Zbuduj atrakcyjną muskulaturę dzięki suplementom na masę i siłę!

Należysz do osób, które niezależnie od ilości zjadanych posiłków nie są w stanie przytyć? Masz kompleksy z powodu zbyt wyszczuplonej sylwetki i za nic w świecie nie jesteś w stanie nabrać masy mięśniowej? Trenujesz intensywnie na siłowni oraz przestrzegasz zasad diety na masę, jednak efektów ciągle nie widać? Musisz więc koniecznie sięgnąć po wsparcie w postaci suplementu na masę. Dzięki temu zdołasz usprawnić procesy metaboliczne Twojego organizmu, a także zapewnisz sobie optymalne warunki do tego, aby mięśnie mogły zwiększać swoje rozmiary.

Co zawierają suplementy na masę?

Preparaty tego rodzaju zazwyczaj powstają na bazie kompleksu węglowodanów oraz pełnowartościowych białek (na czele z serwatką). Aby ich przyjmowanie mogło przynieść rezultaty w postaci wzrostu masy, konieczne jest sięgnięcie do produkt, który zawiera zarówno węglowodany o przedłużonym, jak i szybkim czasie uwalniania. Dzięki temu mięśnie są przez długi czas zaopatrzone w energię niezbędną do podejmowania ciężkiego wysiłku podczas treningu na siłowni.

Aminokwasy to natomiast kluczowy składnik budulcowy, pozwalający mięśniom rosnąć. Dzięki ich obecności może mieć miejsce prawidłowy przebieg procesu syntezy białek w organizmie. Możliwa jest także błyskawiczna regeneracja uszkodzonych włókien mięśniowych po treningu. Pamiętaj, że mięśnie zwiększają swoją objętość nie wtedy kiedy trenujesz, lecz w trakcie odpoczynku. Ich przyśpieszony rozwój gwarantuje zwłaszcza l-leucyna – białko odpowiedzialne za prawidłowy przebieg procesów anabolicznych.

Oprócz tego w dobrym suplemencie na masę nie może zabraknąć kreatyny, odpowiadającej za siłę i wytrzymałość mięśni. Bez niej trudno byłoby Ci podejmować wytężone ćwiczenia fizyczne z dużymi obciążeniami.

W preparatach z tej kategorii często obecne są również sterole roślinne, znane także jako fitosterole. Uczestniczą one w procesie wytwarzania testosteronu przez organizm. A przecież stanowi on kluczowy hormon każdego mężczyzny – zwłaszcza pragnącego zbudować efektowną muskulaturę. Fitosterole zarazem regulują zbyt szybkie tempo przemiany materii. Pozwalają więc organizmowi odpowiednio wykorzystać wszelkie składniki z pożywienia, dzięki czemu możliwe staje się szybkie przybranie na masie mięśniowej. Zadaniem steroli roślinnych jest zarazem dbanie o zdrowie układu krwionośnego, w tym zwłaszcza wzmacnianie serca. Ponadto fitosterole pozwalają obniżyć zbyt wysoki poziom złego cholesterolu oraz trójglicerydów.

Nie zapominaj również o tym, że ciężkie treningi na siłowni narażają Twoją skórę na utratę wytrzymałości oraz elastyczności. Dlatego warto sięgnąć po suplement na masę, który zawiera odpowiednią dawkę hydrolizowanego kolagenu. Aby organizm był w stanie należycie go wykorzystać, w preparacie nie może jednocześnie zabraknąć witaminy C. Odpowiada ona ponadto za ochronę przez negatywnymi skutkami stresu oksydacyjnego, a także zwiększenie odporności.

Preparat na masę dla nienagannego zdrowia i witalności

Suplement na masę powinien być nie tylko skuteczny, lecz także bezpieczny. Gwarancją tego są przeprowadzone testy kliniczne. Ważne jest zwłaszcza to, by preparat taki nie powodował uciążliwych objawów niepożądanych. Często preparaty z tej kategorii narażają zwłaszcza na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Przebadany w badaniach klinicznych produkt nie będzie na szczęście stwarzał takiego ryzyka. Nie musisz więc obawiać się problemów z niestrawnością, zgagą czy bólami jelitowymi.

Na rynku możemy spotkać się z suplementami na masę, które zawierają starannie dobrany zestaw witamin oraz minerałów. W procesie budowania muskulatury bardzo ważne są zwłaszcza cynk, potas, magnez, a także witamina B6. Jeśli chcesz w sposób szczególny zadbać o własne zdrowie, postaw wtedy na preparaty z dodatkiem oleju lnianego. Jest on doskonałym źródłem kwasów Omega 3, które czuwają nad prawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego oraz wzmacniają serce. Tym samym nie tylko zwiększasz efektywność treningu na siłowni, lecz jednocześnie dbasz o swoje bezpieczeństwo w jego trakcie.

Jak wybrać najlepszy suplement dla zbudowania muskulatury?

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru suplementu diety na masę, zapoznaj się wcześniej z opiniami ich dotychczasowych użytkowników. W Internecie możesz znaleźć wiele historii klientów, którzy postanowili udokumentować efekty przed i po. Poza tym warto dowiedzieć się, które produkty są polecane przez trenerów personalnych, kulturystów, dietetyków oraz wyczynowych sportowców.

Mniej jednak na uwadze to, że suplement na masę powinien być dostosowany do budowy Twojego ciała, stanu zdrowia, a także efektów jakich spodziewasz się uzyskać za sprawą suplementacji. Pamiętaj także o tym, że zadowalające i długotrwałe rezultaty zdołasz uzyskać tylko pod warunkiem, że oprócz przyjmowania produktu masę będziesz praktykował dietę oraz cykle treningowe. Suplementacja musi być przy tym prowadzona systematyczne – nic nie da przyjmowanie preparatu jedynie od czasu do czasu.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

  Na początku warto przypomnieć co to jest dieta cukrzycowa? ...

Dieta cukrzycowa - jadłospis na jeden dzień

  Infekcje intymne dotykają kobiety niezależnie od wieku. Jak j...

Jak rozpoznać infekcję intymną?

Napar z czystka posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Należy...

10 powodów dla których warto pić herbatkę z czystka [Infografika]

Jak zapewne wiecie, zdrowe odżywianie polega na regularnym dosta...

Zdrowe odżywianie – od czego zacząć?

  W ostatnich latach bardzo głośno zrobiło się o glutenie oraz ...

Jedz smacznie i bez glutenu

Należysz do osób, które uwielbiają ciepło i na samą myśl o zim...

Zimne prysznice każdego poranka pozwolą Ci schudnąć i zachować  nienaganne zdrowie

Scenariusz, który znamy niemal wszyscy. Po wielu godzinach pracy...

Wielki głód, niewielkie pieniądze - jak wybrać dobry fast-food?