Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Ładne paznokcie wizytówką każdej kobiety

Zarówno paznokcie jak i dłonie są wizytówką każdej z Nas. Ważne jest aby były zadbane, bo tak naprawdę to właśnie one rzucają się na pierwszy plan. Ładne paznokcie dodają szyku każdej kobiecie. Pomalowane paznokcie prosto z salonu wyglądają pięknie i dodają stylu, jednak nie wszystkie mamy czas na to, żeby biegać po kosmetyczkach. Nasuwa się pytanie - co zrobić aby mieć ładne paznokcie? I jak o nie zadbać? Mam dla Ciebie kilka rad.

Jaki wpływ na zadbane paznokcie mają nasze nawyki żywieniowe

 

Paznokieć rośnie średnio 1 mm. na tydzień. Głównym składnikiem z którego są zbudowane, jest przeźroczysta substancja białkowa o nazwie keratyna. To właśnie ona chroni paznokcie przed pękaniem, łamaniem czy też rozdwajaniem się. Jeżeli zauważymy, że dzieje się coś nie tak, zmieńmy nawyki żywieniowe.

Nie zapominajmy, że na naturalny wzrost paznokci ma także wpływ wiek, płeć, gospodarka hormonalna, pora roku czy też predyspozycje genetyczne. Nasze paznokcie przede wszystkim osłabia dieta uboga w białko. Zastanówmy się, czy w naszym jadłospisie nie jest przypadkiem za mało chudego mięsa, mleka, jajek i nisko tłuszczowych serów.

Oprócz białka bardzo ważne są również witaminy z grupy B, ale również A, C i E. Znajdziemy je w produktach pełnoziarnistych , orzechach i pestkach, warzywach i owocach oraz jajkach. Niedobory witamin w organizmie są niezwykle często przyczyną kruchości i suchości paznokcia. Podjadajmy galaretki i żelki, ponieważ zawarty w nich kolagen na pewno wzmocni Nasze paznokcie.

 

Na drugim miejscu choć równie ważnym jest odpowiednia pielęgnacja. Bardzo często narażamy dłonie na działanie środków chemicznych co niszczy płytkę paznokcia. Pamiętajmy aby jak najczęściej kremować nie tylko dłonie ale i paznokcie. Dobre nawilżenie przyspiesza wzrost i chroni je przed rozdwajaniem. Nie wspomnę o obgryzaniu, które nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również niszczy strukturę paznokcia i przyczynia się do ich rozdwajania. A przecież każda z Nas chce mieć ładne i zadbane paznokcie.

 

Wbrew pozorom obcinanie paznokci również ma duży wpływ na ładny i zadbany wygląd. Zamiast używać obcinaczek piłujmy je pilniczkiem, ale nie metalowym tylko papierowym - jest idealny do skracania i kształtowania paznokci i przede wszystkim jest delikatniejszy. Niektóre z Pań sądzą, że odżywki to zło konieczne. Nie odrzucajmy ich całkiem, tym bardziej, że na rynku możemy znaleźć wiele bardzo ciekawych nowości. Nowoczesne odżywki, które znajdziemy w sklepach pełnią również rolę bazy pod lakier. Odżywka także wzmocni nasze paznokcie i je zregeneruje. Nie obcinajmy skórek, gdyż chronią podstawę paznokcia i skóry przed infekcjami. W sklepach są dostępne specjalne patyczki do skórek, którymi je cofamy nie podrażniając ich.

Używajmy kosmetyków zawierających w swoim składzie skrzyp polny. Jego zbawienny wpływ odczują nie tylko paznokcie ale również skóra i włosy.

 

W jaki sposób zadbać o paznokcie by szybciej rosły?

 

W dzisiejszych czasach zła dieta, stres, przemęczenie bardzo negatywnie wpływają nie tylko na zły stan Naszego zdrowia, ale również na skórę, włosy i paznokcie. Co więc zrobić aby Nasze paznokcie szybciej rosły? Przede wszystkim wzbogaćmy Nasz jadłospis w owoce i warzywa. Najważniejsze w prawidłowym wzroście paznokci są witaminy A, C, D i witaminy z grupy B. Zaopatrzmy się w produkty bogate w żelazo ( nasiona dyni, słonecznika, suszone morele i oczywiście kwas foliowy). O nawilżaniu dłoni wie każdy. Nasze paznokcie również potrzebują nawilżenia, w tym celu używajmy kremów zawierających w swoim składzie skrzyp polny. Tak jak serce potrzebuje dobrego krążenia, również dla Naszych paznokci pobudzenie krążenia krwi w palcach zbawiennie wpłynie na ich wzrost. Pamiętajmy o dobrym nawodnieniu , które dobroczynnie wpływa na cały Nasz organizm łącznie ze skórą, włosami i paznokciami.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Zielona kawa głównie znana jest jako napój wspomagający odchudza...

Maseczka z zielonej kawy - Bądź piękna za niewielkie pieniądze

Chcesz dbać o swoją kondycję niezależnie od pogody a przy okazji...

Jaki rower treningowy będzie odpowiedni do domu?

Nietolerancje pokarmowe są niewłaściwą reakcją organizmu na spoż...

O testach na nietolerancję pokarmową słów kilka

Woda jest dla ludzkiego organizmu substancją absolutnie niezbę...

 Filtrujące dzbanki do wody - zalety i specyfika działania

Prolaktyna jest hormonem produkowanym w przysadce mózgowej. Jej ...

 Normy prolaktyny - kiedy warto zbadać?

Osiem godzin w pracy przed monitorem komputera, później pół godz...

 Jak wygląda badanie przeprowadzane za pomocą foroptera?

Nie ma jednoznacznej definicji hałasu, jest to określenie bardzo...

Wpływ hałasu na organizm człowieka i jego skutki