Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Odchudzasz się? O tym musisz pamiętać!

Wiadomo, że odchudzanie sprawą prostą nie jest. Walka ze zbędnymi kilogramami często przypomina walkę z wiatrakami, a brak szybkich efektów zniechęca nas do podejmowania dalszych prób zrzucenia wagi. Czy można sobie jakoś pomóc? Być może zastosowanie się do kilku prostych porad pomoże nam nieco skuteczniej przeprowadzać kurację odchudzającą.

Porada 1. Nie zapominaj o wodzie!
Woda jest cennym sojusznikiem każdego, kto walczy ze zbędnymi kilogramami. Picie niegazowanej wody mineralnej nie tylko pozwala oszukać głód, ale też oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn. A to właśnie one są jedną z głównych przyczyn cellulitu oraz problemów związanych z przemianą materii. Pamiętajmy zatem, że woda jest jednym z tych składników, bez których żadna dieta odchudzająca nie może się obejść.

Porada 2. Stawiasz sobie cele? Bądź realistą!
Zbyt wielkie oczekiwania związane z wybranym programem odchudzającym stają się zazwyczaj przyczyną wielkiego zniechęcenia. Im wyżej postawimy sobie poprzeczkę, tym trudniej będzie nam osiągnąć cel. A brak widocznych efektów zniechęca i sprawia, że odchudzanie kończy się kolejną porażką. Realne cele, czyli takie, które faktycznie jesteśmy w stanie osiągnąć, będą zatem o wiele lepszym rozwiązaniem.

Porada 3. Jedz częściej, ale…
Głodowanie to jeden z najczęstszych błędów, jakie popełniamy w trakcie odchudzania. Przecież dieta odchudzająca wcale nie musi polegać na głodzeniu się. Znacznie lepsze efekty osiągają ci, którzy jedzą kilka mniejszych posiłków w regularnych odstępach niż ci, którzy ograniczają się do 2-3 większych posiłków w ciągu dnia. W przypadku tych pierwszych zmniejsza się ryzyko napadów niekontrolowanego głodu, lepiej działa też przemiana materii. Ci drudzy, choć teoretycznie jedzą mniej, trawią wolniej. Dlaczego? Głód sprawia, że nasz organizm zaczyna magazynować energię i gromadzić jej zapas. Efekt? Odchudzanie, mimo głodu, nie przynosi większych korzyści.

Porada 4. Alkohol? Drinki nie pomogą ci w odchudzaniu!
Alkohol nie jest sojusznikiem tych, którzy walczą ze zbędnymi kilogramami. Wręcz przeciwnie. Alkohol to zbędne kalorie, powód utraty kontroli nad tym, co jemy oraz niepotrzebne obciążenie dla naszego organizmu. Woda lub owocowy sok powinny zatem zastąpić nam drinki, likiery oraz piwa – przynajmniej do czasu, aż uda nam się osiągnąć wymarzoną wagę.

Porada 5. Słodkie napoje? Zapomnij o nich!
Nie mają żadnej wartości odżywczej, nie są też w stanie oszukać głodu. Zawierają za to sporo barwników, konserwantów oraz cukrów, wskutek czego poważnie utrudniają nam odchudzanie. Słodkie napoje, a w szczególności napoje gazowane, to kolejna grupa produktów, których nie może uwzględniać żadna dieta odchudzająca. Choć takie napoje mogą być smaczne, musimy pamiętać o jednym – to kaloryczne bomby, które z pewnością nie pomogą nam w walce o zgrabną sylwetkę.

Porada 6. Białko w diecie? Na to warto postawić!
O ile alkohol i słodkie napoje nie są sojusznikami osób odchudzających się, to już zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku tych produktów, które zawierają spore ilości białka. Produkty zawierające białko na dłużej zapewniają nam poczucie sytości, a nasz organizm „marnuje” więcej energii w procesie ich trawienia. Efekt? Białko jest sojusznikiem tych, którzy chętnie korzystają ze wszystkich sztuczek ułatwiających odchudzanie.

 

Porada 7.Prowadź dziennik żywieniowy.

Poprzez dokonywanie systematycznych zapisków zyskujesz coś bezcennego: kontrolę nad własnym jadłospisem i spożywanymi kaloriami! Pamiętaj! skrupulatne odtwarzanie składu jedzonych posiłków i przekąsek podjadanych między posiłkami daje Ci realną wiedzę na temat Twojej diety i pozwala od razu korygować błędy, a w dłuższej perspektywie pozwala uchwycić przyczynowo-skutkowe zależności nabierania lub redukcji tkanki tłuszczowej. Bądź pewna, że po pewnym okresie zyskujesz wiedzę na temat tego, jaki sposób odżywiania służy Ci bardziej, a jaki mniej. Pobierz wzór dziennika żywieniowego.


Porada 8. Odpręż się i pomyśl pozytywnie!

Relaks, odprężenie i pozytywne myślenie – oto podstawa dla tych, którzy chcą pokonać nadwagę. Nastrój wpływa na nasz organizm w znacznie większym stopniu niż przypuszczamy, a nasze psychiczne nastawienie do odchudzania może mieć realny wpływ na to, jakie efekty w istocie uda nam się osiągnąć.

Odchudzanie nie musi być koszmarem. Dobrze dobrana dieta odchudzająca, realne cele oraz podejście, które ułatwi nam tę walkę – oto podstawowe zasady, o których każdy z nas powinien pamiętać.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Na początku warto w kilku słowach opisać czym jest choroba Hashi...

Skuteczne odchudzanie z Hashimoto

Pielęgnacja cery naczynkowej powinna opierać się na jej wzmocn...

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Coraz bardziej popularna staje się dieta pudełkowa. W wielu miej...

Dieta pudełkowa nie tylko dla zapracowanych – kiedy warto się na nią zdecydować?

Jeśli Twoim zdaniem występują one wyłącznie w wodach mórz i ocea...

Algi morskie w życiu codziennym

Popularność klinik witaminowych to trend, który wkracza na rynek...

Kliniki witaminowe coraz popularniejsze – sprawdź dlaczego!

Dieta kapuściana kwalifikuje się do diet błyskawicznych, czyli t...

Prezydencka dieta kapuściana

Coraz więcej osób dowiaduje się, że ma nietolerancję laktozy. ...

Mleko kokosowe dla zdrowia i urody