Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Dieta Kwaśniewskiego. Niewiarygodne! Ale prawdziwe

 

Jak sama nazwa mówi Dieta Kwaśniewskiego została stworzona przez Doktora Jana Kwaśniewskiego, polskiego lekarza specjalizującego się w medycynie fizykalnej oraz balneoklimatologii. Jest to dość specyficzny rodzaj diety, chociaż nie ukrywając wywołała wiele kontrowersji w świecie szanowanych autorytetów dietetyki. Podstawą Diety Kwaśniewskiego były ustalone przez twórcę w 1968 roku proporcje żywieniowe tłuszczu, białka i cukru. Jak wiadomo medycyna i nauka sprzeciwia się temu rodzajowi diety, ale mimo to wiele osób zdecydowało się na wprowadzenie jej do swojego jadłospisu.

 

 

Dieta Kwaśniewskiego: co Nam wolno a co nie

Dieta optymalna, którą proponuje doktor Jan, opiera się przede wszystkim na spożywaniu produktów jak najbardziej tłustych. Tak, tak nie ma pomyłki - jak najbardziej tłustych, wykluczając przy tym lub jak to niemożliwe maksymalnie zmniejszając spożycie węglowodanów. Autor diety uważa bowiem, że wieprzowinę, smalec, masło, tłuste sery i sosy możemy jeść bez ograniczeń, nie mając wyrzutów sumienia. Natomiast konieczne jest zrezygnowanie z cukru, pieczywa, owoców i słodyczy. Stosując dietę możemy liczyć na spadek wagi o około 5 kilogramów w miesiącu. Autor zaleca trzy posiłki dziennie. Dieta Kwaśniewskiego w szczególności opiera się na mięsie, produktach mlecznych, jajkach. Bardzo istotnym elementem jest jedzenie serów, ale spożywanych bez chleba, za to z majonezem, śmietaną lub masłem.

Co Nam wolno jeść:

- jajka, powyżej cztery na dobę,

- wszystkie rodzaje serów,

- galarety mięsne, tłuste rosoły, podroby,

- wszystkie rodzaje mięsa, wszystkie rodzaje wędlin ( najlepiej tłuste),

- dużo tłuszczów, najlepiej smalec, olej słonecznikowy, oliwa, słonina, dobrej jakości margaryna,

- ryby, konserwy rybne, drób ale najlepiej kaczka i gęsina,

- wszystkie jarzyny, grzyby, pieczarki,

- tłusta śmietana i mleko do pół litra na dobę,

- jeden ziemniak dziennie ( frytki smażone na smalcu lub łoju),

- słonecznik, orzechy,

- przyprawy,

- kawa, herbata, ale najlepiej soki owocowe po rozcieńczeniu z wodą 2-3 łyżki na szklankę zimnej lub gorącej wody,

Czego Nam nie wolno:

- owoce i przetwory owocowe ( marmolady, dżemy, kompoty),

- słodycze, miód, cukier,

- ziemniaki w większych ilościach, mąka ziemniaczana,

- kasze, ryż,

- pieczywo,

- potrawy mączne, ciasta,

- groch, fasola,

- słodzone napoje,

- sól, używać jak najmniej aż do całkowitego odstawienia

 

Dla zainteresowanych ciekawostką może być fakt, że Dieta Kwaśniewskiego bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie. Według opinii osób stosujących w swoim codziennym życiu dietę optymalną, potwierdza się większą odporność na stres i zmęczenie, pozytywne nastawieni do życia, a nawet łatwiejsze pokonywanie nałogów. Osoby, które podjęły wyzwanie stosowania Diety Kwaśniewskiego twierdzą, że efekty końcowe przeszły ich najśmielsze oczekiwania. Na marginesie zaznaczę, że byli to ludzie z wieloma poważnymi schorzeniami takimi jak: miażdżyca, cukrzyca, marskość wątroby czy też stwardnienie rozsiane. Można śmiało powiedzieć, ze sprzymierzeńców Diety Kwaśniewskiego stale przybywa.

Dieta Kwaśniewskiego - wpływ na Nasze zdrowie

Wiadomo od dawna, że w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z otyłością wśród społeczeństwa, a na miażdżycę choruje większość osób w podeszłym wieku. Można na nieszczęście dla Nas stwierdzić, że zmagamy się z „epidemią” chorób nowotworowych i zwyrodnieniowych. Nie wspomnę o cukrzycy typu drugiego. Na przykład w diecie cukrzycowej pacjentom zaleca się stosowanie produktów zbożowych, których głównym składnikiem są właśnie cukry. Zabrania się natomiast stosowania tłuszczów zwierzęcych, które podnoszą w Naszym organizmie poziom glukozy. Tłuszcze pokarmowe nie odkładają się w organizmie, a węglowodany zjadane w nadmiarze tak, tworząc tkankę tłuszczową oraz złogi miażdżycowe. Twórca Diety Kwaśniewskiego udowodnił, że dzięki diecie optymalnej nie tylko możemy zapobiegać wielu chorobom współczesnej cywilizacji, ale również wyleczyć wiele schorzeń uznanych jako niewyleczalne. Dieta Kwaśniewskiego jest wyjątkowa ponieważ jako jedyna jest oparta na podstawach naukowych, a nie na opiniach osób w dziedzinie żywienia. Twórca określił prawidłowe zapotrzebowanie dzienne na składniki pokarmowe, a mianowicie: białko, tłuszcze i węglowodany. Dzięki dostarczeniu niezbędnych substancji odżywczych i energii organizm sam doprowadza do „ naprawy” chorych komórek i tkanek, jednocześnie doprowadzając do wyleczenia schorzeń uznanych za nieuleczalne. Jak stwierdził sam twórca Diety Kwaśniewskiego, jedynym efektem ubocznym jest leczenie otyłości. Na koniec dodam, że w 1980 roku w łódzkiej Akademii Medycznej zostały przeprowadzone badania, które wykazały brak szkodliwości diety optymalnej dla Naszego organizmu, wręcz przeciwnie donoszą o wysokiej skuteczności w leczeniu otyłości i chorób układu krążenia.

 

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Napar z czystka posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Należy...

10 powodów dla których warto pić herbatkę z czystka [Infografika]

Jakie plusy i minusy od strony zdrowotnej niesie za sobą jedzeni...

Czy warto jeść mięso?

Zaufaj Swoim przodkom, zaufaj naturze. Dieta Paleo to Twoja me...

Dieta Paleo - zdrowa dieta odchudzająca

Dawny sposób na wspaniałe i co najważniejsze niezwykle zdrowe pr...

Gotowanie na parze

Jesteś częstym bywalcem siłowni? Regularnie chodzisz na zajęcia ...

Wymarzona sylwetka - czemu ćwiczenia to nie wszystko?

Na pierwszy rzut oka może i wyda się to dziwne. Odchudzanie ze...

Odchudzanie ze skakanką

Lato już dawno za nami, ale nie oznacza to wcale, że pora osiąść...

Jak schudnąć jesienią? 3 zdrowe nawyki na dobry początek