Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud? Oto ważne wskazówki i odpowiedzi na nurtujące pytania!

Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud? Jak sprawić, by były smukłe? Oto ważne wskazówki i odpowiedzi na te nurtujące was pytania!

Wysportowana sylwetka lub zwyczajnie dobrze wyglądające ciało to z pewnością marzenie większości z nas. Do osiągnięcia naszego celu potrzebne są przede wszystkim chęci i dobre nastawienie. Pierwszym krokiem w swojej metamorfozie jest pokochanie siebie - otyłość bierze się często z zaniedbania! Drugim krokiem jest realny plan. Stań przed lustrem i zobacz, co możesz w sobie zmienić i w jakim czasie. Nie wymagaj od siebie za wiele i pamiętaj żeby nie przeciążać organizmu! Wszystko przyjdzie z czasem.


Porada nr 1: Aby zobaczyć progres i nie tracić motywacji, rób zdjęcia sylwetki w lustrze raz na dwa tygodnie, bądź raz na miesiąc - postaraj się to robić o tej samej porze.

Porada nr 2: Załóż mały zeszyt, gdzie będziesz zapisywać swoje pomiary z ud, talii czy ramion.

Porada nr 3: Nie zwracaj uwagi na wagę! Możesz wierzyć lub nie, ale czasami ważąc parę kilo więcej możesz wyglądać niesamowicie - jest to zależne od rozbudowujących się mięśni.

Woda, woda i jeszcze raz woda!

Kolejnym krokiem do osiągnięcia pięknie wyglądającej sylwetki jest odrzucenie złych nawyków żywieniowych. Zacznij od wyzbycia się fast foodów i picia jedynie wody, która pomoże m. in. w pozbyciu się cellulitu czy przyspieszy proces przemiany materii. Nawadniaj organizm często. W internecie możemy znaleźć wiele informacji na temat zapotrzebowania wody w organizmie, jednak ty możesz przekonać się o tym jeszcze dokładniej! Oto prosta zasada:

Na pierwsze 10kg masy ciała, przypada 100ml na każdy kilogram. Kolejne 10kg to już 50ml na kilogram, a następne kilogramy to 20ml/kg. Na przykład, dla wagi 80kg dzienne zapotrzebowanie wody wynosi:

[ 100ml x 10kg ] + [ 50ml x 10kg ] + [ 20ml x 60 ] = 2700ml/kg, czyli 2. 7l dziennie.

Eksperyment: Jak łatwo zauważyć dobry wpływ wody na organizm i nie wracać do słodkich napojów?

Postaraj się spożywać tylko i wyłącznie wodę do posiłków oraz w ciągu dnia, a zobaczysz, że gdy po tygodniu lub dwóch (wszystko zależy od organizmu) spróbujesz coli lub oranżady poczujesz smak cukru i słodzików, który cię od nich zdecydowanie odrzuci.

 

Zobacz

Opracowany system dietetyczny

No dobrze teraz zajmijmy się naszymi pięknymi udami!

Jak schudnąć z ud?

Dieta

Schudnięcie z tej części nóg jest na pewno prostsze niż spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha, ale tak jak i w tym drugim przypadku ważna jest zmiana żywienia. Staraj się nie robić tego na siłę, powoli przyjmuj zdrowe jedzenie - jedz dużo rzeczy, które mają mało kalorii - ryż, warzywa i owoce. Staraj się przejść ze smażonego mięsa na gotowane - szczególnie polecam kurczaka, który w świecie fitnessu, siłowni i ogólnie pracy nad sylwetką jest bardzo popularny, jednak dla różnorodności polecam również mięso z indyka.

Ćwiczenia

Zacznij od wprowadzania kolejnych zdrowych nawyków takich jak poranne rozciąganie. Ta drobna zmiana w twoim codziennym planie dnia może okazać się bardzo pomocna - tzw. stretching to podstawa każdego treningu, pobudza krążenie krwi, zwiększa twoją elastyczność, poprawia jakość snu czy rozładowuje stres.
Po drugie znajdź czas na ćwiczenia w domu, utwórz swoją playlistę, która będzie dostarczać ci zastrzyku energii i motywacji - najlepsze będą rytmiczne utwory. Najpopularniejszymi ćwiczeniami na spalenie tkanki tłuszczowej z ud są tzw. nożyce, wypad z pogłębianiem, gdzie musimy utrzymać cały swój ciężar na jednej nodze - to niezwykle dobre ćwiczenie na rzeźbienie swoich mięśni. Do ważnych ćwiczeń zaliczamy również przysiady, czy skakanie na skakance.

Rower - złoty środek!

Jeżdżenie na rowerze robi niesamowite cuda z naszymi udami, jest to również bardzo tani i łatwy sposób na osiągnięcie naszego celu. Przejażdżki w lecie, czy na wiosnę są niemałą przyjemnością, a w zimie, czy deszczowym listopadzie można przerzucić się na rower stacjonarny, który znajdziemy w siłowni, sali fitness, czy kupimy go osobiście.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Początek aktywności fizycznej dla kogoś, kto nie miał z nią wcze...

Społeczność ludzi aktywnych – przyłącz się!

Zdrowy tryb życia, ćwiczenia, smukła sylwetka, zbilansowana diet...

Starasz się schudnąć? Poznaj popularne mity na temat odchudzania

Woda jest dla ludzkiego organizmu substancją absolutnie niezbę...

 Filtrujące dzbanki do wody - zalety i specyfika działania

Otyłość jest jedną z najszybciej postępujących chorób cywilizacy...

Jak skutecznie walczyć z nadwagą?

Z wszystkich stron możemy dziś usłyszeć głosy przestrzegające ...

Na czym polega Dieta McDougalla? Czyli dlaczego nie trzeba bać się zbóż, ziemniaków i fasoli?

Ten problem niestety zdziera sen z powiek niejednemu rodzicowi. ...

Jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw?

Jak sama nazwa wskazuje w diecie ośmiogodzinnej jedzenie posiłkó...

Dieta ośmiogodzinna - z czym to się je?