Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Witaminy dla kobiet - które warto suplementować

Płeć w dużym stopniu determinuje gospodarkę hormonalną i zapotrzebowanie organizmu na konkretne makr- i mikroskładniki. Jako kobiety i mężczyźni różnimy się pod względem zapotrzebowania na kalorie, minerały czy witaminy. W poniższym artykule zajmiemy się tymi ostatnimi – witaminami. Które suplementy dla kobiet stosować, żeby dostarczyć organizmowi tylu niezbędnych witamin, ilu potrzebuje?

Choroby żył powierzchniowych nóg – ich przyczyny, leczenie i sposoby zapobiegania

Tkanki naszych nóg, aby mogły prawidłowo funkcjonować, musza być stale zaopatrywane w natlenowaną, bogatą w związki odżywcze krew. Krew ta pompowana jest przez serce i transportowana do kończyn dolnych tętnicami. Następnie wraca ona z powrotem do serca – z mniejszą zawartością tlenu i z produktami metabolizmu komórek. Transport krwi z nóg jest utrudniony – odbywa się wbrew siłom grawitacji, a do tego ciśnienie krwi jest znacznie niższe niż w tętnicach. Dlatego naczynia transportujące krew do serca - żyły - mają zapobiegające jej cofaniu się i zastawki.

Czy na diecie pudełkowej można schudnąć?

Dieta Atkinsa a może dieta kapuściana - niezależnie od sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów efekt może okazać się mizerny, jeśli zabraknie przy tym wytrwałości i determinacji. O to natomiast niekiedy trudno, jeśli zasady diety są bardzo rygorystyczne, a składniki menu na tyle egzotyczne, że trudno je znaleźć w okolicznych sklepach. W ostatnich latach jednak pojawił się inny rodzaj diety, który, oprócz tego, że umożliwia zrzucenie nadprogramowych kilogramów ma jeszcze inne zalety.

Ostatnie komentarze

Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które nie lubią d...

Dietetyczny pudding czekoladowy

Otyłość jest jedną z najszybciej postępujących chorób cywilizacy...

Jak skutecznie walczyć z nadwagą?

Raport naukowców ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego nie p...

Nadmiar sodu w diecie nastolatka

Laboratoria FitLabs nieustannie poszerzają swoją gamę produktów,...

Laboratoria FitLabs

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy z chodników znika część r...

Czy zimą warto jeździć na rowerze?

Otyłość jest jedną z najszybciej postępujących chorób cywilizacy...

Jak skutecznie walczyć z nadwagą?

Yerba mate to wysuszone i zmielone liście ostrokrzewu paragwaj...

Herbata LOYD Yerba Mate