Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Dieta 1000 kalorii kilka słów wstępu

Najbardziej popularną wśród diet jest właśnie dieta 1000 kalorii. Według statystyk jest najczęściej stosowana i zgodnie z opiniami stosujących najbardziej skuteczna. Jak sama nazwa wskazuje ta dieta cud dostarcza Naszemu organizmowi mniej kalorii niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie, czyli 1000 kalorii dziennie. Gdzie codzienne zapotrzebowanie organizmu to 2500-3000 tysiące kalorii. Jeżeli chcemy schudnąć szybko i skutecznie zastosujmy właśnie dietę 1000 kalorii

Ograniczenie kaloryczności posiłków - główna zasada Diety 1000 kalorii

 

Dużym błędem podczas odchudzania jest myślenie, że jak zjemy dwa duże posiłki dostarczając organizmowi 1000 kalorii, to będzie to korzystnie wpływało na proces odchudzania. Nie ma nic bardziej mylnego ponieważ, organizm zamiast spalać zbędne kalorie w postaci „tłuszczyku”, będzie je magazynował. Jeśli natomiast posiłki będą częstsze ( a w tej diecie cud zaleca się spożywanie pięciu posiłków dzienne, ale oczywiście o łącznej sumie 1000 kalorii) organizm na bieżąco spali dostarczoną energię. Podejmując się wprowadzenia diety w Nasze życie pamiętajmy, że łatwo nie będzie. Diety rygorystyczne, w tym także dieta 1000 kalorii mogą nie być dopasowane do możliwości i potrzeb każdego organizmu ( każdy ma inne predyspozycje do odchudzania, zdrowie), dlatego ważne jest, aby przed przystąpieniem do zastosowania diety koniecznie skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Taka wizyta uchroni Nas przed niechcianymi i poważnymi problemami ze zdrowiem, które mogą wynikać z niedopasowania diety do naszej kondycji, organizmu i stanu zdrowia. Żeby dieta była prawidłowa, musi być zróżnicowana. Tak naprawdę menu skupia się na preferencjach osoby prowadzącej dietę 1000 kalorii oraz tabelach kalorycznych. W tej diecie cud nie ma bowiem jednoznacznie określonego jadłospisu. Powinniśmy jeść ryby, drób, wędliny drobiowe, owoce i warzywa - pamiętając, żeby tak komponować posiłki, aby nie przekroczyć dziennie 1000 kalorii. Ważne jest dostarczenie wszystkich niezbędnych organizmowi składników. Nie zapominajmy o wodzie niegazowanej - powinniśmy wypijać około trzech litrów dziennie. Woda nie tylko przyspieszy proces trawienia, ale również wypełni żołądek zmniejszając uczucie głodu.

W czasie stosowania diety musimy pamiętać aby spożyta energia wystarczyła Nam na cały dzień, dlatego ważne jest aby podczas prowadzenia diety  zrezygnować z większego wysiłku fizycznego, który może wpłynąć na osłabienie Naszego organizmu.

 

Przykładowy jadłospis Diety 100 kalorii.

 

Chociaż tak naprawdę podczas stosowania diety 1000 kalorii możemy jeść wszystko, jednak pamiętajmy o zdrowej i nieprzetworzonej żywności. Jak najbardziej używajmy ryb, chudego mięsa, kasz gruboziarnistych, owoców i warzyw. Natomiast unikajmy fast foodów, wszystko co tłuste - majonezów, tłustego mleka czy też śmietany i chipsów. Ta akurat dieta cud może okazać się dobrym momentem do rezygnacji z cukru. Im mniej cukru w napojach tym lepiej dla Nas. Pamiętajmy jednak aby Nasza dieta nie trwała dłużej niż miesiąc

Na początku dobrze jest rozplanować każdy posiłek, by posiadał określoną liczbę kalorii.

 

Tak na przykład:

- Pierwsze śniadanie 250 kcal,

- Drugie śniadanie 100 kcal,

- Obiad 350 kcal,

- Podwieczorek 100 kcal,

- Kolacja 200 kcal.

 

Przykładowe śniadania:

- 2 kromki pieczywa pełnoziarnistego, kilka listków sałaty, pomidorek, chudy serek,

- 2 kromki pieczywa pełnoziarnistego, dwa jajka ugotowane na miękko,

- jogurt zero procent tłuszczu z dwoma łyżkami musli lub płatków.

 

Przykładowe drugie śniadania:

- 2 kromki pieczywa pełnoziarnistego z pomidorkiem i chudą wędliną,

- 10 dkg chudego twarogu ze szczypiorkiem,

- dwie średnie pomarańcze.

 

Przykładowe obiady:

- 1 pierś z kurczaka z brokułami najlepiej gotowanymi na parze,

- zupa jarzynowa,

- Filet z ryby zapieczony folii z warzywami.

 

Przykładowe podwieczorki:

- grejpfrut,

- starta marchewka z jabłkiem,

- 2 jabłka

- mały banan.

 

Przykładowe kolacje:

- surówka z pora,

- sałatka z tuńczyka,

- omlet z dwóch jajek ze szpinakiem,

- sałatka z kurczaka.

 

Przypominamy jeszcze raz, nie zapominajmy o piciu minimum trzech litrów wody niegazowanej. Natomiast dobrze jest przed każdym posiłkiem wypić szklankę wody niegazowanej z dodatkiem cytryny, nie dość, że wypełni żołądek i przyspieszy trawienie, to również dostarczy Nam witaminę C. Nie siedźmy też tylko przed telewizorem podczas diety, ale też się nie forsujmy. Wskazany jest wysiłek fizyczny ale w umiarze np.: spacer z psem lub relaksująca joga w domu.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Gdy dziś chcemy ugotować nietypowe danie, najczęściej inspirac...

Czy Internet zagraża książkom kucharskim?

Pole dance - kojarzony z tańcem na rurze w nocnych klubach stał ...

Pole dance – świetny trening całego ciała

Wątroba to narząd, który przez okrągłą dobę toczy bój ze światem...

Pomóż swojej wątrobie! Jak zapobiegać popularnym dolegliwościom?

Dbanie o kręgosłup jest podstawą życia bez bólu Aby jak najmn...

Co robić  żeby nie bolał kręgosłup?

  Zdrowie ma się jedno tylko niestety bardzo często o tym zapom...

Detoksykacja organizmu kluczem do zdrowia

  Chyba nie do końca wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak złe ...

Biegasz aby schudnąć? Zastosuj też odpowiednią dietę

Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, należy zadbać o jeg...

Zasady zdrowego odżywiania