Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Dietetyczny catering – czy to dobry pomysł na biznes?

Dietetyczny catering zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Korzystają z niego chętnie zarówno single, jak i rodziny z dziećmi. Właśnie ze względu na rosnącą popularność, w ocenie wielu osób dieta w pudełkach staje się fantastycznym pomysłem na biznes. Jakie są jego zalety? Czy naprawdę warto?

Na czym polega dietetyczny catering?

Przede wszystkim należałoby wyjaśnić, na czym polega catering dietetyczny. Klient zamawia na stronie firmy zestaw posiłków na jeden, dwa, trzy dni, a nawet na cały miesiąc. Wybiera przy tym odpowiedni dla siebie wariant. Najczęściej do wyboru jest co najmniej kilkanaście opcji – dieta wegetariańska, dieta dla aktywnych, dieta dla cukrzyków, zdrowa dieta i tak dalej. Firma przygotowuje zestaw gotowych posiłków w pudełku, które codziennie rano są dostarczane pod drzwi klienta.

Czy to dobry pomysł na biznes?

Dietetyczny catering może być świetnym pomysłem na biznes. Przede wszystkim ze względu na rosnący popyt na tego typu usługi. Dieta pudełkowa przestała być wreszcie synonimem luksusu i wysokich cen. Teraz na tę metodę żywienia może sobie pozwolić absolutnie każdy. Poza tym własna działalność gospodarcza daje dużo swobody i oczekiwaną przez wielu niezależność. Biorąc jednak pod uwagę konieczną terminowość, ten typ interesu wymaga wiele samodyscypliny i zaangażowania. Nie da się również ukryć, że każda firma cateringowa na samym początku pochłania dość duże zasoby pieniężne. Jeżeli jednak gastronomia to Twoja prawdziwa pasja, na pewno opłaca się zaryzykować.

Czego potrzeba, do uruchomienia cateringu dietetycznego?

Decydując się na rozpoczęcie biznesu w cateringu, konieczne jest przede wszystkim sporządzenie biznesplanu. Dietetyczny catering wymaga w szczególności wynajmu lokalu, samochodu dostawczego, wyposażenia kuchni, dodatkowych akcesoriów, produktów do tworzenia potraw, specjalnego miejsca do ich przechowywania. Należy również uwzględnić wydatki na czynsz, podatki, ZUS, reklamę, a także wynagrodzenie poszczególnych, zatrudnionych pracowników. Na pewno jedna osoba nie jest w tanie udźwignąć takiego biznesu. Chodzi bowiem zarówno o przygotowanie posiłków, ich zapakowanie, dostarczenie, a także "dopięcie" wszelkich kwestii organizacyjnych, w tym przyjmowanie zamówień.

Ile to kosztuje?

Kwota, jaka jest potrzebna na start, zależy od wielu czynników. Dietetyczny catering może nawet pochłonąć do kilkuset złotych już na pierwsze wydatki. Oczywiście wszystko można zrobić z mniejszym rozmachem, wykorzystując food trucka zamiast kuchni i wykonując wiele czynności samodzielnie. Istnieją jednak koszty, których absolutnie nie da się uniknąć.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Chyba nie ma osoby, której w mniejszym lub większym stopniu nie ...

Jak się zrelaksować przed snem?

Z wszystkich stron możemy dziś usłyszeć głosy przestrzegające ...

Na czym polega Dieta McDougalla? Czyli dlaczego nie trzeba bać się zbóż, ziemniaków i fasoli?

Scenariusz, który znamy niemal wszyscy. Po wielu godzinach pracy...

Wielki głód, niewielkie pieniądze - jak wybrać dobry fast-food?

  Lato zbliża się „wielkimi krokami„ a i sezon na odchudzanie s...

Jakich produktów należy unikać przy odchudzaniu?

Każdy z nas zapewne choć raz w życiu cierpiał na ból ucha, nie k...

Główne przyczyny zapalenia ucha środkowego

Dieta Low Carb zaliczana jest do grona jednych z najbezpieczni...

Dieta Low Carb - dieta nisko węglowodanowa

Nawet najlepsza dieta może nie przynosić upragnionych skutków, j...

Ćwiczenia aerobowe