Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Dieta kensington, czyli co jeść żeby schudnąć

Nieprawidłowe łączenie składników pożywienia i inne obyczaje związane ze spożywaniem posiłków powodują wzrost poziomu toksyn w organizmie. Owe toksyny są wewnętrznymi zanieczyszczeniami, które przeszkadzają organizmowi. Uszkadzają układy ciała i powodują, że organizm przeznacza energię życiową i podstawowe zasoby biochemiczne na naprawę wyrządzonych szkód. Kiedy źle połączy się składniki jednego dani, żaden nie zostanie dobrze strawiony i to właśnie powoduje zwiększenie trucizn w organizmie. I odwrotnie, kiedy dobrze skomponujemy posiłki, nie narażamy ciała na stres związany z borykaniem się ze składnikami pożywienia, bo są one łatwe do strawienia, ani z ich toksycznymi produktami końcowymi.

System łączenia składników jest jedną z najlepszych diet. Istniał zanim jego najbardziej znany zwolennik, dr Hay, na początku XX wieku walczył o stosowaniu go w medycynie. Od tego czasu dieta oparta na właściwym łączeniu składników pomaga niezliczonym rzeszom ludzi odzyskiwać zdrowie i czuwać nad ciężarem ciała. Co prawda, sztuka łączenia składników u co niektórych budzi niedowierzanie i na pozór nie ma sensu. Jednak podstawowa zasada, by potrawy wysokobiałkowe nie spotykały się w żołądku z pożywieniem bogatym w cukier lub skrobię wydaje się racjonalna. Inne, zbyt radykalne i restrykcyjne diety, chociażby dieta dukana, może przynieść znaczne pogorszenie zdrowia. Dieta kensington natomiast proponuje podejście bardziej wyważone, jest znacznie łatwiejsza w stosowaniu i znacznie przyjemniejsza. Co więcej, jest to metoda pasująca do współczesnego stylu życia, sposobem nowoczesnego komponowania posiłków, czymś, co naprawdę przynosi radość.

Zalety stosowania diety kensington

nie musisz dokładnie sprawdzać ilości kwaśnych i zasadowych składników diety i tak ich modyfikować, aby przeważały składniki zasadowe. Niektóre osoby maja skłonności do diety mocno kwaśniej, gdyż jest im potrzebna do utrzymania dobrego samopoczucia i zachowania równowagi. Pamiętać przy tym należy, że jeśli gwałtownie zmienisz dietę na bardziej zasadową nastąpi ostre zaburzenie aktywności i nastroju.

Nie musisz odchodzić od swojego sposobu odżywiania, unikając żywności z różnymi dodatkami. W dzisiejszym świecie nie da się bowiem całkowicie uciec od żywności zawierającej substancje toksyczne, i tak naprawdę możesz to zrobić tylko wobec niektórych z nich. Twój organizm sam upora się z truciznami i substancjami obcymi. Stosując dietę kensington, po jakimś czasie zauważysz, że zmieni Ci się smak i w sposób naturalny zaczniesz odchodzić od potraw wzbogaconych sztucznymi i nie koniecznie zdrowymi dodatkami. Jednocześnie poprawi się ogólna sprawność ciała, wzrośnie zdolność organizmu do pozbywania się toksyn.

W diecie kensington można stosować zarówno produkty naturalnego pochodzenia, nie przetworzone jak i te wysoko przetworzone. Powinieneś jeść to co lubisz i w sposób, który zapewnia Ci dobre samopoczucie.

Czego możesz oczekiwać po diecie kensington?

Nie ma na świecie takiej diety i takiego sposobu dbania o zdrowie, które mogłyby wymagać Twojego bezgranicznego zaangażowania czy nawet zasługiwać na nie, jeśli nie sprawia Ci to radości. Musisz sam przekonać się, że to, co ma być dobre, jest dobre dla Ciebie. Pomysł na zmianę sposobu łączenia składników pożywienia może być dość zniechęcający, ale robienie tego wg wskazówek diety kensington jest naprawdę przyjemny. Jeśli zapytasz, z czego musisz zrezygnować, aby poprawić zdrowie, nmieć szczupłą sylwetkę i być pełnym radości i życia – odpowiadamy – że z niczego. Piękno diety kensington ukryte je st w jedzeniu.

Innym ważnym aspektem diety kensington jest to, że działa motywująco, zamieniając dobre intencje w warte zachodu działanie.

Krótki przewodnik po diecie kensington

Węglowodanów nigdy nie mieszaj z białkami!!! Pamiętaj, białka to produkty zwierzęce, orzechy, nasiona i soja. Węglowodany to cukier i wszystko, co zawiera skrobię – zboża, ziemniaki, ryż, fasola, soczewica. W ramach diety możesz sobie pozwolić na trzy posiłki na dzień: posiłek węglowodanowy, posiłek białkowy i posiłek owocowy lub warzywny. Dodatkowo dopuszczalne są dwie przekąski pomiędzy posiłkami na dzień. Między posiłkami bogatymi w węglowodany i białka powinna istnieć co najmniej 4 godzinna przerwa. Nie zapominaj także pić tylko i wyłącznie między posiłkami. I to wszystko staje się znakomitą odpowiedzią na pytanie  "co jeść żeby schudnąć?"

Źródło: Stephen Twigg; "Dieta kensington - jak jeść żeby schudnąc?"

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

W dzisiejszych czasach problemy z nadwagą i otyłością są bardzo ...

DIETA OXY - rewelacyjny sposób na zbędne kilogramy

Należysz do osób, które niezależnie od ilości zjadanych posiłków...

Zbuduj atrakcyjną muskulaturę dzięki suplementom na masę i siłę!

Święta Hildegarda z Bingen to święta kościoła katolickiego, kt...

Dieta orkiszowa św. Hildegardy – chrześcijańskiej mniszki żyjącej w XII wieku

Prawie każda z Pań stosowała w swoim życiu dietę odchudzająca....

Nie mogę schudnąć - dlaczego?

Każda kobieta bez wątpienia marzy o pięknej sylwetce bez tak zwa...

Prosty w wykonaniu i niezwykle skuteczny peeling z kawy na celulit

W wielu poradnikach na temat szybkiego zrzucania brzucha mówi si...

Jak zrzucić brzuch – 5 skutecznych porad dla osób z otyłością brzuszną

W dzisiejszych czasach, gdy problem otyłości dotyczy coraz więce...

Dieta Nutritariańska - jesz i chudniesz