Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Bezglutenowe i wegańskie produkty - co warto o nich wiedzieć?

Na rynku pojawiły się bezglutenowe i wegańskie produkty - co warto o nich wiedzieć, aby móc urozmaicić swój jadłospis a jednocześnie zachować pełnię zdrowia.

 

Dieta wegańska to model odżywiania, w którym całkowicie rezygnuje się ze spożywania jakichkolwiek produktów zwierzęcych. Weganie dążą do wyeliminowania wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, nie tylko ze swojej diety, ale także z innych aspektów swojego życia, między innymi unikają stosowania kosmetyków do makijażu czy do pielęgnacji ciała, które zawierają składniki odzwierzęce. Weganie rezygnują także z spożywania koziego i krowiego nabiału, a także miodu. Do produktów wegańskich należą m.in.:

  • gotowane warzywa strączkowe,
  • tofu lub tempeh,
  • masło orzechowe,
  • nasiona,
  • orzechy,
  • analogi mięsa między innymi orzeszki sojowe lub też nasiona konopi.

Produkty wegańskie to także warzywa, owoce oraz tłuszcz, głównie w formie oleju i miękkiej margaryny. Wyniki badań wykazują, iż wielu wegan decyduje się także wprowadzić w swojej diecie produkty bezglutenowe.

Bezglutenowe i wegańskie produkty - co warto o nich wiedzieć, aby zmienić swój styl odżywiania

Zdaniem naukowców gluten jest przyczyną wielu poważnych chorób, a także powoduje stany zmęczenia i depresji. Dieta wysokoglutenowa może negatywnie wpływać na stan zdrowia, a jak wiadomo wegańskie produkty w większości zawierają gluten, który znajduje się w pszennej kaszy, pieczywie, ciastkach, makaronie, w płatkach śniadaniowych, otrębach, kaszy mannie, kaszy bulgur, krakersach, pizzy oraz piwie. Stąd też pojawił się trend na produkty wegańskie i zarazem bezglutenowe, których spożywanie jest udowodnionym naukowo- najzdrowszym stylem odżywiania. Do kategorii produktów zaliczanych do wegańskich i bezglutenowych należy zakwalifikować także surowe warzywa i owoce, soję, fasolę, tapiokę, kaszę gryczaną, kaszę jaglaną, orzechy, a także olej kokosowy. Walory odżywcze i jakość produktów wegańskich oraz bezglutenowych wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z wypieków, chleba czy ulubionej pizzy, bowiem w artykułach wegańskich, bezglutenowych tradycyjną pszenicę czy owies zastąpiono mąką kukurydzianą, migdałową oraz kokosową.

Pyszne, zdrowe oraz tanie produkty bezglutenowe i wegańskie

Szeroki wybór i dostępność produktów wegańskich oraz bezglutenowych wpływa na tworzenie pełnowartościowego i bardzo urozmaiconego jadłospisu, bez narażania się na duże wydatki finansowe. Wiele produktów wegańskich i bezglutenowych znajdziesz także na stronie internetowej sklepu. Dzięki temu możesz szybko i wygodnie zamówić pasty, dania, pierogi, przyprawy, pieczywo, przetwory, słodkości, konfitury, jak również naleśniki i pasztety. Na stronie sklepu znajdują się również produkty świąteczne m.in. wegański i bezglutenowy makowiec na Boże Narodzenie czy keks wielkanocny.

Produkty wegańskie i bezglutenowe są smaczne, zdrowe i łatwo przyswajalne. Duża różnorodność tego rodzaju artykułów wpływa na wygodne tworzenie jadłospisu na każdą porę roku czy okazję.

Zobacz produkty:

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

To, co jemy, ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, a...

Witaminy na zdrowe włosy. Dieta i pielęgnacja

Catering dietetyczny, zwany także cateringiem pudełkowym albo di...

Najlepszy i tani catering w Poznaniu

Papryczka chilli za sprawą zawartości w swoim składzie kapsaic...

Papryka chilli – doskonały patent na odchudzanie

Codzienna dieta ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie uk...

Suplementacja organizmu

Kiedy zaczyna się wiosna coraz częściej myślimy o pracy nad swoj...

Przygotuj się do wiosny z Lightbox!

Dieta według grupy krwi musi być zdrowa, odpowiednio zbilansowan...

Dieta wg grupy krwi jadłospis

Tak wiele z nas chce mieć piękne, szczupłe ciało. Często marzymy...

Trzy zasady rozsądnego odchudzania