Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak zrzucić brzuch – 5 skutecznych porad dla osób z otyłością brzuszną

W wielu poradnikach na temat szybkiego zrzucania brzucha mówi się dużo o tym, co robić, aby osiągnąć sukces w tym zakresie, ale równie istotne jest to, czego NIE robić i jak zrzucić brzuch, nie popełniając przy tym błędów, które mogą opóźniać lub wręcz uniemożliwiać osiągnięcie założonego celu.

Osoby odchudzające się bardzo często – czasem świadomie, a czasem zupełnie nieświadomie – popełniają poważne błędy, zarówno dietetyczne, jak i te treningowe. Wyeliminowanie ich z procesu odchudzania może niekiedy „zdziałać cuda”, na które osoby z nadmiarem kilogramów przestały już dawno liczyć…

Po pierwsze… nie chudnąć za szybko

Szybkie zrzucenie brzucha nie zawsze równoznaczne jest ze skutecznym zrzuceniem brzucha. Zbyt nagła utrata wagi może bowiem powodować efekt jojo. Efektywne, a tym samym zdrowe i bezpieczne odchudzanie, to – niestety - proces dość powolny. Pozbywając się zatem zbędnych kilogramów z brzucha, trzeba być cierpliwym i nastawić się na sukces raczej w dłuższej perspektywie czasowej. Te natychmiastowe rezultaty są złudne, bo nietrwałe. Dodatkowo, warto pamiętać również, że wdrożona dieta i podejmowane aktywności fizyczne powodują pozbywanie się tkanki tłuszczowej nie tylko z brzucha. Szybciej chudną zwykle inne części ciała i na to trzeba być przygotowanym. Dowiedz się więcej o treningach na zrzucenie tłuszczu z brzucha na https://www.budujmase.pl/trening/artykuly/zrzucic-brzuch-5-zlotych-zasad.html

Po drugie… nie zaczynać bez ważnych ustaleń

Przed wdrożeniem planu na zrzucenie brzucha, należy ustalić fakty i wyznaczyć cel. Fakty dotyczą przede wszystkim faktycznego dziennego zapotrzebowania kalorycznego danej osoby, a celem jest osiągnięcie przez nią ujemnego, dobowego bilansu kalorycznego. Dzienne zapotrzebowanie energetyczne (DZE) określa się na podstawie płci, wieku, trybu życia… W Internecie łatwo znaleźć tabele kaloryczne, dzięki którym można sprawdzić tę wartość dla siebie. Kiedy już zna się konkretną liczbę DZE, należy od niej odjąć mniej więcej 200 do 300 kcal i na podstawie otrzymanego wyniku ustalać swój dzienny jadłospis tak, by nie przekraczał on otrzymanej liczby kalorii. Przykładowo, jeśli zapotrzebowanie kaloryczne u odchudzającej się osoby wynosi na dobę 2500 kcal, powinna ona wdrożyć dietę dostarczającą organizmowi nie więcej niż 2200 – 2300 kcal dziennie. Wtedy osiąga się ujemny bilans kaloryczny. Uwaga! Nie można drastycznie zmniejszać ilości spożywanych w ciągu doby kalorii, ponieważ osiąga się wtedy skutek odwrotny – przemiana materii zwalnia, organizm „robi zapasy”.

Po trzecie… nie eliminować z diety tłuszczów

Chodzi oczywiście o te zdrowe tłuszcze, zawarte na przykład w orzechach, nasionach, pestkach, oliwie z oliwek etc. Zrzucając brzuch, należy mieć dietę zbilansowaną, a więc dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych składników, wśród których są także tłuszcze – to dzięki nim przyswaja się niezbędne witaminy (A, D, E, K). Brak tłuszczów roślinnych w jadłospisie nie tylko nie pomaga, ale wręcz utrudnia pozbywanie się zbędnych kilogramów. Podobnie jak unikanie w menu białka, które mylnie kojarzone jest głównie z tymi, którzy chcą nabrać masy, a nie pozbyć się brzucha. To błąd! Organizm potrzebuje białka, ponieważ do jego trawienia zużywa sporo energii – przemiana materii idzie szybciej.

Po czwarte… nie zapominać o płynach

Żeby chudnąć trzeba jeść (odpowiednio), ale także pić. 2 do 4 litrów wypijanej dziennie wody mineralnej (niegazowanej) jest bardzo wskazane. Dobrze nawadniany organizm nie zatrzymuje wody, zmiany metaboliczne się regulują, toksyny i zbędne produkty przyspieszonej przemiany materii są szybko wydalane… Wszystko to wpływa zarówno na lepsze efekty odchudzania, jak i samopoczucie.

Po piąte… nie doprowadzać do deficytu snu

Kiedy się regularnie nie dosypia, funkcjonowanie organizmu jest mocno zaburzone. Nie chodzi tu jedynie o gorszą koncentrację, rozkojarzenie czy samopoczucie. Zmiany zachodzą również w gospodarce hormonalnej, a ta wpływa z kolei na skuteczność odchudzania (w tym szczególnie redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha). U niewyspanej osoby spada poziom leptyny, a wzrasta poziom greliny. Pierwszy z tych hormonów odpowiada za hamowanie apetytu, drugi natomiast za zwiększanie go. Jak łatwo się domyślić, przekłada się to trudniejszą kontrolę diety, ze względu na wzmożony głód.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Dietetycy radzą, aby jeść pięć mniejszych posiłków każdego dnia....

Dietetyczne obiady w pracy - czy to jest do zrobienia?

Czystek na odchudzanie? Kto by pomyślał, że tak niepozorna rośli...

O co tak wiele szumu? Czystek na odchudzanie.

W dzisiejszych czasach większość z nas będzie potrzebować oczysz...

Oczyszczanie organizmu kluczem do zdrowego samopoczucia

Osiem godzin w pracy przed monitorem komputera, później pół godz...

 Jak wygląda badanie przeprowadzane za pomocą foroptera?

Każdy, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem i pragni...

Kulturystyka i fitness - najlepszy miesięcznik dla miłośników aktywności fizycznej

Czy w ogóle istnieje przepis na zdrowe ciasto? Jak słodkie może ...

Przepis na zdrowe i dietetyczne ciasto

Dieta Dukana jest dietą białkową i wymaga specjalnego jadłospisu...

Dieta dukana jadłospis