Nowości na dietaiodchudzanie.pl

10 powodów, dla których warto chodzić na siłownię

Waga Twojego ciała już dawno przekroczyła rekomendowane normy wskaźnika BMI? Dostajesz zadyszki nawet w trakcie wchodzenia po schodach? Odczuwasz problemy ze snem i coraz bardziej dokuczają Ci różne problemy zdrowotne? Zacznij więc ćwiczyć na siłowni, dzięki czemu wreszcie odzyskasz sprawność i osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Poznaj 10 powodów, dla których regularne ćwiczenia na siłowni to świetny pomysł.

 

1. Nauka wytrwałości i trening silnej woli

Chodzenie na siłownię pozwala Ci kształtować mocny charakter. Chcąc osiągnąć efekty nie możesz ćwiczyć jedynie od czasu do czasu. Nie ważne, że Ci się nie chce, a pogoda za oknem jest taka przygnębiająca. Wielokrotnie Twoim zadaniem będzie również walka z własnymi słabościami podczas treningu. Wyjdziesz jednak z tych zmagań mocniejszy i później nic już nie zdoła Cię złamać. Poza tym posiadanie karnetu na siłownię zwiększa motywację do wyjścia z domu – nie chcemy przecież zmarnować pieniędzy, które wcześniej wydaliśmy.

2. Dbałość o własne zdrowie

Osoby podejmujące regularny trening na siłowni o umiarkowanej intensywności rzadziej chorują. Ćwiczenia wpływają pozytywnie na wzrost odporności organizmu. Staje się on lepiej dotleniony oraz ma miejsce usprawnienie procesów krążenia. Jeśli będziesz regularnie chodzić na siłownię wzmocnisz również swoje serce, dzięki czemu ograniczysz do minimum ryzyko zawału.

3. Lepsze samopoczucie

Często dokuczają Ci stany depresyjne i nie masz ochoty do życia? Jak tylko zaczniesz regularnie wychodzić z domu na siłownię, to już wkrótce Twój nastrój się na trwałe poprawi. Wszystko za sprawą endorfin, nazywanych hormonem szczęścia. W trakcie aktywności fizycznej ma miejsce proces ich wydzielania do mózgu i już po chwili zaczynamy odczuwać przyjemny stan euforii. Warto więc wykupić karnet na siłownię zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy z powodu pochmurnej pogody łatwiej dopada nas chandra.

4. Zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej

Przypomnij sobie, ile wysiłku kosztowało Cię ostatnim razem wniesienie mebli czy łóżka po schodach? Dzięki regularnym treningom na siłowni siła Twoich mięśni zauważalnie wzrośnie, w efekcie czego prace fizyczne staną się prostsze. Pamiętaj o tym, aby podczas ćwiczeń stopniowo zwiększać ciężar obciążeń. W przeciwnym razie zamiast wzrostu siły, narazisz się jedynie na kontuzję.

5. Okazja do nawiązania nowych znajomości

Kiedy ciągle ograniczasz swoje życie jedynie do pracy i domu, obracasz się w gronie tych samych ludzi. To hamuje Twój rozwój, bo przecież każdy człowiek to inna historia. A na siłowni możesz poznać aktywne osoby, które mają podobne cele do Twoich. Zarazisz się od nich pozytywnym nastawieniem. W razie potrzeby zyskasz także możliwość otrzymania wsparcia treningowego od bardziej doświadczonych osób, które zwrócą Ci uwagę na błędy które popełniasz. Takiej możliwości jesteśmy pozbawieni, kiedy decydujemy się na treningi siłowo-wytrzymałościowe w domu.

6. Skuteczny sposób na odchudzanie

W spaleniu zbędnej tkanki tłuszczowej nie pomagają Ci żadne diety ani suplementy? Trenuj na siłowni, a pozbędziesz się jej raz na zawsze. Ćwiczenia z obciążeniami wpływają pozytywnie na pobudzenie metabolizmu oraz przyśpieszenie procesu spalania tłuszczu ze względu na zwiększone zapotrzebowanie energetyczne.

7. Mocniejsze kości i stawy

Chcesz ustrzec się ryzyka rozwoju osteoporozy w starszym wieku? Uda Ci się to właśnie dzięki treningom na siłowni. Zapobiegniesz dzięki temu poważnym kontuzjom, a także przyśpieszysz czas regeneracji w przypadku urazów.

8. Szansa na długowieczność

Badania naukowe jednoznacznie wykazują, że osoby systematycznie trenujące na siłowni (pod warunkiem unikania przeciążenia organizmu) żyją co najmniej o kilka lat dłużej w porównaniu do ludzi preferujących bierny styl życia. Ćwiczenia na siłowni opóźniają również czas nadejścia demencji starczej – treningi przyczyniają się do usprawnienia procesów poznawczych.

9. Lepsza płodność

Problem bezpłodności urasta do miana „epidemii” XXI wieku. Na szczęście nie dotyczy to osób żyjących aktywnie. Już 40 godzin treningu tygodniowo – jak dowodzą badania British Medical Journal, powoduje zwiększenie liczby wytwarzanych przez organizm plemników o około 70%. Trening na siłowni jest również zalecany kobietom, które mogą dzięki temu usprawnić funkcjonowanie układu hormonalnego.

10. Niezastąpione lekarstwo na stres

Nie ma się co oszukiwać, żyjemy w chronicznym stresie, próbując pogodzić obowiązki rodzinne i zawodowe. Trudno nam oddzielić od siebie te dwie sfery – problemy z szefem czy współpracownikami wyładowujemy na współmałżonku i dzieciach. A wystarczyłoby nieco się poruszać bezpośrednio po pracy i dopiero po treningu na siłowni wrócić do domu. Wtedy zdołalibyśmy pozbyć się z organizmu kortyzolu (hormonu stresu) i wrócilibyśmy do psychicznej równowagi.

Podsumowanie

Powodów przemawiających za tym, aby chodzić na siłownie jest zatem co nie mara. Skończ więc wreszcie z wymyślaniem bezsensownych wymówek i zadbaj wreszcie o siebie. Nikt tego za Ciebie nie zrobi. Zdecyduj się na zakup karnetu, dzięki czemu łatwiej Ci będzie zachować systematyczność treningów.

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Jak sama nazwa wskazuje w diecie ośmiogodzinnej jedzenie posiłkó...

Dieta ośmiogodzinna - z czym to się je?

Do restauracji chodzimy po to aby dobrze zjeść. Czy to śniadan...

Napiwki w restauracjach. Dawać czy nie dawać?

Zarówno paznokcie jak i dłonie są wizytówką każdej z Nas. Ważne ...

Ładne paznokcie wizytówką każdej kobiety

O kreatynie słyszał chyba każdy, nawet kiedy nie ma wiele do czy...

Monohydrat kreatyny - co musisz o nim wiedzieć + popularne marki

Z wszystkich stron możemy dziś usłyszeć głosy przestrzegające ...

Na czym polega Dieta McDougalla? Czyli dlaczego nie trzeba bać się zbóż, ziemniaków i fasoli?

Napar z czystka posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Należy...

10 powodów dla których warto pić herbatkę z czystka [Infografika]

Kurkuma to przyprawa korzenna, która jest blisko spokrewniona ...

Kurkuma – magiczna przyprawa rodem z Indii