Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Dieta Paleo - zdrowa dieta odchudzająca

Zaufaj Swoim przodkom, zaufaj naturze. Dieta Paleo to Twoja metoda na skuteczne odchudzanie. Jest naturalna i skuteczna, a podstawą diety jest mięso. Dieta ta została stworzona przez amerykańskiego naukowca, Lorena Cordaina, który słusznie zauważył, że nie możemy walczyć z matką naturą, a broń boże oszukiwać ją głodzeniem się czy też sztucznym i przetworzonym pożywieniem. Co najważniejsze powinniśmy żyć z nią w zgodzie, a ona się Nam odwdzięczy. Gdyby tak nie było dzisiaj byśmy nie istnieli. Zachęcamy do zapoznania się z tym co ma do zaoferowania Dieta Paleo.

 

Dieta Paleo czyli dieta naszych przodków

Nie od dziś wiadomo, że dobre jest dla Nas to co naturalne. Matka natura stworzyła nasze organizmy jako idealne i zdrowe. Jednak nie mogła przewidzieć tak wielu zmian w odżywianiu, stylu życia ,ogólnie mówiąc odmian w „ cywilizacji”. Choć od kilku lat robi się coraz głośniej na temat Diety Paleo, jednak nie da się w kilku słowach odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytanie: czym jest Dieta Paleo ? I na czym polega? Dieta naszych przodków to całkowita nowość w odchudzaniu. Choć tak prawdę mówiąc wcale nie chodzi w niej o odchudzanie a przede wszystkim o zdrowe odżywianie się i życie w zgodzie z matką naturą. Można śmiało powiedzieć, że to bardziej styl naszego życia niż sposób odżywiania się. Nie ukrywając w dzisiejszych czasach nie musimy polować na nasze pożywienie, ale nie ulega wątpliwości,że sprawność fizyczna i zdrowie nie straciły na wartości. Wręcz przeciwnie są podstawą szczęśliwego i długiego życia. Dieta paleolityczna zyskała bardzo duże uznanie w Stanach zjednoczonych, gdzie stosują ją nie tylko zwykli ludzie ale także celebryci. Teraz również zyskała niezwykle wielu sprzymierzeńców w Polsce. To, że żywność wysoko-przetworzona niesie ze sobą negatywne skutki dla Naszego życia i zdrowia wiadomo nie od dziś. Wśród zwykłych ludzi widzi się coraz większe zainteresowanie zdrowym odżywianiem. Głównym założeniem Diety Paleo jest odżywianie się w taki sposób w jaki odżywiali się nasi przodkowie. Sami zdobywali pożywienie będąc jednocześnie w stałym ruchu. Reasumując nie groziła im otyłość dzięki ruchowi fizycznemu, a nieprzetworzona żywność dawała im zdrowie i siły na długie lata.

Dieta Paleo, co Nam wolno jeść a co nie- najważniejsze zasady

Dla wielu z Nas restrykcje żywieniowe wydają się zbyt dużym wyzwaniem. Bardzo często słyszymy, że ograniczając produkty żywieniowe pozbawiamy się składników odżywczych. Nic bardziej mylnego, podstawową zasadą w Diecie Paleo jest wyeliminowanie wszystkich produktów przetworzonych. Chociaż na rynku mamy dostęp do sklepów ze zdrową żywnością, jednak większość z nich to ulepszacze, które nie posiadają żadnych wartości odżywczych. Ale wbrew pozorom lista produktów, które możemy jeść na Diecie Paleo jest długa.

 

Co możemy jeść:

- chude mięso: wołowina, wieprzowina, dziczyzna, cielęcina, drób,

- ryby i owoce morza: między innymi krewetki, małże,

- warzywa tak naprawdę wszystkie,

- owoce,

- orzechy ( nie zapominajmy tylko, żeby nie były solone lub na przykład w czekoladzie czy karmelu),

- suszone owoce : rodzynki, suszone śliwki, morele,

- pestki dyni, słonecznika,

- jajka najlepiej od kur z własnego chowu,

- oleje : olej lniany, kokosowy, oliwa z oliwek, olej rzepakowy.

 

Jak widzimy lista produktów jest niezwykle długa, a co najważniejsze wszystkie produkty dostarczą Naszemu organizmowi całą gamę witamin, minerałów i składników odżywczych. Jak to mówią teraz ta gorsza strona medalu, czyli czego Nam nie wolno.

 

Oto lista zakazanych produktów:

- nabiał : mleko i przetwory z niego ( sery, śmietana),

- słodycze : ciasta, ciasteczka, batoniki, które w sposób wyśmienity zastąpimy suszonymi owocami,

- makaron, chleb, kasze, kukurydza, ziemniaki,

- rośliny strączkowe.

 

Również bardzo istotne znaczenie w diecie „ jaskiniowców” ma aktywność fizyczna. I nie chodzi o to, aby wysiłek fizyczny był strasznie intensywny. Większe znaczenie będzie miało dla Nas to, aby był regularny. Za ćwiczenia możemy uznać chociażby zabawę z Naszymi dziećmi na świeżym powietrzu. Starajmy się tylko w miarę swoich możliwości unikać miejsc przy samej drodze, a wybierać parki na obrzeżach miasta, a najlepiej ciche i spokojne miejsca na wsi z dala od ulicznego ruchu.

 

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

W dzisiejszych czasach dieta oczyszczająca organizm z toksyn to ...

Zioła na odchudzanie

Autorem diety cytrynowej jest amerykański specjalista w dziedz...

Dieta cytrynowa - oczyszczanie organizmu z toksyn

  Otyłość stanowi poważny problem. Najgorszy jest jednak fakt, ...

Frutarianizm. Wady i zalety stosowania diety frutariańskiej

Catering dietetyczny, zwany także cateringiem pudełkowym albo di...

Najlepszy i tani catering w Poznaniu

Gdy nie masz czasu, by regularnie uczęszczać na profesjonalną si...

Jak wybrać sprzęt do domowej siłowni? Wszystko zależy od konkretnych ćwiczeń

Kobiety w walce o swoje piękno nie cofną się przed niczym, i pot...

Peeling chemiczny – kwasy w kosmetyce na przebarwienia i trądzik

O tym jak bardzo ważne jest codzienne spożywanie owoców oraz w...

Warzywa i owoce receptą na zdrowie