Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Plany treningowe i dietetyczne - zadbaj o swoja formę

Właściwie dobrany plan treningowy oraz dietetyczny to klucz do zdrowej i pięknej sylwetki. Jak dopasować odpowiedni program i po czym poznać, że jest on dla nas dobry? 

Większość osób marzy o pięknej, wysportowanej sylwetce. Zapewnia ona nie tylko doskonały wygląd, ale przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie. Jednak samodzielna walka ze zbędnymi kilogramami kończy się często porażką. Ciągłe ograniczenia oraz narzucanie sobie rygorystycznych zasad może sprawdzić się jedynie na krótki czas. A przecież dieta to nie tylko kilkutygodniowa kuracja odchudzająca. Dieta to nasz sposób żywienia. Dlatego też tak ważne, by w naszej drodze do wymarzonej figury towarzyszyła nam niezbędna wiedza mająca swe źródło u specjalistów w zakresie dietetyki. Tylko jadłospis oraz ćwiczenia dopasowane do potrzeb indywidualnych mogą przynieść skuteczny rezultat i już na zawsze zmienić nasze podejście do zdrowego stylu życia. To właśnie zapewnia dobrze dopasowany plan. Zadbaj o formę już dziś! 

Czym charakteryzuje się dobry plan treningowy i dietetyczny

Dobrze ułożony plan to dosłownie recepta na osiągnięcie celu. Oczywiście w całym procesie niezwykle ważna jest także nasza determinacja i dostosowanie się do nowych reguł. W dzisiejszych czasach wiele firm oferuje usługi w zakresie organizacji planów żywieniowych. Zanim jednak z nich skorzystamy, dowiedzmy się, czym wyróżnia się skuteczny plan treningowy i dietetyczny. Tylko wtedy wybierzemy właściwą dla nas ofertę. 

 

Najważniejszą cechą skutecznego planu, jest dopasowanie go do potrzeb indywidualnych. Uwzględniać powinien przede wszystkim stan naszego zdrowia, predyspozycje, cele, czy upodobania kulinarne. Organizm każdego z nas jest inny, dlatego też, zarówno dieta, jak i ćwiczenia muszą być dostosowane do poszczególnych jego parametrów. W szczególności dotyczy to kaloryczności posiłków. Jeśli zależy nam na utracie zbędnego tłuszczu, musimy zapewnić sobie ujemny bilans kaloryczny. Dla każdego z nas będzie on przyjmował inną wartość, ponieważ do jego wyliczenia, brane są pod uwagę parametry takie jak waga, wzrost, wiek, czy styl życia pod względem aktywności. Profesjonalne plany treningowe i dietetyczne opierają się właśnie na ujemnym bilansie, budowanym na dobraniu właściwych ćwiczeń oraz dopasowanego jadłospisu, co zapewnia skuteczne odchudzanie

Wybierając plany treningowe i dietetyczne, z pewnością zauważymy, że różnią się one także ze względu na płeć. Zarówno zalecany jadłospis, jak i zakres i intensywność ćwiczeń różni się w przypadku kobiet i mężczyzn. Jest to spowodowane zarówno odmiennymi cechami budowy ciała, jak i gospodarką hormonalną oraz zapotrzebowaniem kalorycznym organizmu. Czym cechować więc będzie się dobry plan treningowy dla poszczególnych płci? 

Dla kobiet

Plan dietetyczny dla kobiet powinien przede wszystkim być bogaty we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Panie, ze względu na cykl miesiączkowy oraz tak zwane wahania hormonalne, potrzebują między innymi znacznie więcej żelaza, wydalanego przez ich organizm znacznie intensywniej niż u mężczyzn. Ponadto właściwa dieta powinna uwzględniać kobiecą słabość do podjadania słodkich przekąsek. W tym przypadku sprawdzą się produkty o niskim indeksie glikemicznym. Nie powodują one bowiem nagłego wzrostu stężenia glukozy we krwi, co jest główną przyczyną sięgania po niezdrowe słodkości. 

