Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Na co zwracać uwagę kupując perfumy w Internecie

Marzy Ci się nowy zapach, ale nie masz czasu ani cierpliwości na wędrowanie między półkami pełnymi flakonów, a na samą myśl o niekończącym się wąchaniu próbek dostajesz zawrotów głowy?

 

Spokojnie, szukanie nowego zapachu może być wyjątkowo stresujące. Na szczęście, jest sposób, żeby wybrać nowy zapach bez stresu - zakupy online! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni zapach bez wychodzenia z domu.

1. Niech wygra najlepszy

Na pewno nieraz natknęłaś się w Internecie na artykuły typu: Perfumy ranking 10 najlepszych zapachów na lato", "8 najmodniejszych zapachów dla Twojego mężczyzny" itp. Wszyscy kojarzymy te nagłówki, pytanie tylko, czy takie rankingi mogą być godne zaufania? Odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli szukasz rzetelnych informacji na temat zapachów, sprawdź bezpośrednio na stronach internetowych perfumerii. Na wielu portalach współpracujący ze sklepami specjaliści tworzą autorskie listy polecanych przez siebie zapachów. Na podstawie panujących w danym sezonie trendów, wybierają najlepsze zapachy, aby pomóc klientom zorientować się w najbardziej pożądanych nowościach.

2. Po jednej nutce

Przed rozpoczęciem poszukiwań, sprawdź jakie główne nuty zapachowe mają Twoje dotychczasowe perfumy. Jeśli do tej pory używałaś perfum o intensywnie korzennym aromacie, jest mało prawdopodobne, że przypadną Ci do gustu orzeźwiające, kwiatowe perfumy o lekkiej formule. Szukaj kompozycji zbliżonych do tych, które już znasz i lubisz, a prawdopodobieństwo, że zakup okaże się niewypałem, znacznie zmaleje.

3. Warto próbować

W internetowych perfumeriach w niskich cenach można kupić próbki perfum do przetestowania w domu. Przed wydaniem kilkuset złotych na flakon ekskluzywnej marki albo perfumy z niszowej manufaktury, dobrze jest sprawdzić, jak zapach zachowa się na Twojej skórze: czy sprawdzi się w codziennym życiu, czy nie będzie zbyt intensywny lub zbyt słodki? Wypróbowanie kilku zapachów pozwoli wybrać ten właściwy.

4. Kieruj się opiniami

W wielu perfumeriach internetowych istnieje możliwość wystawiania komentarzy - nie bój się skorzystać ze wskazówek osób, które już korzystały z Twoich wymarzonych perfum! Zwróć uwagę szczególnie na opinie dotyczące trwałości i intensywności perfum. O ile to, czy dane nuty się nam podobają czy nie, jest kwestią gustu, ocena tego, jak długo zapach utrzymał się na skórze i czy był wystarczająco intensywny przez cały czas jego rozwijania, jest nieco bardziej obiektywna i może być przydatną wskazówką podczas wyboru perfum online.

5. Daj się ponieść!

A jeśli zachęcił Cię opis perfum, co do których nie masz pewności, że sprawdzą się na Twojej skórze? Albo jeśli skusił Cię fantazyjnie wygięty flakon, który okazał się skrywać niekoniecznie interesującą woń? Nic się nie stało, każdemu zdarzają się zakupowe wpadki. Żeby flakon nie zarastał kurzem, puść go w świat! Którejś z Twoich przyjaciółek zapach na pewno przypadnie do gustu!

 

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Idzie jesień, potem zima – to znak, że sezon przeziębień i cho...

Sezon na przeziębienie i grypę wkracza pełną parą. Poznaj 10 sposobów na to, aby nie zachorować.

Dieta Alleluja ma swój początek w latach 90, kiedy to George M...

Dieta Alleluja. Na czym polega dieta, która leczy raka?

Jak twierdzi sam twórca dr. Robert Young dieta alkaliczna (zasad...

Dieta alkaliczna dr Younga

Lato to cudowny czas dla naszego organizmu - łatwo się regeneruj...

Letnie oczyszczanie organizmu

Nasiona chia rosną na popularności, ponieważ ludzie coraz bardzi...

Jak można jeść nasiona chia – pomysły na przygotowanie pysznego posiłku

Borelioza to odkleszczowa choroba bakteryjna, wywołana przez k...

Rozpoczyna się inwazja kleszczy! Poznaj skuteczne sposoby leczenia boreliozy i profilaktyki tej choroby