Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak zdiagnozować i leczyć wszawicę?

Wszy we włosach kojarzą się często z brakiem higieny i dolegliwością, która raczej nie występuje w rozwiniętych krajach. Uważamy tak, dopóki problem nie spotka nas samych lub członków naszej rodziny, o czym najczęściej przekonują się rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Po czym poznać, że na głowie pojawiła się wszawica? Objawy bez dokładnej obserwacji łatwo pomylić z łupieżem. Dziś przedstawiamy kilka wskazówek, jak rozpoznać i leczyć wszy oraz gnidy we włosach.

Suplementacja organizmu

Codzienna dieta ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. Oddziałuje na skład flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym, która buduje barierę jelitową. Zaburzenia flory jelitowej prowadzą do obniżenia odporności. Czasami zdrowa codzienna dieta nie wystarczy, aby uniknąć infekcji. Nie zawsze potrafimy spożyć odpowiednie ilości wartościowych produktów, bogatych w witaminy i minerały, dlatego warto zażywać dodatkowe środki na wzmocnienie. Jakie suplementy diety warto wybrać i kiedy warto je stosować?

Jak przeciwdziałać refluksowi?

Refluks, a dokładniej choroba refluksowa przełyku lub refluks żołądkowo-przełykowy, to obecnie bardzo częsta dolegliwość, której nie należy lekceważyć. Może doprowadzić do przewlekłego stanu zapalnego lub uszkodzenia przełyku. Jakie są najczęstsze przyczyny refluksu? Jak przeciwdziałać chorobie?

Ostatnie komentarze

Afty są bolesnym i dokuczliwym problemem pojawiającym się w nasz...

Domowe sposoby na afty

  Każda osoba marząca o pięknej, smukłej sylwetce musi przyzwyc...

Jak mierzyć kaloryczność jedzenia

W związku z obowiązkami zawodowymi nie masz czasu na regularne...

Dlaczego należy spożywać posiłki o stałych porach?

Raport naukowców ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego nie p...

Nadmiar sodu w diecie nastolatka

Żyjemy w ciągłym nieustającym biegu, na nic nie mamy czasu. Przy...

Hurra! Jedziemy do SPA!

Arbuz to owoc, które ma szerokie zastosowaniu. Miły słodki smak,...

Arbuz – smaczny i dietetyczny

TRX Suspension Training to młody, ale jednocześnie jeden z najsz...

Ćwiczenia z taśmami TRX - Poradnik