Skuteczne odchudzanie, podkreślają twórcy strony PoTreningu.pl to także właściwie dopasowany trening. Celem kobiet jest zazwyczaj osiągnięcie silnej, ale i smukłej sylwetki. Dlatego też aktywność obejmować powinna zarówno ćwiczenia kardio, które zadbają o kondycję i spalą wiele kalorii, jak i czynności typowo siłowe z właściwie dopasowanym obciążeniem, w celu wzmocnienia i ładnego ''zarysowania'' ciała. 

Dla mężczyzn

Plany treningowe i dietetyczne dla panów będą się różnić zależnie od określonego celu. Jednak zazwyczaj jest nim pozbycie się zbędnego tłuszczu oraz zbudowanie preferowanej masy mięśniowej. Skuteczny trening powinien więc uwzględniać znacznie więcej urozmaiconych ćwiczeń siłowych niż w przypadku kobiet. Męska sylwetka ma zupełnie inną budowę, dlatego też zwykle największy nacisk kładzie się na rozbudowę górnych partii, takich jak klatka piersiowa, plecy, czy ramiona. Dobrze skonstruowany plan będzie składał się z różnych aktywności dobranych w odpowiednich proporcjach. 

Plan dietetyczny dla mężczyzn, także będzie różnił się, zależnie, czy obejmuje on proces redukcji, czy intensywnej budowy masy mięśniowej. W tym pierwszym przypadku ważne jest zapewnienie ujemnego bilansu kalorycznego. W drugim natomiast dieta powinna być bogata w białko oraz tłuszcze pochodzenia roślinnego. 

Czy warto kupić plan treningowy i żywieniowy?

Skorzystanie z oferty Personal diet & Training to najlepsza decyzja, jaką możemy podjąć, chcąc zacząć walczyć o nowego siebie. Wiele osób na początku drogi błądzi i traci chęć na kontynuowanie odchudzania. Plany treningowe i dietetyczne dopasowane przez specjalistów, bezpośrednio do potrzeb naszego organizmu, pozwolą nie tylko osiągnąć cel, ale i zmienić nawyki żywieniowe. Dzięki temu odkryjemy smaki na nowo i nauczymy się, że zdrowe kuchnia daje nam mnóstwo pysznych możliwości. 

Warto podkreślić także, że profesjonalne plany pozwalają wyliczyć nasz przewidywany progres z niezwykłą dokładnością, zwiększając tym samym motywację. Szkoda czasu na diety, które wiele obiecują, a jedyne co dają to efekt jo-jo. Racjonalna zmiana sposobu żywienia oraz odpowiednie ćwiczenia dopasowane przez specjalistów to jedyny sposób na skuteczne odchudzanie, oraz radość czerpaną z życia pełnego aktywności. 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Joga to nie tylko forma ćwiczeń, dzięki którym można osiągnąć ła...

Dlaczego warto praktykować jogę?

Cordyceps, znany też jako maczużnik, to grzyb naturalnie rosnący...

Cordyceps - pilnie strzeżona tajemnica medycyny chińskiej

Nie od dziś wiadomo, że składniki zawarte w przyprawach wpływają...

Jakich przypraw używać w diecie dukana?

Cały czas słyszy się, że warto w swojej diecie stosować błonnik,...

Błonnik – najważniejsze informacje

Post i głodówka to pojęcia, które zazwyczaj budzą jedynie nega...

Dieta owocowo-warzywna dr Ewy Dąbrowskiej – pość i chudnij!

Jedną z metod wykorzystywanych w medycynie alternatywnej jest de...

Medycyna alternatywna – leczenie przez detoks organizmu

Początek aktywności fizycznej dla kogoś, kto nie miał z nią wcze...

Społeczność ludzi aktywnych – przyłącz się!