co więcej, udziela się też wzajemna motywacja, a do tego dochodzi szansa na nawiązanie nowych, ciekawych znajomości.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

W teorii antykoncepcja hormonalna – podawana z reguły pod postac...

Tabletki antykoncepcyjne – nie zawsze skuteczne?

Post i głodówka to pojęcia, które zazwyczaj budzą jedynie nega...

Dieta owocowo-warzywna dr Ewy Dąbrowskiej – pość i chudnij!

Jesteś częstym bywalcem siłowni? Regularnie chodzisz na zajęcia ...

Wymarzona sylwetka - czemu ćwiczenia to nie wszystko?

Afty są bolesnym i dokuczliwym problemem pojawiającym się w nasz...

Domowe sposoby na afty

W dzisiejszych czasach problemy z nadwagą i otyłością są bardzo ...

DIETA OXY - rewelacyjny sposób na zbędne kilogramy

Święta Hildegarda z Bingen to święta kościoła katolickiego, kt...

Dieta orkiszowa św. Hildegardy – chrześcijańskiej mniszki żyjącej w XII wieku

Coraz więcej kobiet odkrywa zalety stosowaniu peelingów w trakc...

Domowy peeling – nisko kosztowy zabieg pielęgnacji skóry