Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jakich błędów unikać w czasie kuracji odchudzającej

Odchudzanie nie należy do zadań prostych ani też przyjemnych. Z drugiej strony nikt nie mówi że będzie łatwo, w końcu nadmiar kilogramów zbierał się przynajmniej miesiącami jak nie latami. Opinie o cudownych herbatkach, wspaniałych dietach i licznych suplementach starają się przyciągnąć naszą uwagę, jednak Ty musisz pamiętać o jednym – nie ma cudownego panaceum na zbędne kilogramy. Musisz się wziąć w garść, zmienić styl życia oraz zatroszczyć o swoją dietę. Osoby rozpoczynające kurację odchudzającą, lub takie, które odchudzają się “przez całe życie” bardzo często nie osiągają swojego celu, ponieważ popełniają mnóstwo błędów. Czego unikać na diecie? Oto kilka porad.

Drakońska dieta odchudzająca? To nie jest dobre rozwiązanie

Mimo, że wydaje się to dość oczywiste w rzeczywistości tak nie jest. Nadmierne zmniejszanie codziennych porcji sprawia najwięcej problemów niż by się mogło wydawać. Znacznie trudniej w takiej sytuacji jest zapanować nad napadami głodu. Dodatkowym problemem, który pojawi się tuż po zakończeniu kuracji odchudzającej to efekt jo-jo. Dlaczego tak jest? Powód jest banalnie prosty. W momencie w którym drastycznie zmniejszasz porcje i kaloryczność posiłków, Twój organizm przestawia się na „oszczędzanie energii” i spowalnia metabolizm. Kiedy już zakończysz kurację i powrócisz do normalnej diety, Twoja przemiana materii pozostanie na niezmienionym poziomie. W efekcie nastąpi dość szybki wzrost masy, który przekreśli wszystkie trudy starania się o nienaganna sylwetkę.

Nie ufaj produktom light

Kolejny mit – produkty light. Choć są osoby, które wierzą w ich właściwości i są przekonane, że ich spożywanie prowadzi do redukcji wagi - tak naprawdę - to drugi bardzo często popełniany błąd. Informacja litght na opakowaniu produktu nie zawsze oznacza, że zawiera on mniejszą liczbę kalorii. Z reguły jest tak, że produkty te zawierają mniej tłuszczu czy mniej cukru, jednak jego miejsce zajmuje inny dodatek, równie kaloryczny. Zanim więc sięgniesz po produkt light, zapoznaj się z informacją na etykiecie, przekonaj się czy to nie jest tylko chwyt marketingowy.

Kultura spożywania posiłków

Nie chodzi o to, aby przy jedzeniu nie siorpać, ani też mlaskać. Zapamiętaj! Podstawowym błędem popełnianym przez wiele osób w czasie stosowania diety jest rezygnacja z konsumowania śniadań. Ten pierwszy posiłek dnia musi być odpowiednio skomponowany i dostarczać energię dla organizmu na cały poranek, aż do południa. Istotne jest również to, co jesz na śniadanie. Unikać należy różnego rodzaju słodkich bułeczek, pączków i innych słodkości bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe. Warto sięgnąć po produkty mleczne niskotłuszczowe, płatki, pełnoziarniste pieczywo z kilkoma plasterkami chudej wędliny.

Unikaj napojów gazowanych, soków owocowych, syropów, wód smakowych - jednym słowem - napoje słodzone są mocno niewskazane. Dostarczają jedynie pustych kalorii, przez co mogą skutecznie utrudniać odchudzanie.

Każdy rodzaj posiłku staraj się jeść powoli długo przeżuwając, wyczulisz i nauczysz wtedy organizm rozpoznawać sygnały głodu i sytości, co jest konieczne do regulowania apetytu.

 

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Dzięki warzywom nasza dieta może stać się ciekawsza i bardziej w...

12 najzdrowszych warzyw, czyli jak wzbogacić dietę w naturalny sposób?

Ta dobroczynna roślina dająca nasiona Chia znana jest ze swoic...

Szałwia Hiszpańska (nasiona Chia). Tego zapewne nie wiesz...!

Choroba zwyrodnieniowa kolana zwana również gonartrozą jest obec...

Choroba zwyrodnieniowa kolan - przyczyny i leczenie

Dieta Dukana zwana też dietą proteinową jest odchudzająca kuracj...

Tortilla w diecie proteinowej

Szukanie najlepszego sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów...

Herbalife - odżywianie komórkowe w praktyce

Przyczyny choroby hemoroidalnej (żylaków odbytu) tak naprawdę są...

Wstydliwy problem – hemoroidy

Kurkuma to przyprawa korzenna, która jest blisko spokrewniona ...

Kurkuma – magiczna przyprawa rodem z Indii