Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Czy do uprawiania sportu trzeba się specjalnie przygotować?

Każdego roku w czołówce najpopularniejszych postanowień noworocznych znajduje się regularne uprawianie sportu. Większość z nas tuż po Nowym Roku ochoczo obiecuje sobie, że wybierze się na siłownię lub zacznie biegać. Jednocześnie w naszych głowach rodzi się pytanie: czy do uprawiania sportu trzeba się jakoś specjalnie przygotować? Oto kilka spostrzeżeń na ten temat.

Zimą też można biegać!

Zimą trudniej nam zacząć uprawiać jakąkolwiek dyscyplinę sportu. Nie tylko mamy mniej możliwości ze względu na pogodę i krótsze dni, ale również najzwyczajniej w świecie jesteśmy mniej zmotywowani. Nieustannie szukamy wymówek, by np. bieganie odłożyć do przysłowiowego „później”. – Wielu osobom wydaje się, że bieganie zimą nie jest dobrym pomysłem właśnie ze względu na pogodę. A przecież na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym nawet bieganie na mrozie będzie przyjemne. Wystarczy wspomnieć chociażby o bieliźnie termoaktywnej – mówi ekspert z serwisu allsports.pl

Koniec z wymówkami!

Tak naprawdę na początku wystarczą same chęci i minimalne wyposażenie. Okazuje się, że często problemem jest nasza motywacja. Naukowcy zbadali przecież, że z osób, które robią noworoczne postanowienia, tylko 8% z sukcesem je realizuje. Reszta poddaje się po miesiącu lub dwóch. Jak przełamać tę złą passę? Najlepiej walcząc ze swoimi słabościami i dbać o stały poziom motywacji.

Często jest tak, że aby wyjść z domu i pójść pobiegać, zapisać się na siłownię lub na jakiekolwiek inne zajęcia sportowe wystarczy przełamać wewnętrzną tendencję do szukania wymówek. Zamiast myśleć: „od poniedziałku się za to zabiorę”, najlepiej wstać i po prostu się za to zabrać.

Czy muszę mieć drogi sprzęt?

Kolejna kwestią są wymagania sprzętowe. Wiele dyscyplin sportu wymaga posiadania chociaż minimalnego wyposażenia. Oczywiście najlepiej w tym zakresie obrać strategię „doposażania”. Co to znaczy? – To znaczy, że tak naprawdę zaczynamy od zwykłego stroju sportowego i dokupujemy elementy wyposażenia, jeśli zaczynamy treningi na siłowni, to z biegiem czasu będziemy potrzebowali różnego typu ciężarków, lepszego stroju czy chociażby zaczniemy się interesować suplementami diety. Nasze potrzeby będą wzrastać wraz ze stopniem wtajemniczenia – mówi nam ekspert.

Jeśli ktokolwiek decyduje się na uprawianie np. piłki nożnej, to wiadomo, że na pierwszy trening nie będzie kupował drogiego sprzętu. Musi najpierw sprawdzić, czy w ogóle połknie bakcyla i będzie chciał kontynuować treningi. Często zwracamy na to uwagę naszym klientom – mówi specjalista ze sklepu futbolsport.pl

Sprzęt sportowy – jak go wybrać?

Osoby, które już połkną przysłowiowego bakcyla i uprawianie sportu wejdzie im w nawyk, potrzebować będą coraz lepszych rozwiązań. W ich wyborze powinny kierować się trzema kardynalnymi zasadami:

Po pierwsze: Nie ufać przypadkowym sprzedawcom, którym zależy tylko na sprzedaniu danego sprzętu sportowego. Dobry sklep sportowy również doradzi nam w wyborze akcesoriów, pomoże dopasować je do naszych potrzeb.

Po drugie: Decydować się na sprawdzone rozwiązania. Warto zatem zapytać osób, które trenują dłużej, jaką torbę sportową warto wybrać, albo które koszulki czy buty są najlepsze do biegania. W tym zakresie można zajrzeć również na fora internetowe poświęcone danej dyscyplinie – znajdziemy na nich wiele recenzji sprzętu.

Po trzecie: dopasowywać rozwiązania idealnie do swoich potrzeb i możliwości. – Zasada ta jest szczególnie ważna w zakresie wyboru butów sportowych. Na rynku dostępne są modele specjalnie do biegania, fitnessu czy innych aktywności. Często wbudowane w nie są systemy, dzięki którym uprawianie sportu jest przyjemniejsze, a stopy są chronione przed kontuzjami

Nie bez przyczyny mówi się, że uprawianie sportu zaczyna się w naszej głowie. To najpierw pomysł, potem plan jego wdrożenia w życie i ogromne pokłady motywacji, dzięki którym wytrwamy w swoim postanowieniu i będziemy regularnie biegać lub odwiedzać siłownię. Dopiero potem pojawiają się kwestie związane ze sprzętem. Odpowiadając zatem na tytułowe pytanie – do uprawiania sportu warto się przygotować, ale oczywiście z rozsądkiem i pamiętając o tym, by przygotowania nie zabiły w nas sportowego ducha. On jest tutaj najważniejszy.

28-01-2016 R M   sprzęt sportowy

Komentarze

  • Systematyczność, o niej nie można pod żadnym pozorem zapominać ;)
  • Chęci,motywacja i duch walki !
    Od tego się zaczyna ! :)

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Tematy dotyczące białka i jego optymalnej ilości w diecie od w...

Obalamy mity związane z produktami białkowymi

Wiele badań potwierdza, że śniadanie jest najważniejszym posiłki...

Zdrowe śniadanie dla łakomczucha

Chcesz dbać o swoją kondycję niezależnie od pogody a przy okazji...

Jaki rower treningowy będzie odpowiedni do domu?

Kremy BB od jakiegoś czasu są kosmetycznym hitem. Panie doceniaj...

Jak odpowiednio dobrać krem BB do swojej karnacji?

Mięśniaki macicy to niezłośliwe guzy, które mogą być przyczyną m...

Sposoby usuwania mięśniaków macicy

Codzienna dieta ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie uk...

Suplementacja organizmu

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego słynie z tego, że jest uważan...

Jak Yerba Mate pomaga w odchudzaniu?