Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Odchudzasz się? Zobacz, jakie witaminy suplementować

Proces odchudzania się polega na stosowaniu diety o obniżonej kaloryczności oraz aktywności fizycznej. Bardzo często redukcji nadmiarowych kilogramów towarzyszy także suplementacja. Jedni sięgają po preparaty obiecujące natychmiastową utratę zbędnej tkanki tłuszczowej – i szybko doświadczą rozczarowania, gdyż nie ma cudownych środków na odchudzanie. Inni natomiast wiedzą, że skuteczne odchudzanie oznacza zmianę trybu życia na zdrowy. Pomóc mogą w tym określone suplementy witaminowe, które mogą zapobiec rozwojowi niedoborów pokarmowych, a także w naturalny sposób wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej – i to bez jakichkolwiek działań niepożądanych.

Suplementacja dla szczupłej sylwetki

W celu usprawnienia procesu odchudzania można sięgnąć po suplementy, które wspomagają proces lipolizy, czyli pozyskiwania energii z tkanki tłuszczowej. Takie działanie wykazuje m. in. witamina D3 oraz kwasy tłuszczowe omega 3. Oba te związki bardzo często nie są dostarczane w wystarczających ilościach, a jednym z objawów niedoboru witaminy D czy omega 3 jest nadwaga.

Witamina D na drodze normalizowania poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu może zmniejszać stopień otyłości brzusznej – najbardziej niebezpiecznej dla zdrowia. Ponadto witamina D prowadzi do zwiększonego wydzielania leptyny, czyli hormonu sytości. Sprzyja to przyjmowaniu mniejszych ilości kalorii i efektywniejszemu odchudzaniu. Ponadto witamina D3 wspomaga trening – zwiększa zdolność mięśni do regeneracji, wykazuje działanie anaboliczne, wspomaga pracę serca oraz wzmacnia kości. Niedobór witaminy D może spowalniać odchudzanie. W badaniach klinicznych wykazano, że w grupie osób suplementujących podczas odchudzania witaminę D3 (przez okres 12 tygodni) utrata tkanki tłuszczowej była większa o ponad 2 kg. Poprawie uległ także profil lipidowy krwi. Większy był także poziom energii.

Kwasy omega 3 to najzdrowsze tłuszcze, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Te nienasycone kwasy tłuszczowe ułatwiają utrzymanie prawidłowej masy ciała na drodze ograniczenia łaknienia, a także pobudzenia lipolizy. Podobnie jak witamina D3, kwasy omega są cenione przez osoby uprawiające sport – wzmacniają serce, normalizują ciśnienie, ograniczają rozwój stanów zapalnych stawów i zmian zwyrodnieniowych. Zapobiegaj niedoborowi witaminy D i omega 3 dbając o zbilansowaną dietę i suplementację – schudniesz szybciej.

Jakie niedobory witaminowe mogą być następstwem diety odchudzającej?

Podczas odchudzania ograniczone zostaje spożycie wielu produktów. Niekiedy ograniczone zostaje spożycie tłuszczów, jemy też mniej węglowodanów dostarczanych z produktami zbożowymi czy owocami. Nierzadko uzupełnieniem diety jest regularna aktywność fizyczna – a wraz z potem tracimy cenne elektrolity. Zubożyć organizm w cenne witaminy i minerały może także stosowanie leków przeczyszczających czy moczopędnych. Oto suplementy, po które warto sięgnąć:

- potas i magnez – pierwiastki, które szybko tracimy z potem i moczem lub stosując leki regulujące pracę układu pokarmowego; są one niezbędne dla pracy mięśni i serca, regulują przemianę materii

- witaminę C, która uznawana jest za jeden z najważniejszych antyutleniaczy i związek dbający o doskonałe zdrowie i wygląd, wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej i łagodzący stany zapalne

witaminy z grupy B, które niezbędne są dla układu sercowo – naczyniowego, odpornościowego czy nerwowego; regulują przemianę materii, warunkują doskonały nastrój i dodają energii

Taką naturalną i zdrową suplementację znajdziesz w ofercie marki Cheers. Stosując takie witaminy doskonałej jakości, pozbawione syntetycznych dodatków i wyróżniające się świetną przyswajalnością wspomożesz proces odchudzania i kompleksowo zadbasz o zdrowie.

Dowiedz się więcej na stronie cheers.com.pl

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Grypa żołądkowa to jedna z najczęściej występujących chorób u ...

Biegunka u dzieci i niemowląt - jak pomóc dziecku?

Jest to temat szeroko pojęty. Przygotowując imprezę, sylwestra c...

Dietetyczne przystawki na przyjęcie

Obecnie bardzo często mówi się o pożywieniu, któremu przypisuje ...

Polskie superfoods - warto je poznać!

Początek aktywności fizycznej dla kogoś, kto nie miał z nią wcze...

Społeczność ludzi aktywnych – przyłącz się!

Wielu z Nas słyszało o alergii na kurz, sierść, trawy czy też ...

Uczulenie na wodę

Z wszystkich stron możemy dziś usłyszeć głosy przestrzegające ...

Na czym polega Dieta McDougalla? Czyli dlaczego nie trzeba bać się zbóż, ziemniaków i fasoli?

Coraz więcej kobiet odkrywa zalety stosowaniu peelingów w trakc...

Domowy peeling – nisko kosztowy zabieg pielęgnacji skóry