Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Czy owoce tuczą?

Zanim przejdę do odpowiedzi na pytanie dotyczące owoców i ich wpływu na organizm, przedstawię ogólna sytuację dotyczącą racjonalnego odżywiania. Największym błędem dla każdego będzie, niespożywanie rozmaitych pokarmów. Dieta musi być urozmaicona, bo tylko wtedy dostarcza się do organizmu wszystkie niezbędne składniki. Pomijanie wielu produktów, które z racji swojego składu mogą być tuczące, nie jest wcale zbyt dobrym rozwiązaniem. Najpierw trzeba zwrócić uwagę na połączenie składników na talerzu. Dzieje się tak ponieważ, nawet połączenie zdrowych rzeczy w jednym posiłku może przyczyną powstania wysokokalorycznego i niebezpiecznego posiłku.

A jak to naprawdę jest z tymi owocami i ich wpływem na tycie?

 

Ogólnie patrząc na składniki zawarte w owocach można by jednoznacznie stwierdzić, że mają duży wpływ na tycie. Jednak z drugiej strony odpowiednie ich spożywanie może dawać bardzo wiele korzyści. Dlatego postanowiłem się przyjrzeć temu wszystkiemu o wiele dokładniej. Praktycznie każdy owoc zwiera cukry proste, które są niezwykle szybko przyswajane przez organizm, a niespalona część z nich powoduje wzrost tłuszczu w organizmie. Jednak można temu zapobiec, jedząc owoce o odpowiednich porach. Nie można z nich zrezygnować ponieważ, zawierają duże ilości witamin oraz ławo przyswajanych związków mineralnych. A także duże ilości wody. Dzięki temu są wspaniałym dodatkiem, który nie tylko jest zdrowy ,ale również gasi pragnienie. Trzeba również pamiętać o tym, że owoce dzielę się na grupy i niektóre z nich można spożywać częściej i w większych ilościach. Natomiast na pozostałe można sobie pozwolić tylko raz na jakiś czas.

 

O jakiej porze najlepiej spożywać owoce, żeby nie były tuczące?

 

Odpowiedni czas spożycia jest o wiele ważniejszy, niż to co tak naprawdę zawiera sam owoc. Można w bardzo prosty sposób poradzić sobie z jego właściwościami tuczącymi. Jednym z najlepszych rozwiązań jest jedzenie owoców przed posiłkiem. Tutaj mówi się o tym, że piętnaście minut jest najbardziej idealnym dla organizmu czasem. Owoce bardzo szybko się trawią, jednak gdy zostaną zjedzone po obiedzie, będą zalegały w żołądku dopóki poprzedni posiłek nie zostanie całkowicie strawiony. Wtedy będą miały dogodny moment na to ,żeby negatywnie wpłynąć na Twój organizm. Dlatego owoce spożywajcie zawsze na pusty żołądek, kilkanaście minut przed planowanym posiłkiem. To pozwoli maksymalnie zminimalizować ich negatywny wpływ i na pewno nie wpłynie na tycie.

 

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając owoce, które nie tuczą?

 

Dość ważnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę jest tak zwany indeks glikemiczny. W wielu przypadkach owoce kaloryczne i z dużą zawartością cukru są mniej groźne niż te o wysokim indeksie glikemicznym. Przykładem mogą być tutaj czereśnie. Mają prawie dwa razy więcej kalorii niż arbuz. Jednak ten drugi owoc charakteryzuje się indeksem glikemicznym o trzy i pół raza większym od pierwszego. Jest to niezwykle ważne ponieważ, ten czynnik odpowiada za wysokość i szybkość skoku cukru po spożyciu danego owocu. Dlatego im jest mniejszy, tym dany produkt oddziałuje w bardziej znikomy sposób na tycie i odkładanie się tłuszczu w organizmie.

 

Owoce nie tuczą jak spożywa się je z głową, czyli o odpowiedniej porze i w optymalnych ilościach.

 

O tym w jakiej porze należy jeść owoce już wiecie. Jednak pozostaje jeszcze jedna ważna rzecz, którą trzeba zapamiętać. Ilość spożywanych owoców w ciągu dnia. Tutaj zaleca się jedzenie od dwóch do czterech porcji dziennie. Za jedna porcję można uznać jeden owoc, a w przypadku tych malutkich po prostu jedną szklankę.

 

Teraz już wiecie, że owoce tuczą, ale istnieje wiele sposobów na to, żeby wcale tak się nie działo.

13-01-2016 Redaktor_Grzegorz   owoce

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

  Tak jak nie ma ludzi idealnych tak samo nie ma idealnych sylw...

Bulimia – obsesja na punkcie swojego wyglądu

Nawet najlepsza dieta może nie przynosić upragnionych skutków, j...

Ćwiczenia aerobowe

Bezpieczna i odpowiedzialna jazda na rolkach oznacza nie tylko u...

Jak hamować na rolkach?

Kiedy zaczyna się wiosna coraz częściej myślimy o pracy nad swoj...

Przygotuj się do wiosny z Lightbox!

Odchudzanie nie musi się wiązać z setką wyrzeczeń. Herbaty Hello...

Hello Slim. Bezpieczna, naturalna i skuteczna herbata na odchudzanie.

Odchudzanie nie należy do zadań prostych ani też przyjemnych. Z ...

Jakich błędów unikać w czasie kuracji odchudzającej

Dbanie o kręgosłup jest podstawą życia bez bólu Aby jak najmn...

Co robić  żeby nie bolał kręgosłup?