Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak skutecznie walczyć z nadwagą?

Otyłość jest jedną z najszybciej postępujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Cierpi na nią coraz większa część populacji, co przekłada się na większą ilość zachorowań i zgonów z powodu chorób układu krążenia, czy też cukrzycy. Nic więc dziwnego, że wiedza na temat skutecznego odchudzania staje się coraz bardziej cenna i poszukiwana jest przez miliony osób na całym świecie.

Co prowadzi do nadwagi?

Czynników, które w znaczący sposób wpływają na rozwój otyłości jest bardzo wiele, jednak jednym z najpoważniejszych z nich jest nieprawidłowa dieta. Nie chodzi jednak tylko o sam fakt spożywania złej jakości pokarmu, ale również o liczne błędy żywieniowe, na które na co dzień nie zwraca się zbyt dużej uwagi. Do takich z pozoru mało istotnych czynników zaliczyć można:
- jedzenie trzech dużych posiłków dziennie - organizm ludzki zaprojektowany jest do gromadzenia energii na czas gdy go zabraknie. Jest to atawizm sprzed wielu tysięcy lat, który dziś w dobie nadmiaru żywności nie ma racji bytu
- podjadanie między posiłkami - z pozoru niewinne przekąski w ciągu całego dnia zbierają się na całkiem spore ilości kalorii
- siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej
- spożywania zbyt małej ilości wody - bardzo często za powstałą nadwagę w dużym stopniu odpowiada woda, która jest gromadzona podobnie jak energia na czarną godzinę

Jak schudnąć? Przede wszystkim dieta

Osoba, która uświadomi sobie, że posiada problem z nadmiarowymi kilogramami, w pierwszym odruchu chce zacząć się ruszać. Iść na siłownię, pobiegać lub pojeździć na rowerze. Jest to oczywiście bardzo dobry kierunek, jednak to nie to ma największe znaczenie podczas odchudzania. Przyjmuje się, że w trakcie procesu odchudzania aktywność fizyczna odpowiada za zaledwie 30% sukcesu. Gdzie więc jest pozostałe aż 70%? Tkwi oczywiście w diecie i poprawnym żywieniu.
Prawidłowa dieta powinna składać się przede wszystkim z 5 posiłków dziennie. Przy czym ostatni nie powinien być później niż 2-3 godziny przed snem.
Dieta odchudzająca powinna być dobrze zbilansowana. Musi być na tyle kaloryczna, aby pozwalała normalnie funkcjonować, lecz jednocześnie musi powodować deficyt kalorii, czyli w ciągu codziennych czynności i podczas ćwiczeń musi być zużywanych więcej kalorii niż dostarczanych.

Środki wspomagające odchudzanie

Pierwsze efekty diety i ćwiczeń widoczne są już po kilku tygodniach. Bardzo dobre i duże efekty potrzebują kilku lub nawet kilkunastu miesięcy ciężkiej pracy. Można oczywiście ten proces nieco przyśpieszyć. Tabletki na odchudzanie są powszechnie używanymi środkami, które nie muszą być wcale szkodliwie. Na rynku jest wiele środków naturalnego pochodzenia, które są całkowicie obojętne dla zdrowia, a pozwalają znacznie przyśpieszyć redukcje tkanki tłuszczowej. Warto jest zainteresować się szczególnie tymi zawierającymi wyciąg z octu jabłkowego i l-karnitynę.
Proces odchudzania będzie prawdopodobnie jednym z najcięższych momentów w życiu każdego człowieka. Warto jednak ponieść ten trud, ponieważ w zamian otrzymamy znaczne polepszenie zdrowia i komfortu życia.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

W dzisiejszych czasach dieta oczyszczająca organizm z toksyn to ...

Zioła na odchudzanie

Coraz bardziej popularna staje się dieta pudełkowa. W wielu miej...

Dieta pudełkowa nie tylko dla zapracowanych – kiedy warto się na nią zdecydować?

Bieganie jest od kilku lat na topie. To dlatego, że uprawianie t...

Nie lubisz biegać? Power walking pozwoli Ci chudnąć równie skutecznie!

Obecnie należy zwracać dużą uwagę na to, jak odżywiają się dziec...

Jak nauczyć dziecko zasad zdrowego odżywiania?

Dieta kapuściana kwalifikuje się do diet błyskawicznych, czyli t...

Prezydencka dieta kapuściana

Kobiety w walce o swoje piękno nie cofną się przed niczym, i pot...

Peeling chemiczny – kwasy w kosmetyce na przebarwienia i trądzik

Ostatnio we wszystkich mediach jest głośno o wpływie glutenu na ...

Produkty bezglutenowe - kto powinien z nich korzystać?