Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Catering dietetyczny - czy to się opłaca?

Catering dietetyczny to dobry sposób na to, żeby schudnąć oraz zadbać o zdrowie. Jadłospis uwzględnia dzienne zapotrzebowanie na kalorie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Do wyboru mamy kilka planów – dla dorosłych i dla dzieci.

Ile faktycznie kosztuje dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny nie jest zbyt kosztowny. Cena uzależniona jest od rodzaju planu (dieta bez laktozy, bez glutenu, wegetariańska, dla dzieci, itp.), ilości posiłków i dni. Taniej jest przy planie na dłuższy okres, min. 10 dni, a także przy zamówieniach grupowych. Koszt dań na cały dzień to  45-64 zł złotych przy 5 posiłkach. Dieta składająca się z 3 posiłków kosztuje od 41 do 60 zł. Zakładając, że kupimy plan na miesiąc z 5 posiłkami – zapłacimy 1350-1900 zł. Plan z 3 daniami zaś to koszt ok. 1400 zł. Średnia cena jednego posiłku to ok. 12 zł. Więcej wydajemy spożywając lunch “na mieście”. Na dodatek posiłek z cateringu na pewno będzie zdrowszy niż kebab, czy zapiekanka z baru. 

Jak zamówić catering dietetyczny?

Zamawianie diety jest bardzo proste. Wystarczy tylko wejść na stronę firmy cateringowej, wybrać odpowiednią dla siebie dietę i za pomocą formularza złożyć zamówienie. Można także zadzwonić lub napisać e-maila. Przy zamawianiu diety pomocny jest kalkulator kalorii, za pomocą którego należy wyliczyć kaloryczność swojej diety. Potem wybieramy rodzaj planu, wpisujemy swoje uwagi do menu. Do wyboru jest jadłospis na cały dzień (5 posiłków) lub częściowy (3 dania). Można wybrać także godziny dostawy, jak też ilość dni. W razie wątpliwości można skorzystać z porady dietetyka, co jest dużym atutem firmy cateringowej. 

Jakie są korzyści z cateringu dietetycznego?

Dieta pudełkowa posiada wiele korzyści, dopasowana jest do potrzeb organizmu. Przy jej tworzeniu uwzględniane są: wiek, wzrost, waga, aktywność fizyczna, a także dolegliwości i choroby. Posiłki przygotowywane są przez doświadczonych kucharzy we współpracy z dietetykiem. Menu jest  smaczne, urozmaicone, a co najważniejsze zdrowe. Uwzględnia produkty o wysokiej wartości odżywczej, by dostarczyć cenne składniki, m. in. minerały, witaminy, itd. Spożywanie 5 posiłków w odstępach 2-3 godzinnych pomoże wytrwać na diecie i skutecznie schudnąć. Zamawiając catering nie musisz się martwić o przygotowywanie potraw, zakupy, liczenie kalorii. Gotowe danie dostajesz prosto do domu lub pracy. Wystarczy tylko zjeść je o określonej porze. Nie musisz się już martwić, co zrobić, żeby schudnąć. 

Jak dieta wpływa na zdrowie? 

Odpowiednio dobrana dieta jest gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia. Zdrowa dieta, zgodna z zasadami zdrowego żywienia zawartymi w Piramidzie Zdrowego Żywienia (Instytut Żywności i Żywienia) dostarcza składniki odżywcze korzystnie wpływające na organizm. Jadłospis zawiera produkty ze wszystkich zalecanych grup żywności:

  • owoce, 
  • warzywa,
  • produkty z pełnego ziarna,
  • nabiał, 
  • ryby, 
  • chude mięso,  
  • zdrowe tłuszcze,
  • jaja,
  • nasiona roślin strączkowych. 

Ważne jest, by wraz z jedzeniem dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość kalorii. Zazwyczaj spożywamy ich więcej, niż potrzebujemy, co prowadzi do otyłości i innych chorób wynikających z niewłaściwego żywienia. Kalkulator kalorii pomoże Ci wybrać odpowiednią dietę, dzięki której uda Ci się schudnąć. Zmiana stylu życia i złych nawyków odpowiedzialnych za występowanie większości chorób jest gwarancją zdrowia – zapewniają eksperci z IŻiŻ. 

Dla kogo jest dieta w pudełkach?

Obecnie wszyscy chcą być fit, więc z cateringu dietetycznego korzystają już nie tylko aktorzy i znane osoby. Dieta pudełkowa jest praktycznie dla wszystkich osób dbających o swoje zdrowie. Dzięki niej można szybko schudnąć, ale przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Na dodatek nie musimy zaglądać to tabeli kalorii. „Dieta pod drzwi” to dobry pomysł dla osób pracujących do późna. Wybierają ją także osoby z różnymi schorzeniami i chorobami (np. insulinooporność, nietolerancje pokarmowe, podwyższony poziom cholesterolu). Niektórym osobom potrzebna jest więc specjalistyczna dieta, a sami nie potrafią jej sobie ułożyć. Ustalony przez dietetyka jadłospis będzie dostosowany do potrzeb organizmu. Każdy znajdzie odpowiedni plan dla siebie.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Przyczyny choroby hemoroidalnej (żylaków odbytu) tak naprawdę są...

Wstydliwy problem – hemoroidy

Święta Hildegarda z Bingen to święta kościoła katolickiego, kt...

Dieta orkiszowa św. Hildegardy – chrześcijańskiej mniszki żyjącej w XII wieku

Anoreksja to ogromny problem XX i XXI wieku, choć jej początki s...

Anoreksja problemem XXI wieku

  W wyniku ciąży przytyłaś znacznie więcej niż się spodziewałaś...

Zabieg endermologii pozwoli Ci w naturalny sposób odzyskać sylwetkę sprzed ciąży!

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby wiedzieć, w których dn...

Dni płodne u kobiety - jak je wyznaczyć?

Można powiedzieć, że jelita są największym organem ludzkiego cia...

Zdrowie człowieka a jelita

Zbędne kilogramy spędzają ci sen z powiek? W takim razie poznaj ...

Afrykańskie mango - recepta na szczupłe i zgrabne ciało