Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Narkotyki, alkohol, palenie tytoniu. Dlaczego nie warto stosować używek?

 

W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać osoby pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz z papierosem w dłoni. Najgorszy jest jednak fakt, że są to osoby młode a niejednokrotnie niepełnoletnie. Dorośli zadają sobie często pytanie: Dlaczego moje dziecko? Co je do tego skłoniło?

 

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na ten temat. Dzisiejsza młodzież niestety bardzo często chce zaimponować kolegom z klasy czy paczki jak również „zobaczyć jak to jest”. Dla młodzieży taki tok postępowania i myślenia to zabawa w dorosłych.. Gdyby tylko zdali sobie sprawę z powagi sytuacji na pewno nie jedna osoba zastanowiła by się pięć razy zanim sięgnęłaby po używki, chociaż dla nich to jest mega cool.

Zgubny wpływ stosowania używek

Wiele osób tłumaczy sobie, że palenie tytoniu nie jest tak bardzo szkodliwe jak nadużywanie narkotyków czy też alkoholu. Nic bardziej mylnego. Jednak bardzo duża część społeczeństwa podchodzi do tej sprawy bardzo lekceważąco. Można nawet rzec, że za bardzo. Bez względu na rodzaj skutki mogą okazać się naprawdę opłakane.

Narkotyki

To jedno z niezwykle groźnych uzależnień. Są bardzo groźną trucizną, która powoli doprowadza cały organizm do ruiny niejednokrotnie prowadząc do śmierci. Nie tylko w sposób niekorzystny wpływają na świadomość zażywającego ale również na organy niszcząc je w skutek nieodwracalny.

Przede wszystkim zażywanie tego rodzaju używek:

 • Powoduje wstrzymanie dopływu tlenu do mózgu,

 • Uszkodzenie wątroby a z biegiem czasu całkowitego zatrzymania jej pracy,

 • Niedotlenienie organizmu poprzez zanik czerwonych ciałek krwi,

 • Uszkodzenie mózgu.

To tylko niektóre z tak bardzo licznych negatywnych skutków zażywania narkotyków. To tak bardzo zgubny nałóg, który doprowadza do śmierci.

Alkohol

Panuje ogólna opinia, że stosowanie alkoholu w minimalnych dawkach wpływa korzystnie na zdrowie przede wszystkim u osób z chorobami naczyniowymi. Jednak według opinii niejednego lekarza alkohol może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Sięgając kilka razy w tygodniu po lampkę czerwonego wina bardzo szybko można popaść w nałóg z którego bardzo ciężko wyjść.

Negatywny wpływ alkoholu na organizm:

 • Prowadzi do nadciśnienia tętniczego,

 • Niszczy wątrobę powodując jej marskość,

 • Doprowadza do zaburzeń psychicznych,

 • Pod wpływem alkoholu doprowadza się do wielu urazów oraz wypadków, które niejednokrotnie są śmiertelne.

Wiele osób tłumaczy sobie, ze kieliszeczek nie zaszkodzi. Owszem alkohol jest dla ludzi. Ale wszystko należy robić z głową. Do uzależnienia niestety bardzo krótka droga ale żeby wyjść z nałogu trzeba pokonać góry i doliny. A wiele skutków spożywania alkoholu jest nieodwracalnych.

Palenie tytoniu

Tak samo jak w przypadku spożywania narkotyków czy picia alkoholu palenie tytoniu to cichy zabójca. Niby wszyscy palacze są tego świadomi ale czy rzeczywiście tak jest? Każde wytłumaczenie jest przecież dobre: A to rano do kawusi, a to na spotkaniu ze znajomymi jak również dla uspokojenia nerwów. Tak naprawdę to tylko „głupie wymówki” dla wytłumaczenia siebie. Tak łatwo sięgamy po pierwszego papierosa będąc nie do końca świadomymi jak bardzo ten nałóg uzależnia i jak bardzo ciężko jest z nim zerwać. A co najgorsze nie trujemy tylko siebie ale również bliskich ze swojego otoczenia. Tak tak palenie tytoniu przy osobach niepalących również wpływa niekorzystnie na ich zdrowie. Można powiedzieć, że bierzemy na siebie odpowiedzialność także za ich zdrowie.

Negatywny wpływ palenia tytoniu na organizm:

 • Doprowadza do nowotworu płuc,

 • Przyspiesza rozwój miażdżycy,

 • Doprowadza do chorób układu krążenia,

 • Doprowadza do niewydolności oddechowej,

 • Ma niekorzystny wpływ na wygląd skóry.

Najnowsze badania wskazują, że palenie tytoniu znajduje się na drugim miejscu wśród używek powodujących śmiertelność.

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Nierzadko zdarza się, że tuż po urodzeniu noworodek zdradza obja...

Antybiotykoterapia dziecka tuż po urodzeniu

Na pierwszy rzut oka może i wyda się to dziwne. Odchudzanie ze...

Odchudzanie ze skakanką

  Propozycję zastąpienia kawy i herbaty wodą na ogół przyjmujem...

Wyzwanie - rozpocznij nawadnianie, wypij dwa litry wody dziennie!

Korony protetyczne to uzupełnienia istniejących ubytków zębowych...

Zalety koron porcelanowych

Nadwaga i jej kolejne stadium - otyłość - to już niemal schorzen...

Produkty mleczne przyspieszają odchudzanie

  Katar nieleczony trwa 7 dni, leczony tydzień - mówi stary dow...

Wygodne i skuteczne leki na katar

Nie da się ukryć, że hemoroidy to dosyć wstydliwy problem. Zdiag...

Jak zapobiegać hemoroidom