Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jaki jadłospis obowiązuje na diecie ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna staje się popularniejsza w miarę, jak coraz więcej osób szuka sposobu na efektywne zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Jednak czy wdrożenie jej jest takie proste, jak w przypadku innych popularnych diet czy "diet"? Jak sobie poradzić i gdzie szukać pomysłów na posiłki?

1. Czym w ogóle jest dieta ketogeniczna?

2. Jak poradzić sobie z niską podażą węglowodanów?

3. Gdzie szukać przepisów i ciekawych propozycji na posiłek?

Czym w ogóle jest dieta ketogeniczna?

Pod tym nietypowym hasłem kryje się nic innego, jak mechanizm żywienia o bardzo niskiej podaży węglowodanów, przy jednoczesnym wysokim udziale białek i tłuszczy. Istotą tego rodzaju diety jest wprowadzenie swojego organizmu w stan ketozy, który pozwala na wykorzystywanie energii nie z glukozy, którą zwykle dostarczamy wraz z pożywieniem, a ze zgromadzonego w komórkach ciała oraz przyswajanego w posiłkach tłuszczu. Dieta ketogeniczna, jeżeli tylko jesteśmy w stanie utrzymać jej reżim, daje bardzo dobre efekty zarówno przy okazji redukcji masy ciała, jak i w procesie jego rzeźbienia. Jest to również zalecany sposób żywienia w przypadku osób chorych na padaczkę czy cukrzycę.

Jak poradzić sobie z niską podażą węglowodanów?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że przejście na taką dietę nie będzie proste. Ponieważ obecnie cukier dodawany jest wszędzie, w pierwszych dniach zmiany będziemy odczuwać bardzo dużą potrzebę sięgnięcia po pieczywo, ryż, makaron czy słodycze. Z tego powodu warto odpowiednio przygotować się do zmiany sposobu żywienia - idąc do dietetyka po rozpiskę posiłków, wyszukując internet czy próbując swoich sił w grupie z kimś znajomym. Z drugiej strony w diecie keto występuje duża podaż tłuszczy, które są najbardziej sycącym makroskładnikiem zawartym w pożywieniu, więc wykorzystanie tego faktu również pomoże nam uniknąć problemów z uczuciem głodu między posiłkami.

Gdzie szukać przepisów i ciekawych propozycji na posiłek?

Najlepszą i najbezpieczniejszą opcją przy tak drastycznej zmianie nawyków żywieniowych będzie oczywiście kontrola dietetyka i odpowiednie badania krwi przed oraz w trakcie zmiany, aby monitorować czy wychodzi nam ona na dobre. Zwłaszcza nadzór profesjonalisty może przez pierwsze tygodnie bardzo nam pomóc, jednak w sytuacji, gdy nie możemy sobie na to pozwolić, nie musimy od razu rezygnować. Przepisy diety ketogenicznej to prawdziwie bogate źródło najróżniejszych pomysłów na przygotowywanie potraw mięsnych, z wykorzystaniem ryb i warzyw, dzięki czemu - jeżeli tylko o to zadbamy - nie będziemy mieć poczucia, że ciągle jemy to samo.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Podjęte próby zrzucenia zbędnych kilogramów nie powiodły się? Ma...

Nie możesz schudnąć pomimo diety? Rozpocznij od regulacji metabolizmu za pomocą spalaczy tłuszczu!

W czasach kiedy nawet młodych mężczyzn dotyka problem z potencją...

Ziołolecznictwo - czyli naturalne sposoby na potencję

Prolaktyna jest hormonem produkowanym w przysadce mózgowej. Jej ...

 Normy prolaktyny - kiedy warto zbadać?

Na półkach sklepowych znajdziemy wiele rodzajów cukru i jego zam...

Jaki cukier jest najzdrowszy?

Zielona kawa cieszy się rosnącą popularnością, czego dowodem jes...

Zielona kawa pomaga w odchudzaniu

Masaż jest niezwykłym rodzajem dotyku, który pomaga leczyć wiele...

Jakie są kursy masażu

  Pod nazwą spirulina kryje się rodzaj niebiesko zielonych alg ...

Spirulina - algi morskie w służbie zdrowia