Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Zdrowa i szczupła dzięki małym zmianom

Popularny powtarzany przez wielu frazes, że jesteś tym co jesz zyskuje na wartości w obliczu coraz bardziej rozprzestrzeniającej się epidemii otyłości. Mimo, iż dietetycy biją na alarm zawrotne tempo życia, wyścig szczurów oraz nieustanna chęć gonienia za karierą stają się powodami mimowolnego odchodzenia od zdrowych wzorców żywieniowych na rzecz tzw. śmieciowego jedzenia. Pokarmów spożywanych w biegu o dużej zawartości środków konserwujących, które zamiast odżywiać organizm tylko wywołują poczucie sytości.

Powrót do ruchu

Długie godziny spędzone za biurkiem, a następnie minimum kilkadziesiąt minut w ulicznym korku by dotrzeć do domu potrafią naprawdę zmęczyć. Jednak zasiadanie na kanapie, by chwilę się zrelaksować przed telewizorem nie wpływa pozytywnie ani na samopoczucie, ani na samoocenę. Tym bardziej, że nierzadko, aby podnieść się na duchu po stresującym dniu sięgamy po różne przekąski. Zwłaszcza czekolada ma niezwykłe właściwości wyzwalania endorfin. Ten stan trwa jednak bardzo krótko, a może nawet przerodzić się w histerię, gdy pojawiają się trudności z dopięciem guzika w dopasowanych dżinsach. Zamiast zalegać w salonie warto zacząć praktykować swój ulubiony rodzaj sportu lub zwyczajnie przejść się z przyjaciółką w żwawym tempie. Już po kilku treningach odczuwalne są pozytywne efekty.

Nowe nawyki żywieniowe

Eksperci często mówią o negatywnych skutkach niedbałego jedzenia wskazując także na zdrowe zamienniki konsumowanych w stresie słodyczy. Jak w przypadku każdej zmiany stylu życia również utrwalenie nowego zamiennika niezdrowych substancji z początku będzie wiązało się z wyrzeczeniami i wymagało silnej woli.

Jednak może się ono okazać olbrzymim sukcesem na drodze ku wymarzonej sylwetce.

Gotowanie z głową

Rozsądne przygotowywanie posiłków to jeden z kluczowych elementów zdrowego stylu życia. Mowa tu nie tylko o świadomym wybieraniu warzyw i owoców ze sprawdzonych, ekologicznych źródeł, ale także o wykorzystywaniu garnków, które w trakcie nagrzewania się nie uwalniają do potraw szkodliwych substancji.
Wśród dostępnych na rynku produktów niezbędnych w kuchni od wielu lat prym wiodą
naczynia Philipiak. Opinie o produktach tej wiodącej, ekskluzywnej marki wyrażały już nie raz osobistości świata kultury i mediów doceniając nie tylko ich wyjątkowy i ponadczasowy design, ale przede wszystkim najwyższą jakość wykonania. Przygotowane w nich potrawy mają nie tylko wyjątkowy smak, ale także idealnie spełniają oczekiwania osób przebywających na restrykcyjnych dietach. Dzięki unikatowej technologii wykonania można bowiem pozwolić sobie na komfort gotowania bez użycia soli i tłuszczu nie pozbawiając przy tym potraw walorów smakowych.

Ekologia gotowania tyczy się także ilości zużytej do przygotowania jedzenia energii. Choć płyty indukcyjne są znacznie bardziej energooszczędne od wszechobecnych jeszcze kilka lat temu kuchenek gazowych to jednak, taka drobna cecha garnków jak kumulacja ciepła, może znacznie obniżyć koszty związane z codziennym przyrządzaniem pożywienia.

Zachowanie szczupłej sylwetki wiąże się nie tylko z atrakcyjnym wyglądem, ale przede wszystkim jest wyznacznikiem odpowiedzialnego podejścia do własnego zdrowia i profilaktyki wielu tzw. chorób cywilizacyjnych powstających w wyniku nieumiejętnego planowania, przygotowywania i spożywania posiłków. Warto przeanalizować swoje codzienne decyzje żywieniowe w celu zapewniania sobie możliwie najlepszej jakości życia w dobrym zdrowiu na długie lata.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Dieta według grupy krwi musi być zdrowa, odpowiednio zbilansowan...

Dieta wg grupy krwi jadłospis

Każdy z nas zapewne choć raz w życiu cierpiał na ból ucha, nie k...

Główne przyczyny zapalenia ucha środkowego

W dzisiejszych czasach problemy z nadwagą i otyłością są bardzo ...

DIETA OXY - rewelacyjny sposób na zbędne kilogramy

Herbatę przyrządza się z liści krzewu herbacianego. Zyskała ona ...

Herbata – najpopularniejszy napój na ziemi

Czystek to roślina, która od jakiegoś czasu wzbudza wiele emocji...

Wszystko na temat czystka

Banany pochodzą z Azji Południowo - Wschodniej. Kuszą nie tylk...

Poznaj korzyści zdrowotne z jedenia bananów

W związku z obowiązkami zawodowymi nie masz czasu na regularne...

Dlaczego należy spożywać posiłki o stałych porach?