Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Naturalne metody a tabletki - sposób na odchudzanie

 

Poszukując suplementów wspomagających redukcję nadprogramowych kilogramów, kierować powinniśmy się przede wszystkim bezpieczeństwem stosowanego preparatu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że cudownego specyfiku gwarantującego szczupłą sylwetkę nie ma. Istnieją jednak tabletki, które wspomogą odchudzanie skutecznie, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo. W dużej mierze bazują one na naturalnych składnikach w skoncentrowanych dawkach. Na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę?

 

1. Piperyna

2. Mango afrykańskie

3. Jagody acai

Korzystnych dla przyspieszenia metabolizmu i usprawnienia spalania tkanki tłuszczowej składników jest, oczywiście, więcej. Trzy powyższe stanowią częsty składnik tabletek na odchudzenie uwzględnianych w rankingach, takich jak ten publikowany na stronie SzczuplaKobieta.com.

Piperyna

Piperyna to alkaloid odpowiedzialny za ostry smak pieprzu. Zwiększa termogenezę, czyli proces wytwarzania ciepła, podczas którego ludzki organizm zużywa kalorie. Przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej. Naukowo udowodniono wpływ piperyny na poprawę trawienia, co również ma znaczenie dla osób na dietach redukcyjnych. Na rynku dostępne są preparaty o różnej procentowej zawartości tego  składnika: od kilkudziesięciu procent aż po czystą piperynę. Są one lepszym rozwiązaniem niż silne "ulepszanie" potraw przyprawą, pieprz zawiera bowiem tylko około sześciu procent omawianego składnika.

Mango afrykańskie

Owoc afrykańskiego mango, nazywanego także dzikim, jest bogaty w błonnik oraz białko. W 2005 roku przeprowadzono badanie na grupie osób otyłych, polegające na podawaniu im przez okreslony czas ekstraktu z african mango. Poddani eksperymentowi - w porównaniu z grupą zażywającą placebo - rzeczywiście uzyskali spadek masy ciała, a dodatkowo odnotowano w ich przypadku niższy poziom cholesterolu całkowitego, "złego" cholesterolu oraz trójglicerydów. Tkanka tłuszczowa natomiast zredukowana została w szczególności w obszarze brzucha i ud, czyli często najbardziej problematycznych miejsc.

Jagody acai

W smaku przypominają borówki amerykańskie, są jednak owocami palmy i posiadają pestkę. Preparaty wykorzystujące ten składnik nie tylko wspomagają odchudzanie, oczyszczają i przyspieszają metabolizm, ale także hamują łaknienie i podnoszą poziom energii. Polecane są w szczególności osobom uprawiającym sport.

Preparaty wspomagąjace proces odchudzania są dostępne na rynku powszechnie. Producenci nieustannie tworzą nowe kombinacje składników, szukając najlepszych rozwiązań. Warto zatem śledzić tematyczne strony internetowe, szukając najbardziej odpowiedniego.

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Cholesterol jest to lipid, organiczny związek chemiczny z grupy ...

Zioła na cholesterol - jak walczyć z niebezpiecznym cholesterolem?

  Choroby cywilizacyjne stały się dziś prawdziwą plagą. Umieram...

Jak zachować zdrowie, witalność i szczupłą sylwetkę pomimo upływu lat?

  Za Tobą już podjęcie decyzji o gruntownej zmianie dotychczaso...

Gdzie kupować zdrową żywność i nie przepłacać?

Chyba nie ma osoby, której w mniejszym lub większym stopniu nie ...

Jak się zrelaksować przed snem?

Jak wiadomo kolacja jest ostatnim posiłkiem spożywanym przed sne...

Łosoś w jogurcie naturalnym z rukolą

Dieta w cukrzycy powinna być zbilansowana według piramidy żywien...

Zalecenia dietetyczne w cukrzycy typu 2

Zamów gotowe posiłki dostosowane do Twoich indywidualnych potrze...

Fitnezja - catering dietetyczny