Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Czym się kierować przy wyborze kursu na trenera personalnego?

Szeroko pojęta branża fitness rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie. To sprawia, że wiele osób poważnie rozważa nabycie kwalifikacji trenera personalnego, a co za tym idzie, zwiększa się również ilość placówek, które oferują ten typ kształcenia. Jednakże jak to na otwartym rynku bywa, ich poziom jest bardzo różny. Dlatego też decydując się na zmianę swojej kariery zawodowej, należy rozważnie wybierać instytucję szkoleniową. W niniejszym artykule spróbujemy zastanowić się, jaki powinien być idealny kurs na trenera personalnego?

Aspekt prawny

Na początek warto wiedzieć, że od 2010 roku trener personalny jest zawodem, do którego wykonywania nie potrzebujemy de facto żadnych certyfikatów ani potwierdzenia kwalifikacji. Tak stanowi prawo po deregulacji. Tak więc certyfikat ukończenia kursu jest miłym dodatkiem, którym możesz się ewentualnie pochwalić na swojej stronie internetowej. Klienci i współpracownicy bardziej od dyplomów będą wymagali od Ciebie umiejętności praktycznych i skuteczności i na nich powinieneś się skupić, wybierając kurs na trenera personalnego.

Prowadzący kurs

Na początek dowiedz się, kto prowadzi interesujący Cię kurs na trenera personalnego w Warszawie, Krakowie czy Katowicach? I nie chodzi tutaj o popularność a o kompetencje. Specjaliści posiadający doświadczenie oraz wiedzę to najlepsza inwestycja, ponieważ od nich nauczysz się najwięcej. Idealnie jest, kiedy nad przygotowaniem kursu pracują różnego rodzaju fachowcy, wśród których znajdziemy nie tylko czynnie pracujących trenerów personalnych, ale również wykładowców akademickich i fizjoterapeutów. Takim przygotowaniem poszczycić się może np. firma Health Factory organizująca kursy w największych miastach naszego kraju.

Długość kursu

Aby kurs na profesjonalnego trenera personalnego dobrze przygotował Cię do nowej pracy, musi trwać odpowiednią ilość godzin. Jeśli więc ktoś oferuje Ci kilka godzin szkolenia w jeden weekend, od razu sobie odpuść. Oczywiście szkolenie może się odbywać w weekendy, ponieważ najczęściej w tygodniu chodzimy jeszcze do obecnej pracy. Jednakże tych weekendów powinno być znacznie więcej niż jeden. Takie rozwiązanie jest praktyczne dla kursantów, a prowadzącym pozwala przekazać maksimum wiedzy.

Miejsc na foto1

Sucha wiedza czy praktyka?

Trener personalny to zawód, w którym sama wiedza książkowa jest kompletnie bezużyteczna. Dlatego ważne jest, aby kurs przekładał teorię na praktykę, dzięki czemu nauczysz się jak działać skutecznie i posiadaną wiedzę zamienić na sukces swoich klientów. Niezmiernie ważne jest również, aby podczas szkolenia poruszane były różne zagadnienia składające się na poszczególne moduły tematyczne. To pozwoli Ci nabyć umiejętności w różnych dziedzinach Twojego nowego zawodu i znacznie rozszerzy perspektywy działania.

Wielkość grupy

Nie ma się co oszukiwać, w tym przypadku mniej znaczy więcej. W praktyce oznacza to, że im mniejsza grupa kursantów, tym lepsze warunki do skutecznej nauki poprzez działanie. Optymalnie ilość osób na szkoleniu tego typu nie powinna przekraczać 16 osób.

Połączenie wiedzy oraz biznesu

Każda praca – nawet ta wynikająca z wielkiej pasji – ma przynosić nam satysfakcjonujące dochody pozwalające na spokojne i wygodne życie. Dlatego bardzo ważne jest, aby kurs na trenera personalnego z jednej strony dostarczał nam wiedzy z zakresu medycyny, fizjologii czy dietetyki a z drugiej przygotował nas realnie do skutecznego prowadzenia swojego biznesu w branży fitness. Tylko takie rozsądne połączenie zapewni nam szansę na sukces.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Niejednokrotnie każdego z Nas złapał nagły skurcz mięśni czy drg...

Co robić przy nagłych skurczach mięśni czy drgawkach?

O tym, że sport to zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Jazda ...

Nordic walking, czyli aktywność w każdym wieku

Gdzie należy szukać przyczyn powstawania otyłości? Dlaczego, cor...

Dlaczego coraz więcej rodaków tyje?

Na pewno wiele osób zastanawiała się, jaką mąkę wybrać do piecze...

Wszystko o mące i jej odmianach

  Zielona herbata słynie ze swoich właściwości prozdrowotnych i...

Herbata zielona – dobra na wiosenne przesilenie i nie tylko

  Jak sama nazwa mówi Dieta Kwaśniewskiego została stworzona p...

Dieta Kwaśniewskiego. Niewiarygodne! Ale prawdziwe

Zdrowy tryb życia to ważny aspekt dla naszego zdrowia. Zjedzenie...

Fit omlet na słodko