Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Odchudzasz się? Zobacz, jakie witaminy suplementować

Proces odchudzania się polega na stosowaniu diety o obniżonej kaloryczności oraz aktywności fizycznej. Bardzo często redukcji nadmiarowych kilogramów towarzyszy także suplementacja. Jedni sięgają po preparaty obiecujące natychmiastową utratę zbędnej tkanki tłuszczowej – i szybko doświadczą rozczarowania, gdyż nie ma cudownych środków na odchudzanie. Inni natomiast wiedzą, że skuteczne odchudzanie oznacza zmianę trybu życia na zdrowy. Pomóc mogą w tym określone suplementy witaminowe, które mogą zapobiec rozwojowi niedoborów pokarmowych, a także w naturalny sposób wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej – i to bez jakichkolwiek działań niepożądanych.

Suplementacja dla szczupłej sylwetki

W celu usprawnienia procesu odchudzania można sięgnąć po suplementy, które wspomagają proces lipolizy, czyli pozyskiwania energii z tkanki tłuszczowej. Takie działanie wykazuje m. in. witamina D3 oraz kwasy tłuszczowe omega 3. Oba te związki bardzo często nie są dostarczane w wystarczających ilościach, a jednym z objawów niedoboru witaminy D czy omega 3 jest nadwaga.

Witamina D na drodze normalizowania poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu może zmniejszać stopień otyłości brzusznej – najbardziej niebezpiecznej dla zdrowia. Ponadto witamina D prowadzi do zwiększonego wydzielania leptyny, czyli hormonu sytości. Sprzyja to przyjmowaniu mniejszych ilości kalorii i efektywniejszemu odchudzaniu. Ponadto witamina D3 wspomaga trening – zwiększa zdolność mięśni do regeneracji, wykazuje działanie anaboliczne, wspomaga pracę serca oraz wzmacnia kości. Niedobór witaminy D może spowalniać odchudzanie. W badaniach klinicznych wykazano, że w grupie osób suplementujących podczas odchudzania witaminę D3 (przez okres 12 tygodni) utrata tkanki tłuszczowej była większa o ponad 2 kg. Poprawie uległ także profil lipidowy krwi. Większy był także poziom energii.

Kwasy omega 3 to najzdrowsze tłuszcze, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Te nienasycone kwasy tłuszczowe ułatwiają utrzymanie prawidłowej masy ciała na drodze ograniczenia łaknienia, a także pobudzenia lipolizy. Podobnie jak witamina D3, kwasy omega są cenione przez osoby uprawiające sport – wzmacniają serce, normalizują ciśnienie, ograniczają rozwój stanów zapalnych stawów i zmian zwyrodnieniowych. Zapobiegaj niedoborowi witaminy D i omega 3 dbając o zbilansowaną dietę i suplementację – schudniesz szybciej.

Jakie niedobory witaminowe mogą być następstwem diety odchudzającej?

Podczas odchudzania ograniczone zostaje spożycie wielu produktów. Niekiedy ograniczone zostaje spożycie tłuszczów, jemy też mniej węglowodanów dostarczanych z produktami zbożowymi czy owocami. Nierzadko uzupełnieniem diety jest regularna aktywność fizyczna – a wraz z potem tracimy cenne elektrolity. Zubożyć organizm w cenne witaminy i minerały może także stosowanie leków przeczyszczających czy moczopędnych. Oto suplementy, po które warto sięgnąć:

- potas i magnez – pierwiastki, które szybko tracimy z potem i moczem lub stosując leki regulujące pracę układu pokarmowego; są one niezbędne dla pracy mięśni i serca, regulują przemianę materii

- witaminę C, która uznawana jest za jeden z najważniejszych antyutleniaczy i związek dbający o doskonałe zdrowie i wygląd, wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej i łagodzący stany zapalne

witaminy z grupy B, które niezbędne są dla układu sercowo – naczyniowego, odpornościowego czy nerwowego; regulują przemianę materii, warunkują doskonały nastrój i dodają energii

Taką naturalną i zdrową suplementację znajdziesz w ofercie marki Cheers. Stosując takie witaminy doskonałej jakości, pozbawione syntetycznych dodatków i wyróżniające się świetną przyswajalnością wspomożesz proces odchudzania i kompleksowo zadbasz o zdrowie.

Dowiedz się więcej na stronie cheers.com.pl

 

Autor: Joanna Kaźmierczak / CHEERS

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Collagenics jest preparatem, który doskonale sprawdza się w walc...

Collagenics - Kolagen w tabletkach na zmarszczki

Ta dobroczynna roślina dająca nasiona Chia znana jest ze swoic...

Szałwia Hiszpańska (nasiona Chia). Tego zapewne nie wiesz...!

Wiele osób bardzo często zadaje sobie to pytanie. W telewizji co...

Czy warto stosować suplementy diety?

Dieta RAW zakłada, że aż 70% spożywanych każdego dnia warzyw i...

Czy warto spożywać surowe warzywa? Poznaj zasady diety RAW!

Węglowodany są zazwyczaj podstawą diety każdego człowieka. Kanap...

Dieta białkowa

Cholesterol jest związkiem sterolowym należącym do lipidów, któr...

Najpopularniejsze mity na temat cholesterolu

Zabiegi ultradźwiękami wykorzystywane są już w rehabilitacji spo...

Co daje zabieg ultradźwiękami?