Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Woda - rewelacyjny specyfik gwarantujący smukłą sylwetkę

Badania potwierdzają znane od dawna zalecenie, aby przed każdym posiłkiem pić wodę. Specjaliści potwierdzają w badaniach, że picie wody przed posiłkiem przyczynia się do redukcji masy ciała. Przeprowadzono testy, w ramach których dwie grupy badanych, u których stwierdzono nadwagę miały do wykonania następujące zadanie: jedna z grup miała na pół godziny przed posiłkiem wypić pół litra niegazowanej wody. Druga grupa na chwilę przed posiłkiem, miała sobie wyobrazić, że ich żołądek jest pełny i czują się syci.

Odchudzanie - jak zmotywować się?

Tak, świąteczne obżarstwo już za nami, zaczyna się czas noworocznych postanowień i na pewno wiele osób postanowi odchudzić swoją sylwetkę co nie co. Pamiętajmy jednak, że skuteczne odchudzanie się wymaga dużego poświecenia i samozaparcia, dlatego warto wyznaczyć sobie cel, który zmotywuje nas do podjęcia terapii odchudzającej i pomoże przetrwać chwile zwątpienia oraz gorszego nastroju związanego m.in. z ograniczeniem spożywania ulubionych przekąsek.

 

Czy owoce tuczą?

Zanim przejdę do odpowiedzi na pytanie dotyczące owoców i ich wpływu na organizm, przedstawię ogólna sytuację dotyczącą racjonalnego odżywiania. Największym błędem dla każdego będzie, niespożywanie rozmaitych pokarmów. Dieta musi być urozmaicona, bo tylko wtedy dostarcza się do organizmu wszystkie niezbędne składniki. Pomijanie wielu produktów, które z racji swojego składu mogą być tuczące, nie jest wcale zbyt dobrym rozwiązaniem. Najpierw trzeba zwrócić uwagę na połączenie składników na talerzu. Dzieje się tak ponieważ, nawet połączenie zdrowych rzeczy w jednym posiłku może przyczyną powstania wysokokalorycznego i niebezpiecznego posiłku.

Ostatnie komentarze

Wszyscy doskonale wiemy, że nadmiar cukru szkodzi. Jednocześnie ...

Fruktoza - czy na pewno taka zła

  Kto nie lubi fast-foodów? Pewnie można by było policzyć takie...

Okiem dietetyka. Zdrowe frytki z warzyw

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety wspomagających ...

Berrator – efektywny spalacz tłuszczu

Zima to pora roku, która nie jest łaskawa dla naszej cery. Natom...

Jak dbać o skórę na dłoniach – praktyczne wskazówki

Na półkach sklepowych znajdziemy wiele rodzajów cukru i jego zam...

Jaki cukier jest najzdrowszy?

Czy w ogóle istnieje przepis na zdrowe ciasto? Jak słodkie może ...

Przepis na zdrowe i dietetyczne ciasto

  Matka natura zawsze dawała z siebie to co najlepsze, zdrowe, ...

Dlaczego warto jeść orzechy