Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Bezglutenowe i wegańskie produkty - co warto o nich wiedzieć?

Na rynku pojawiły się bezglutenowe i wegańskie produkty - co warto o nich wiedzieć, aby móc urozmaicić swój jadłospis a jednocześnie zachować pełnię zdrowia.

 

Dieta wegańska to model odżywiania, w którym całkowicie rezygnuje się ze spożywania jakichkolwiek produktów zwierzęcych. Weganie dążą do wyeliminowania wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, nie tylko ze swojej diety, ale także z innych aspektów swojego życia, między innymi unikają stosowania kosmetyków do makijażu czy do pielęgnacji ciała, które zawierają składniki odzwierzęce. Weganie rezygnują także z spożywania koziego i krowiego nabiału, a także miodu. Do produktów wegańskich należą m.in.:

  • gotowane warzywa strączkowe,
  • tofu lub tempeh,
  • masło orzechowe,
  • nasiona,
  • orzechy,
  • analogi mięsa między innymi orzeszki sojowe lub też nasiona konopi.

Produkty wegańskie to także warzywa, owoce oraz tłuszcz, głównie w formie oleju i miękkiej margaryny. Wyniki badań wykazują, iż wielu wegan decyduje się także wprowadzić w swojej diecie produkty bezglutenowe.

Bezglutenowe i wegańskie produkty - co warto o nich wiedzieć, aby zmienić swój styl odżywiania

Zdaniem naukowców gluten jest przyczyną wielu poważnych chorób, a także powoduje stany zmęczenia i depresji. Dieta wysokoglutenowa może negatywnie wpływać na stan zdrowia, a jak wiadomo wegańskie produkty w większości zawierają gluten, który znajduje się w pszennej kaszy, pieczywie, ciastkach, makaronie, w płatkach śniadaniowych, otrębach, kaszy mannie, kaszy bulgur, krakersach, pizzy oraz piwie. Stąd też pojawił się trend na produkty wegańskie i zarazem bezglutenowe, których spożywanie jest udowodnionym naukowo- najzdrowszym stylem odżywiania. Do kategorii produktów zaliczanych do wegańskich i bezglutenowych należy zakwalifikować także surowe warzywa i owoce, soję, fasolę, tapiokę, kaszę gryczaną, kaszę jaglaną, orzechy, a także olej kokosowy. Walory odżywcze i jakość produktów wegańskich oraz bezglutenowych wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z wypieków, chleba czy ulubionej pizzy, bowiem w artykułach wegańskich, bezglutenowych tradycyjną pszenicę czy owies zastąpiono mąką kukurydzianą, migdałową oraz kokosową.

Pyszne, zdrowe oraz tanie produkty bezglutenowe i wegańskie

Szeroki wybór i dostępność produktów wegańskich oraz bezglutenowych wpływa na tworzenie pełnowartościowego i bardzo urozmaiconego jadłospisu, bez narażania się na duże wydatki finansowe. Wiele produktów wegańskich i bezglutenowych znajdziesz także na stronie internetowej sklepu. Dzięki temu możesz szybko i wygodnie zamówić pasty, dania, pierogi, przyprawy, pieczywo, przetwory, słodkości, konfitury, jak również naleśniki i pasztety. Na stronie sklepu znajdują się również produkty świąteczne m.in. wegański i bezglutenowy makowiec na Boże Narodzenie czy keks wielkanocny.

Produkty wegańskie i bezglutenowe są smaczne, zdrowe i łatwo przyswajalne. Duża różnorodność tego rodzaju artykułów wpływa na wygodne tworzenie jadłospisu na każdą porę roku czy okazję.

Zobacz produkty:

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Wokół tematu odchudzania krąży niezliczona ilość mitów. Promowan...

Siłownia czy basen – jak skutecznie schudnąć?

Karob to słodkawy proszek o brązowym zabarwieniu, uzyskiwany ze ...

Karob – doskonały superfood i zamiennik kakao

  Propozycję zastąpienia kawy i herbaty wodą na ogół przyjmujem...

Wyzwanie - rozpocznij nawadnianie, wypij dwa litry wody dziennie!

Zielona kawa cieszy się rosnącą popularnością, czego dowodem jes...

Zielona kawa pomaga w odchudzaniu

Odchudzanie potrafi być żmudnym i długotrwałym procesem. Zwłaszc...

Leki na odchudzanie − czy naprawdę działają?

Dieta Dukana zwana też dietą proteinową jest odchudzająca kuracj...

Tortilla w diecie proteinowej

  Kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych kuchni w Euro...

2 inspiracje na makaron Arrighi w 20 minut!