Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak przygotować się do uprawiania joggingu?

Bieganie stało się bardzo popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, szczególnie wśród kobiet. To nie tylko uprawianie sportu, ale przede wszystkim pewien styl życia. Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem, ważne będzie dobre przygotowanie się do pierwszego treningu. Najważniejsze to wybrać wygodne buty do biegania damskie lub męskie. Dobrze dopasowane buty to w zasadzie jedyna inwestycja, którą trzeba ponieść przed rozpoczęciem przygody z joggingiem.

Jakie buty do biegania damskie należy kupić?

Wybór butów do biegania to nie lada wyzwanie dla osób początkujących. Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupów? Przede wszystkim, należy pamiętać, że buty do biegania damskiebędą się różnić od innych butów sportowych. Do najważniejszych różnic należą:

  • grubsza podeszwa
  • amortyzacja
  • trzymanie stopy w odpowiedniej pozycji

Grubsza i miększa podeszwa, która pozwala na amortyzację podczas biegu, poprawia komfort uprawiania sportu. Stopa jest mniej obciążana, dzięki czemu rzadziej dochodzi do jej urazów i kontuzji. Natomiast trzymanie stopy w odpowiedniej pozycji pozwala uniknąć skręceń. Podczas wybierania butów do biegania damskich, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest but. Najlepiej wybierać takie, które są wykonane z naturalnych tworzyw, aby stopa mogła w bucie oddychać. Koniecznie należy pamiętać, że kupując obuwie do biegania, należy wybrać rozmiar większy, niż nosimy na co dzień. Dzieje się tak, ponieważ stopa podczas intensywnego treningu może puchnąć, dlatego potrzebuje w bucie więcej przestrzeni.

Za małe buty będą powodować nieprzyjemne uczucie ucisku w palcach u stopy, a dodatkowo mogą doprowadzić do bólu po zakończeniu treningu. Inną ważną kwestią podczas wyboru obuwia do treningów biegowych, jest dostosowanie butów do wagi biegacza. Jest to istotne, ponieważ decydując się na buty nie dostosowane do wagi, szybciej zużyjemy podeszwy. Jednym z najważniejszych czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu butów do biegania, jest nawierzchnia, po której będziemy trenować. Jeżeli terenem biegania będą twarde podłoża, trzeba pamiętać, aby zakupić buty z wyższym poziomem amortyzacji. Takie obuwie zapewni większy komfort treningów oraz nie doprowadzi do dodatkowych obciążeń stóp i nóg. 

Czy buty do biegania damskie są drogie?

Buty do biegania są specjalnie zaprojektowanym obuwiem sportowym. Ceny butów do biegania damskich wahają się od 100 zł do nawet 400 zł. Na cenę wpływa rodzaj podeszwy, materiał, z jakiego wykonany został but oraz marka, która wyprodukowała dany model. Pionierami w produkcji butów do biegania są znane sportowe marki, które dzięki wysokiej jakości swoich produktów, zapracowały na miano producentów obuwia wysokiej jakości. 

Wybierając odpowiednie buty do biegania damskie, zwiększymy komfort swoich treningów oraz zapewnimy odpowiednią ochronę stopy przed ewentualnymi urazami.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Choroba ta w naszym kraju dotyczy około 20% osób dorosłych, najc...

Jak w naturalny sposób leczyć nadciśnienie?

Dietetyczny catering zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. K...

Dietetyczny catering – czy to dobry pomysł na biznes?

Dzisiaj, kiedy ludzie mają coraz mniej czasu na przygotowywanie ...

Szybkowar - czyli szybkie i smaczne gotowanie

  W wyniku ciąży przytyłaś znacznie więcej niż się spodziewałaś...

Zabieg endermologii pozwoli Ci w naturalny sposób odzyskać sylwetkę sprzed ciąży!

Tak, świąteczne obżarstwo już za nami, zaczyna się czas noworocz...

Odchudzanie - jak zmotywować się?

Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, należy zadbać o jeg...

Zasady zdrowego odżywiania

Po dużym zainteresowaniu poprzednim artykułem postanowiliśmy pol...

Co należy jeść by schudnąć? - cz. II