Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak można oczyścić swój organizm?

Permanentne uczucie zmęczenia, bóle głowy i złe samopoczucie mogą być spowodowane nagromadzeniem w organizmie zbyt dużej ilości toksyn. Szkodliwe substancje są obecne nie tylko w pożywieniu, ale również w powietrzu oraz napojach. W pewnym sensie jesteśmy nimi otoczeni. Spożywanie wysoko przetworzonych produktów nieodłącznie wiąże się z wprowadzeniem do organizmu różnego rodzaju substancji chemicznych, które mogą gromadzić się w naszym ciele. Dieta sokowa to jeden z efektywnych sposobów na pozbycie się szkodliwych substancji w krótkim czasie. Co warto o niej wiedzieć?

Skuteczne oczyszczanie organizmu

Mieszkańcy dużych metropolii muszą borykać się ze smogiem, zwłaszcza w okresie zimowym. Niestety ten problem nie omija również mniejszych miejscowości, w których normy czystości powietrza niejednokrotnie są znacząco przekroczone. Choć wiele osób korzysta z masek antysmogowych, jest to tylko doraźne rozwiązanie, ograniczające ilość zanieczyszczeń, które razem z powietrzem dostają się do naszego organizmu. W jaki sposób najlepiej usunąć szkodliwe substancje?

  • Pierwszą i najważniejsza kwestią jest odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta, dopasowana do wymagań konkretnej osoby. Należy ograniczyć, a w przyszłości całkowicie wyeliminować, wszystkie produkty, które w swoim składzie zawierają konserwanty, sztuczne barwniki lub niezdrowe dodatki. Wiąże się to m.in. ze skrupulatnym czytaniem etykiet.
  • Kolejną ważną sprawą jest stopniowe ograniczenie i w konsekwencji wyeliminowanie używek, które negatywnie wpływają na cały organizm. Należy jak najszybciej zrezygnować z palenia tytoniu, który przyczynia się do powstawania dużej liczby chorób. Ponadto, warto ograniczyć do minimum spożywanie alkoholu, który jest bardzo kaloryczny.
  • Zamiast napojów, które oprócz konserwantów i substancji wspomagających smak zawierają ogromną ilość cukrów prostych, warto przerzucić się na wodę mineralną. Choć z początku woda może nie smakować tak dobrze jak napoje słodzone, to z biegiem czasu z pewnością się do niej przyzwyczaimy.
  • Wspomniana wcześniej dieta sokowa to w zależności od wariantu, jedno lub kilkudniowa kuracja, która ma za zadanie oczyścić nasz organizm z zalegających toksyn, przyczyniających się m.in. do złego samopoczucia.

Zalety diety sokowej

Profesjonalne firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym mają również w swojej ofercie soki oczyszczające, które charakteryzują się wysoką zawartością substancji odżywczych i witamin. Warto wiedzieć, że kuracja w której są wykorzystywane soki, została opracowana przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się m.in. w układaniu pełnowartościowych i zbilansowanych diet. Jak soki wpływają na nasz organizm?

  • Jednym z podstawowych działań jest pobudzenie metabolizmu do bardziej intensywnej pracy. Dzięki temu toksyny zalegające w naszym organizmie zostaną szybciej wydalone. Szybki metabolizm jest szczególnie pożądany w przypadku osób, które chcą zredukować tkankę tłuszczową.
  • Soki dodają dużo energii i jednocześnie nie obciążają organizmu. Ponadto, w porównaniu do słodzonych napojów, zapewniają uczucie sytości, dzięki czemu nie trzeba sięgać po inne produkty.
  • Dieta sokowa jest bogata w łatwo przyswajalne witaminy i minerały, które są niezbędne do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.
  • Specjalnie dobrane składniki gwarantują usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn, które niejednokrotnie zalegają przez długi czas.

Warto systematycznie stosować dietę sokową, dzięki której poprawia się nie tylko nasze samopoczucie, ale również zdrowie. Ponadto, szeroki wybór smaków sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy FIT MIX catering dietetyczny

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Odchudzanie jest żmudnym i długotrwałym procesem. Redukcja zbędn...

Chcesz schudnąć? Sprawdź, jak przyspieszyć ten proces

Popularny powtarzany przez wielu frazes, że jesteś tym co jesz z...

Zdrowa i szczupła dzięki małym zmianom

Zbędne kilogramy spędzają ci sen z powiek? W takim razie poznaj ...

Afrykańskie mango - recepta na szczupłe i zgrabne ciało

Guarana to popularna nazwa dla rośliny rosnącej w Brazylii. Jest...

Guarana i jej właściwości

Na nadwagę cierpi teraz ok. 300 milionów ludzi. To ogromna ilość...

Berrator do walki z tkanką tłuszczową

Każda pora roku pozwala na eksperymentowanie w kuchni. Jesień ja...

Jak się odżywiać jesienią, aby cieszyć się zdrową i piękną skórą?

Wielu z Nas słyszało o alergii na kurz, sierść, trawy czy też ...

Uczulenie na wodę