Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Rozszerzamy dietę niemowlęcia - podstawowe informacje

Najczęściej przyjmowaną praktyką jest karmienie maluszka mlekiem do szóstego miesiąca życia - później dieta może być stopniowo rozbudowywana. Wynika to z rosnących potrzeb rozwijającego się organizmu. Dowiedz się, co powinno znaleźć się w menu rosnącego niemowlęcia.

Konsystencja jedzenia

Bez względu na to, czy wybierzesz kleik, warzywo czy owoc, pamiętaj, że musi mieć konsystencję gładkiego puree. Podawaj pokarm maluchowi płaską, twardą łyżeczką - pociecha może mieć początkowo odruch wypychający językiem, ale z czasem zostanie to opanowane. Poleca się zaczęcie od jednoskładnikowych “dań”, aby wychwycić ewentualną reakcję uczuleniową. Wprowadzaj nowe produkty do jadłospisu dziecka stopniowo - z kilkudniową przerwą.

Co oprócz owoców i warzyw?

Jeśli dziecko dobrze znosi owoce, warzywa i zboża, czas na kolejne produkty żywieniowe. Wprowadź do menu pociechy mięso, na przykład królika, jagnięcinę lub drób, które można dodać do puree warzywnego. Pamiętaj przy tym, że dzieci mają bardziej wyostrzony zmysł smaku, więc doprawianie, dosalanie i dosładzanie jedzenia niekoniecznie jest dobrym pomysłem.

A co z kaszkami?

Wielu rodziców decyduje się na początku na kaszki bezglutenowe, aby w ten sposób sprawdzić, czy dziecko dobrze sobie radzi z samym zbożem. Chętnie stosowaną praktyką jest również pomieszanie kaszki bezmlecznej z mlekiem modyfikowanym, własnym pokarmem lub wodą. Kaszka dla dziecka może być także urozmaicona o mus z owoców. Gluten wprowadzaj stopniowo, zaczynając od małych porcji. Jeśli u dziecka zostanie stwierdzona alergia na białko mleka krowiego, podawaj produkty bez laktozy. Gdy dziecko zbliża się do pierwszego roku życia, będziesz mieć już większy wybór różnych kaszek.

Na koniec warto dodać, że współcześnie rodzice mogą liczyć na wiele różnych możliwości, które są nieodzowne, gdy u dziecka wystąpi alergia pokarmowa. Na kaszkach szukaj symbolu  HA/SL, który informuje, że produkt jest hipoalergiczny. Podstawą jest tutaj wnikliwa obserwacja swojej pociechy i konsultowanie wszelkich niepokojących symptomów z lekarzem. Nie jest przy tym powiedziane, że uczulenie, które wystąpi u niemowlęcia, będzie obecne również w kolejnych etapach życia. Dzieci na szczęście z alergii pokarmowych często po prostu wyrastają, więc nie trzeba obawiać się na zapas o ograniczenia w diecie w późniejszych latach.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Każda przyszła Panna Młoda pragnie w dnu swojego ślubu oraz przy...

Jak schudnąć przed ślubem?

Wybór diet odchudzających jest naprawdę duży. Wśród nich jest ...

Dieta kefirowa. Schudnij 3 kilogramy w 5 dni

Choroby układu krwionośnego są najczęstszym powodem zgonów w P...

Dieta dr Esselstyna zagwarantuje zdrowie Twojego serca!

Osoby zainteresowane tematyką zdrowego odżywiania z pewnością sł...

Dieta zgodna z grupą krwi – czy to ma sens?

Wiele osób, które chcą schudnąć, po prostu się tego wstydzi. Wiz...

Skuteczne odchudzanie w domu. Czym jest terapia online?

Na nadwagę cierpi teraz ok. 300 milionów ludzi. To ogromna ilość...

Berrator do walki z tkanką tłuszczową

Woda jest dla ludzkiego organizmu substancją absolutnie niezbę...

 Filtrujące dzbanki do wody - zalety i specyfika działania