Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Yerba mate alternatywą dla kawy i nie tylko - każdy znajdzie coś dla siebie

 

Yerba mate już od kilku lat cieszy się w naszym kraju gigantyczną popularnością i wciąż zdobywa nowych zwolenników. Wszystko za sprawą niezwykłych właściwości - oprócz połączenia efektów kawy oraz herbaty, znaleźć w niej możemy także wiele zalet pozytywnie oddziałujących na stan naszego zdrowia.

 

Medycyna popularna oraz ziołolecznictwo od dawna wymienia szereg składników bioaktywnych naparu, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm. 

  1. Szerokie zastosowanie i właściwości yerba mate

  2. Gdzie kupić yerba mate i akcesoria, które spełnią wszystkie wymagania? 

Codzienne picie kawy rano oraz herbaty po południu to nawyk milionów Polaków. Mimo świadomości, że nie zawsze takie przyzwyczajenia są dobre dla naszego organizmu, zerwanie z nimi nie jest proste. Dużo łatwiej natomiast jest je zastąpić zamiennikiem, z którego czerpać będziemy same korzyści. 

Szerokie zastosowanie i właściwości yerba mate

Yerba mate zawiera przeciwutleniacze, których stężenie przewyższa to w herbacie czy czerwonym winie. Dzięki temu mówić możemy o wzmożonym działaniu, które powstrzymuje rozwój komórek nowotworowych oraz pobudza układ immunologiczny. 

W napoju znajdziemy również uwielbiane przez nas wartości pobudzające, które tak pokochaliśmy dzięki wszechobecnej kawie. Dzięki yerba mate jesteśmy bardziej odporni na długotrwały wysiłek oraz jesteśmy dłużej pobudzeni, bez obciążania organizmu nieodpowiednimi i niechcianymi substancjami. Jak widać, lista pozytywnych właściwości yerba mate nie ma końca, a znajdziemy na niej jeszcze poprawę wchłaniania i rozprowadzenia innych składników naszych pokarmów, stymulację trawienia oraz zwiększenie odporności organizmu. Otrzymujemy więc pobudzenie podobne do kawy, połączone z szeregiem pozytywnych zastosowań pozwalających na cieszenie się pełnią zdrowia. 

Gdzie kupić yerba mate i akcesoria, które spełniają wszystkie wymagania? 

Picie naparu z liści ostrokrzewu paragwajskiego ma wiele pozytywnych właściwości, jednak wielu ceni ją również ze względów estetycznych. Urok ma również cała oprawa - dostosowane naczynie, bombilla oraz smak naparu, który idealnie trafi w nasze gusta. 

Wybór na polskim rynku jest naprawdę szeroki, jednak nie musimy ich szukać na wielu stronach. Wszystkie idealne zestawy oraz akcesoria znajdziemy w jednym miejscu. Yerba mate bardzo szybko sprawi, że wizja naszego doskonałego poranka z filiżanką kawy zupełnie się zmieni, a zestaw do tego wyjątkowego napoju będzie nam towarzyszył w każdym momencie, przez cały dzień. Daj się ponieść niesamowitemu aromatowi i rozsmakuj się w naturze. 

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Cholesterol jest to lipid, organiczny związek chemiczny z grupy ...

Zioła na cholesterol - jak walczyć z niebezpiecznym cholesterolem?

Lato to cudowny czas dla naszego organizmu - łatwo się regeneruj...

Letnie oczyszczanie organizmu

Mimo, że nazwa wskazuje na pochodzenie chińskie, nic bardziej my...

Cała prawda o jedzeniu zupek chińskich

Kręgosłup (łac. columna vertebralis) powinno się opisać przede w...

Rehabilitacja kręgosłupa - jak to robimy w HB Clinic ?

Zabieg liposukcji to często jedyny sposób pozbycia się nadmiaru ...

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Kto i kiedy może z niej skorzystać?

Wiele roślin posiada prozdrowotne właściwości. Niektóre z nich s...

Zioła, owoce i rośliny wspomagające odchudzanie

  Matka natura zawsze dawała z siebie to co najlepsze, zdrowe, ...

Dlaczego warto jeść orzechy