Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak skutecznie walczyć z nadwagą?

Otyłość jest jedną z najszybciej postępujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Cierpi na nią coraz większa część populacji, co przekłada się na większą ilość zachorowań i zgonów z powodu chorób układu krążenia, czy też cukrzycy. Nic więc dziwnego, że wiedza na temat skutecznego odchudzania staje się coraz bardziej cenna i poszukiwana jest przez miliony osób na całym świecie.

Co prowadzi do nadwagi?

Czynników, które w znaczący sposób wpływają na rozwój otyłości jest bardzo wiele, jednak jednym z najpoważniejszych z nich jest nieprawidłowa dieta. Nie chodzi jednak tylko o sam fakt spożywania złej jakości pokarmu, ale również o liczne błędy żywieniowe, na które na co dzień nie zwraca się zbyt dużej uwagi. Do takich z pozoru mało istotnych czynników zaliczyć można:
- jedzenie trzech dużych posiłków dziennie - organizm ludzki zaprojektowany jest do gromadzenia energii na czas gdy go zabraknie. Jest to atawizm sprzed wielu tysięcy lat, który dziś w dobie nadmiaru żywności nie ma racji bytu
- podjadanie między posiłkami - z pozoru niewinne przekąski w ciągu całego dnia zbierają się na całkiem spore ilości kalorii
- siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej
- spożywania zbyt małej ilości wody - bardzo często za powstałą nadwagę w dużym stopniu odpowiada woda, która jest gromadzona podobnie jak energia na czarną godzinę

Jak schudnąć? Przede wszystkim dieta

Osoba, która uświadomi sobie, że posiada problem z nadmiarowymi kilogramami, w pierwszym odruchu chce zacząć się ruszać. Iść na siłownię, pobiegać lub pojeździć na rowerze. Jest to oczywiście bardzo dobry kierunek, jednak to nie to ma największe znaczenie podczas odchudzania. Przyjmuje się, że w trakcie procesu odchudzania aktywność fizyczna odpowiada za zaledwie 30% sukcesu. Gdzie więc jest pozostałe aż 70%? Tkwi oczywiście w diecie i poprawnym żywieniu.
Prawidłowa dieta powinna składać się przede wszystkim z 5 posiłków dziennie. Przy czym ostatni nie powinien być później niż 2-3 godziny przed snem.
Dieta odchudzająca powinna być dobrze zbilansowana. Musi być na tyle kaloryczna, aby pozwalała normalnie funkcjonować, lecz jednocześnie musi powodować deficyt kalorii, czyli w ciągu codziennych czynności i podczas ćwiczeń musi być zużywanych więcej kalorii niż dostarczanych.

Środki wspomagające odchudzanie

Pierwsze efekty diety i ćwiczeń widoczne są już po kilku tygodniach. Bardzo dobre i duże efekty potrzebują kilku lub nawet kilkunastu miesięcy ciężkiej pracy. Można oczywiście ten proces nieco przyśpieszyć. Tabletki na odchudzanie są powszechnie używanymi środkami, które nie muszą być wcale szkodliwie. Na rynku jest wiele środków naturalnego pochodzenia, które są całkowicie obojętne dla zdrowia, a pozwalają znacznie przyśpieszyć redukcje tkanki tłuszczowej. Warto jest zainteresować się szczególnie tymi zawierającymi wyciąg z octu jabłkowego i l-karnitynę.
Proces odchudzania będzie prawdopodobnie jednym z najcięższych momentów w życiu każdego człowieka. Warto jednak ponieść ten trud, ponieważ w zamian otrzymamy znaczne polepszenie zdrowia i komfortu życia.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Operacja lub zabieg chirurgiczny to dla naszego organizmu ogromn...

Poznaj Fresubin Drink

Dietetyczny catering zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. K...

Dietetyczny catering – czy to dobry pomysł na biznes?

Zauważyłaś, że twoje boyfriendy zaczynają leżeć na tobie jak leg...

Odchudzanie poprzez bieganie. Fakty i mity.

Ripostą na rozpowszechnione niezdrowe jedzenie określane jako fa...

Superfood, czyli najlepsze jedzenie pod słońcem

Catering dietetyczny, zwany także cateringiem pudełkowym albo di...

Najlepszy i tani catering w Poznaniu

Idzie jesień, potem zima – to znak, że sezon przeziębień i cho...

Sezon na przeziębienie i grypę wkracza pełną parą. Poznaj 10 sposobów na to, aby nie zachorować.

Joga to nie tylko forma ćwiczeń, dzięki którym można osiągnąć ła...

Dlaczego warto praktykować jogę?