Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Pięć domowych sposobów na zgagę

 

Któż z Nas nie doznał chociaż raz tego nieprzyjemnego uczucia jakim jest zgaga. Przyczyn tego stanu może być wiele zaczynając od zwykłego przejedzenia, a kończąc na poważnych chorobach. Charakterystycznym i bardzo nieprzyjemnym objawem jest bardzo dokuczliwe pieczenie w przełyku oraz w żołądku. Zgaga to nic innego jak cofające się z żołądka kwasy żołądkowe, które dają właśnie to nieprzyjemne uczucie. Jeżeli zgaga występuje rzadko nie ma co się martwić ponieważ do jej powstawania przyczynia się sposób odżywiania, używki jak również stres. Natomiast gdy dokucza bardzo często należy zwrócić się po pomoc do lekarza. Przyczyną częstej zgagi może być refluks żołądkowo - przełykowy a u osób w podeszłym wieku niestety nowotwór.

Jedz smacznie i bez glutenu

 

W ostatnich latach bardzo głośno zrobiło się o glutenie oraz jego potencjalnej szkodliwości. Faktem jest, że znaczny odsetek ludzi nie toleruje tego składnika – przypadłość ta nazywa się celiakia, i cierpi na nią około jeden procent światowej populacji.

Jak dbać o wątrobę i trzustkę

Wątroba i trzustka należą do dwóch najważniejszych organów w organizmie. Wątroba to taka „ fabryka chemiczna”. Do głównych zadań tego narządu należy przetwarzanie składników odżywczych na lepiej przyswajalne przez komórki oraz oczyszczanie z toksyn. Co ważne produkuje żółć, która jest niezbędna w procesie trawienia oraz heparynę, która odpowiada za krzepliwość krwi. Chora wątroba stanowi bardzo poważny problem, wymaga konkretnego leczenia oraz przestrzegania diety nisko tłuszczowej.

Ostatnie komentarze

Zanim przejdę do odpowiedzi na pytanie dotyczące owoców i ich wp...

Czy owoce tuczą?

O dobroczynnym działaniu suszonych śliwek wiedziały już nasze ba...

Suszone śliwki. Poznaj ich zalety

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha to problem zarówn...

Jak schudnąć z brzucha?

Joga to nie tylko forma ćwiczeń, dzięki którym można osiągnąć ła...

Dlaczego warto praktykować jogę?

Otyłość jest jedną z najszybciej postępujących chorób cywilizacy...

Jak skutecznie walczyć z nadwagą?

Dieta Low Carb zaliczana jest do grona jednych z najbezpieczni...

Dieta Low Carb - dieta nisko węglowodanowa

Korony protetyczne to uzupełnienia istniejących ubytków zębowych...

Zalety koron porcelanowych