Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Budujemy sylwetkę na lato

Bardzo często zimą mamy w planach zacząć ćwiczyć, aby wraz ze wzrostem temperatury i poprawą pogody móc zdjąć kurtkę, wyjść z domu w T-shircie i czuć dumę ze swojej sylwetki. Początki zawsze są najtrudniejsze, a czasem mogą zniechęcić wiele osób do kontynuowania pracy nad swoją sylwetką. Często takie osoby powtarzają sobie, że zaczną ćwiczyć od jutra, od następnego tygodnia, albo wraz z początkiem nowego miesiąca, a takie odkładanie w czasie skutkuje nierzadko tym, że zima dobiega końca, przez co do głowy przychodzi najgorsza myśl, według której nie warto nawet rozpoczynać ćwiczeń, bo i tak pozostało niewiele czasu. Przekroczenie tych psychicznych barier jest kluczowe jeśli chcemy poprawić swoją sylwetkę, a pomoże w tym wiedza z zakresu podstaw, aby trening przynosił szybsze i bardziej widoczne efekty.

Dlaczego warto ćwiczyć?

Ćwiczymy z wielu różnych powodów. Jednym z nas zależy na tym by schudnąć, przybrać masy mięśniowej lub po prostu lepiej się poczuć, a dobra wiadomość jest taka, że niezależnie od tego z jakiego powodu ćwiczymy, lepszy wygląd, siłę i zdrowie uzyskamy w pakiecie. Bardzo ważną kwestią jest zmiana nawyków żywieniowych. Nie powinniśmy mylić tego z dietą, ponieważ już samo słowo „dieta” kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, a dodatkowo tymczasowym. Będąc na diecie mamy świadomość tego, że kiedyś ją zakończymy, a to zwiększa ryzyko powrotu do niezdrowych przekąsek. Zmiany powinny obejmować przede wszystkim pokarm obfitujący w cukier i nadmiar węglowodanów. Oczywiście nie warto popadać w przesadę i zupełnie odmawiać sobie przyjemności zjedzenia od czasu do czasu kawałka ciasta, ponieważ nic złego się nie stanie jeśli raz w tygodniu zjemy coś słodkiego, przy czym im dłuższe przerwy robimy od tego typu produktów tym lepiej dla nas.

Dla wielu osób niezależnie od płci ważnym jest aby mieć widoczne mięśnie brzucha. W tym celu często zaleca się wykonywanie ćwiczeń na mięśnie brzucha i o ile są one jak najbardziej wskazane, ponieważ pomagają mięśniom rosnąć i czynią je silniejszymi, to nie one sprawiają, że ten obszar staje się bardziej widoczny. Chcąc mieć uwydatnione mięśnie brzucha, należy zejść na deficyt kaloryczny, czyli spalać w ciągu dnia więcej kalorii niż przyjmujemy. W ten sposób pozostała potrzebnej nam energii zostanie sprowadzona z pokładów tłuszczu który posiadamy w swoim ciele, dzięki czemu jego warstwa stanie się cieńsza i nie będzie tak zasłaniać mięśni brzucha. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że ćwiczenia mięśni brzucha nie spalają tłuszczu w tym jednym strategicznym miejscu, tylko na całym naszym ciele.

Jak wprowadzić deficyt kaloryczny?

Wcale nie musimy się głodzić, ponieważ możemy jeść mniej kaloryczne posiłki, które będą sycące i pełne wartościowych składników. Najlepiej wybierać produkty z małą zawartością tłuszczu i cukrów. Węglowodany również nie powinny być spożywane w nadmiarze, choć są one potrzebne w celu dostarczenia do organizmu niezbędnej energii. Powinniśmy wziąć pod uwagę także ilość białka które znajduje się w potrawach, ponieważ to właśnie białko pozwala budować mięśnie. Kiedy ćwiczymy, w naszych mięśniach powstają drobne uszkodzenia, więc można powiedzieć, że trening uszkadza nasze mięśnie. Dopiero podczas odpoczynku te uszkodzenia zostają reperowane za pomocą białka, co sprawia, że mięśnie stają się większe i bardziej wydajne.

Budowa sylwetki od kuchni

Kontynuacja treningu powinna odbywać się w kuchni. To jakie potrawy przyrządzimy to jedna kwestia, jednak bardzo ważne jest również to w jaki sposób je przygotowujemy. Smażenie i duszenie często związane jest z dużą ilością tłuszczu jaki dodaje się do potraw, jednak na szczęście wiele zależy od tego jakie naczynia używane są przez nas do gotowania. Doskonale sprawdzają się patelnie teflonowe, ponieważ pozwalają one na smażenie bez użycia tłuszczu lub z bardzo małą ilością, bez obaw o to, że potrawy zaczną się przypalać.

Ciekawym rozwiązaniem jest przygotowanie na nich warzyw z użyciem niewielkiej ilości wody. Kiedy na patelni ułożymy brokuły i inne warzywa, wystarczy wlać na nią około centymetra wody, przykryć pokrywką i przez dziesięć minut zaparzać na niewielkim ogniu. W ten sposób nie użyjemy ani grama tłuszczu, a dzięki temu, że warzywa nie gotowały się tylko zaparzały, pozostanie w nich zdecydowana większość wartości odżywczych.
Jak zostało wspomniane wcześniej, początki są trudne. Jeśli chcemy szybko zauważyć różnice następujące w naszej sylwetce, możemy się szybko zniechęcić, ponieważ swoje ciało widzimy codziennie, a to przeszkadza w obserwacji zmian.
Bardzo dobrym pomysłem jest zrobienie sobie zdjęcia, a następnie przez minimum dwa tygodnie pilnowanie, aby trening był systematyczny, a posiłki które spożywamy były zdrowe i lekkie. Po dwóch tygodniach warto zrobić sobie zdjęcie w tej samej pozycji i w tym samym miejscu w którym zrobiliśmy to pierwsze. Różnica będzie zauważalna gołym okiem, a to da nam bardzo dużą motywację do dalszych ćwiczeń. Pamiętajmy także o odpoczynku i wysypianiu się, ponieważ to właśnie odpoczynek jest czasem w którym w naszej sylwetce następują zmiany.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Codzienna dieta ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie uk...

Suplementacja organizmu

W obecnych czasach cebula nie występuje już w stanie dzikim. Jed...

Taka powszechna, a taka niezwykła. Cebula i jej właściwości.

  Alkohol jest szeroko pojętym i ciężkim tematem. Tak wiele osó...

Alkohol w diecie, ”czyli skutki picia wódki”

Dokuczają Ci ciągłe problemy zdrowotne, zmęczenie i brak siły ...

Sposoby na zdrowie Antoniego Huczyńskiego – dziarskiego dziadka

Jeżeli jazda na rolkach jest dla Ciebie czymś więcej niż okazją ...

Rolki freestyle – sprzęt dla zaawansowanych. Jakie wybrać?

    Do wyboru dostępnych jest coraz więcej diet odchudzających...

Dieta New Mayo Clinic

  Wbrew temu co mówią reklamy nie pozbędziesz się cellulitu w d...

Jak radzić sobie z celulitem?