Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jesteś tym co jesz!

Twoje zdrowie przede wszystkim zależy od tego jakie masz nawyki żywieniowe.

Każda osoba dbająca o prawidłowe funkcjonowanie organizmu się musi zmienić niepoprawne nawyki żywieniowe, wtedy samopoczucie będzie dopisywać, odchudzanie czy też utrzymywanie prawidłowej masy ciała będzie skuteczne, a program treningowy o wiele bardziej efektywny. Zdrowe odżywianie nie musi być nudne ! Istnieje ogrom możliwości. Przygotowuj swoje dania ze zdrowych składników. Słowo ,, dieta” budzi negatywne skojarzenia i niepokój, tu nie chodzi o dietę samą w sobie, ale o dobre nawyki żywieniowe, które powinno się stosować całe życie. Ma być smacznie, zdrowo i pożywnie, a jadłospis musi być dobrze zbilansowany i dostarczać wszystkich składników odżywczych.

Sprawdzone domowe sposoby na grypę i przeziębienie.

Grypa atakuje. Zimno, silny wiatr, duże wahania temperatury mają wpływ na nasze samopoczucie i czynią nas bardziej podatnymi na wirusy. Grypa to zakaźna, o dosyć ostrym przebiegu choroba gorączkowa, wywołana przez wirusy trzech typów: A, B i C. Ogólne objawy grypy to rozległe bóle mięśni, stawów, głowy, zaburzenia związane z układem oddechowym. Towarzyszą jej silne dreszcze, wzrost temperatury ciała nawet powyżej 39ºC, silne pocenie i ogólne osłabienie organizmu. Choroba jest uciążliwa, utrudnia codzienne funkcjonowanie i pracę zawodową. Nie leczona może prowadzić do licznych powikłań, w tym zagrażających zdrowiu i życiu, np. zapalenie oskrzeli, płuc, a w szczególnych przypadkach nawet do ostrego zapalenia mięśnia sercowego.

Dieta białkowa

Węglowodany są zazwyczaj podstawą diety każdego człowieka. Kanapki ze zwykłego, białego chleba na śniadanie, makaron, ryż lub ziemniaki na obiad. Smacznym deserem są naleśniki, racuchy albo ciasta, a o wiele gorszą, ale powszechnie spożywaną przekąską są t sklepowe batony, ciastka i wafelki . Jedzenie typu fast food to również w ogromnej mierze węglowodany. Pizza, hamburger lub popularny dziś kebab to ogrom kalorii, pochodzących w znaczącej ilości z węglowodanów prostych.

Według kardiologa, dr Roberta Atkinsa łączenie węglowodanów z białkami i tłuszczami jest przyczyną nadwagi i otyłości, z którą tak wiele osób zmaga się w dzisiejszych czasach. Dr Atkins opracował dietę niskowęglowodanową, zalecającą ograniczenie węglowodanów do minimum i spożywanie głównie białka i tłuszczów.

Ostatnie komentarze

Yerba mate to wysuszone i zmielone liście ostrokrzewu paragwaj...

Herbata LOYD Yerba Mate

W czasie świąt nikt z nas nie liczy kalorii. Nie odmawiamy sob...

Zjeżdżaj i biegaj na nartach. Przyjemnie spalisz kalorie po świętach!

Wiadomo, że odchudzanie sprawą prostą nie jest. Walka ze zbędnym...

Odchudzasz się? O tym musisz pamiętać!

  Lato zbliża się „wielkimi krokami„ a i sezon na odchudzanie s...

Jakich produktów należy unikać przy odchudzaniu?

Zaćmę wtórną wymienia się jako jedno z powikłań po leczeniu zaćm...

Zaćma wtórna – co to za choroba?

Kofeina jest najpopularniejszą i najłatwiej dostępną substancją ...

Wpływ kofeiny na organizm człowieka

Coraz więcej kobiet odkrywa zalety stosowaniu peelingów w trakc...

Domowy peeling – nisko kosztowy zabieg pielęgnacji skóry