Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Sprawdzone domowe sposoby na grypę i przeziębienie.

Grypa atakuje. Zimno, silny wiatr, duże wahania temperatury mają wpływ na nasze samopoczucie i czynią nas bardziej podatnymi na wirusy. Grypa to zakaźna, o dosyć ostrym przebiegu choroba gorączkowa, wywołana przez wirusy trzech typów: A, B i C. Ogólne objawy grypy to rozległe bóle mięśni, stawów, głowy, zaburzenia związane z układem oddechowym. Towarzyszą jej silne dreszcze, wzrost temperatury ciała nawet powyżej 39ºC, silne pocenie i ogólne osłabienie organizmu. Choroba jest uciążliwa, utrudnia codzienne funkcjonowanie i pracę zawodową. Nie leczona może prowadzić do licznych powikłań, w tym zagrażających zdrowiu i życiu, np. zapalenie oskrzeli, płuc, a w szczególnych przypadkach nawet do ostrego zapalenia mięśnia sercowego.

Dieta białkowa

Węglowodany są zazwyczaj podstawą diety każdego człowieka. Kanapki ze zwykłego, białego chleba na śniadanie, makaron, ryż lub ziemniaki na obiad. Smacznym deserem są naleśniki, racuchy albo ciasta, a o wiele gorszą, ale powszechnie spożywaną przekąską są t sklepowe batony, ciastka i wafelki . Jedzenie typu fast food to również w ogromnej mierze węglowodany. Pizza, hamburger lub popularny dziś kebab to ogrom kalorii, pochodzących w znaczącej ilości z węglowodanów prostych.

Według kardiologa, dr Roberta Atkinsa łączenie węglowodanów z białkami i tłuszczami jest przyczyną nadwagi i otyłości, z którą tak wiele osób zmaga się w dzisiejszych czasach. Dr Atkins opracował dietę niskowęglowodanową, zalecającą ograniczenie węglowodanów do minimum i spożywanie głównie białka i tłuszczów.

DIETA OXY - rewelacyjny sposób na zbędne kilogramy

W dzisiejszych czasach problemy z nadwagą i otyłością są bardzo powszechne. Ludzie, w codziennym pędzie, nie zwracają uwagi na to, co ląduje na ich talerzu. Codzienne zajadanie się niezdrową, wysokokaloryczną, chemicznie przetworzoną żywnością prowadzi do gromadzenia, przez nasz organizm, niechcianej tkanki tłuszczowej. Ludzie nie mają czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków, nie jedzą regularnie, a w ramach przekąsek preferują pączki i chipsy. Nie zawracają sobie głowy zalecaną codzienna porcją warzyw.

Co zrobić aby pozbyć się zbędnego balastu?

Z pomocą przychodzą przeróżne diety.

Ostatnie komentarze

W ostatnim czasie o wodzie wodorowej jest coraz głośniej. Czy ma...

Woda wodorowa – czy warto ją pić?

Czy w ogóle istnieje przepis na zdrowe ciasto? Jak słodkie może ...

Przepis na zdrowe i dietetyczne ciasto

  Kto nie lubi fast-foodów? Pewnie można by było policzyć takie...

Okiem dietetyka. Zdrowe frytki z warzyw

Mięśniaki macicy to niezłośliwe guzy, które mogą być przyczyną m...

Sposoby usuwania mięśniaków macicy

Jest to temat szeroko pojęty. Przygotowując imprezę, sylwestra c...

Dietetyczne przystawki na przyjęcie

  Choroby cywilizacyjne stały się dziś prawdziwą plagą. Umieram...

Jak zachować zdrowie, witalność i szczupłą sylwetkę pomimo upływu lat?

Zdrowy tryb życia, ćwiczenia, smukła sylwetka, zbilansowana diet...

Starasz się schudnąć? Poznaj popularne mity na temat odchudzania