Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Polskie superfoods - warto je poznać!

Obecnie bardzo często mówi się o pożywieniu, któremu przypisuje się miano superfood. Są to produkty niezwykle bogate w cenne składniki, których stężenie jest zaskakująco wysokie. Przykładem takich produktów jest awokado, jagody goji czy nasiona chia. Warto jednak pamiętać, że wśród naszych rodzimych produktów również występują te, które bez wątpienia można nazwać polskimi superfood.

Wzbogać swoją dietę

Jednym z takich składników jest niegdyś dużo bardziej doceniane siemię lniane. Stanowi ono niezwykle bogate źródło błonnika oraz nienasyconych kwasów Omega-3 oraz Omega-6. Działa zbawiennie na cały organizm, ale w szczególności na układ pokarmowy oraz krwionośny. Nasiona lnu zwyczajnego obniżają poziom złego cholesterolu, wspomagają leczenie chorób serca oraz nadciśnienia. Ponadto są świetnym środkiem, który poprzez wysoką zawartość magnezu, żelaza, kwasu foliowego,  witamin z grupy B oraz witaminy E wpływa bardzo pozytywnie na ogólną kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Dzięki swojej specyficznej konsystencji pomagają także w leczeniu stanów zapalnych układu oddechowego oraz łagodzą dolegliwości związane z kaszlem. To niestety zapomniane remedium na wiele problemów, które warto na nowo odkryć i wzbogacić o nie swoją dietę.

Siemię lniane jest niezwykle bogate w cenne składniki odżywcze. Dzięki bardzo wysokiej zawartości błonnika pokarmowego wpływa korzystnie na układ pokarmowy i jego pracę. Pomaga w zaparciach, biegunkach, stanowi osłonę dla żołądka przy problemie z wrzodami, nadkwasotą czy przy zespole jelita drażliwego. Dodatkowo dzięki właściwościom grzybobójczym oraz antyutleniającym, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Jakby tego wszystkiego było mało, gwarantuje uczucie sytości, wspomagając tym samym proces odchudzania.

Naturalne remedium

Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości siemienia lnianego, można dojść do wniosku, że jest to składnik, który zbawiennie wpływa na nasze zdrowie. Jest to wręcz alternatywa dla chemicznych lekarstw i suplementów diety z apteki. Regularne spożywanie siemienia lnianego bardzo pozytywnie wpłynie na poprawę stanu zdrowia, a tym samym na ogólne samopoczucie każdego, kto na stałe włączy je do swojej diety. Jego dostępność, niska cena oraz forma bardzo ułatwiają sięganie po ten składnik odżywczy. Może być spożywane na surowo, ale ważne jest, że po obróbce termicznej nie traci swoich właściwości. Smakuje świetnie spożywany sam, jak i jako dodatek do surówek, sałatek, zup, wypieków, musli. Możliwości jest bardzo wiele.

W tym miejscu warto wspomnieć o dodatkowej funkcji siemienia lnianego. Może ono zastąpić jajka w przepisach wypieków. Wystarczy zalać je wodą i odstawić na kilkanaście minut. Właściwości i możliwości, jakie daje nam siemię lniane są niezaprzeczalnie zbawienne dla funkcjonowania naszego organizmu. To składnik posiadający świetne właściwości pokarmowe, bezpośrednio wpływające na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Ten polski superfood to coś, co warto jak najszybciej wprowadzić do swojego codziennego menu i spożywać regularnie. Na jego działanie nie trzeba będzie długo czekać.

 

Zdjęcie: Adobe, 157149807,nikolaydonetsk

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Jaki wybrać suplement diety na odchudzanie – piperyna, kofeina, ...

Jak naturalnie redukować tkankę tłuszczową?

Cholesterol jest to lipid, organiczny związek chemiczny z grupy ...

Zioła na cholesterol - jak walczyć z niebezpiecznym cholesterolem?

Dieta Alleluja ma swój początek w latach 90, kiedy to George M...

Dieta Alleluja. Na czym polega dieta, która leczy raka?

Ilość diet w Internecie jest wręcz szokująca. Jedną z mniej znan...

Okno żywieniowe – zdrowa dieta czy głodówka?

Podjęte próby zrzucenia zbędnych kilogramów nie powiodły się? Ma...

Nie możesz schudnąć pomimo diety? Rozpocznij od regulacji metabolizmu za pomocą spalaczy tłuszczu!

  Któż z Nas nie doznał chociaż raz tego nieprzyjemnego uczucia...

Pięć domowych sposobów na zgagę

Woda jest dla ludzkiego organizmu substancją absolutnie niezbę...

 Filtrujące dzbanki do wody - zalety i specyfika działania