Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak dobrać kijki narciarskie?

Pora rozpocząć przygotowania do zimy! Mamy już dopasowane do naszych potrzeb narty, buty narciarskie i ciepłą odzież. Zostało tylko jedno - kijki narciarskie! To przydatny element zimowego wyposażenia, który warto mieć zawsze ze sobą, szczególnie, gdy planujemy dopiero swoje pierwsze kroki na stoku. Bez nich nauka pójdzie trudniej, a my możemy nabrać złych nawyków. Dzięki kijkom narciarskim łatwiej będzie utrzymać równowagę i odpowiednią postawę. Są niezbędne na płaskich powierzchniach, bowiem ułatwiają odpychanie, ale też sprawiają że automatycznie prostujemy plecy. Zakup odpowiednich kijków nie jest trudny - wystarczy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach, by cieszyć się komfortowym szusowaniem z idealnie dobranym sprzętem!

Jak dobrać kije narciarskie do wzrostu?

Źle dopasowane kijki mogą naprawdę uprzykrzyć jazdę na nartach. Te za krótkie będą od nas wymagać niepotrzebnego schylania się i kierowania sylwetki do przodu, natomiast za długie sprawią, że będziemy się nienaturalne prostować i odchylać się do tyłu. Idealna równowaga i komfort pojawi się tylko wtedy, gdy wybierzemy odpowiednią długość kijków.

Jak dopasować kijki narciarskie do wzrostu? Kupując sprzęt na odległość, często nie mamy możliwości przymierzenia kijków. Na szczęście opracowano przydatne tabele, które pomogą przy zakupach w sieci. Poniżej znajdziesz tabelę z dopasowaniem długości kijków do wzrostu dla dorosłych oraz dzieci.

WZROST          DŁUGOŚĆ KIJKÓW

150 - 163 cm         110 cm

164 - 170 cm         115 cm

171 - 175 cm         120 cm

176 - 183 cm         125 cm

184 - 195 cm         130 cm

> 195 cm               135 cm

 

WZROST         DŁUGOŚĆ KIJKÓW

106 - 111 cm         75 cm

112 - 117 cm         80 cm

118 - 123 cm         85 cm

124 - 131 cm         90 cm

132 - 137 cm         95 cm

138 - 144 cm        100 cm

145 - 150 cm        105 cm

> 150 cm             110 cm

Dzięki powyższym wytycznym na pewno zakup idealnych kijków będzie łatwiejszy. Kiedy otrzymasz już wybrany model (kupując sprzęt online), wystarczy przeprowadzić prosty test, by upewnić się, że konkretny rozmiar jest do nas dopasowany.

Jak to zrobić? Należy odwrócić kijek talerzykiem do góry i chwycić go tuż pod talerzykiem. Jeśli nasze ramię i przedramię stworzą wówczas kąt prosty, to dowód na to, że nasze kijki zostały dopasowane prawidłowo.

Jak dobrać kijki narciarskie? Materiał wykonania

Standardowe kijki narciarskie są zwykle wykonane z aluminium. Dzięki temu są lekkie, ale też wytrzymałe i zapewniają komfortową oraz pewną jazdę. Modele z wyższej półki często mają bardziej ergonomiczny uchwyt, są wykonane z mocniejszego aluminium lub z nowoczesnych, elastycznych materiałów. Do rekreacyjnej jazdy na pewno wystarczające okażą się zwykłe, standardowe modele.

Każdy z kijków posiada również pasek na dłoń, który zapobiega zgubieniu kijka lub urazom, które może spowodować sprzęt wypuszczony z dłoni. Należy pamiętać, by pasek był umieszczony na dłoni stosunkowo luźno - zminimalizuje to ryzyko kontuzji nadgarstka.

Jeśli jeździsz poza trasami, zwrócicie uwagę, by nie stosować pasków podczas freeride’u. W przypadku lawiny przymocowane do naszych dłoni kije mogą wciągnąć nas pod śnieg. Warto o tym pamiętać podczas białego szaleństwa.

Jak dobrać kijki narciarskie? Dobry design też jest ważny

Jeśli wiemy już, jak dopasować kijki narciarskie do wzrostu, pozostaje tylko wybór wzoru. Kije narciarskie są dostępne w wielu wzorach i kolorach, więc z łatwością wybierzemy model idealny dla swoich potrzeb i gustu, ale też pasujący do pozostałych elementów zimowego stroju. Pamiętajmy jednak, że priorytetem jest ich dopasowanie do wzrostu i osiągnięta dzięki temu komfortowa, bezpieczna jazda - tylko wtedy będziemy mogli naprawdę cieszyć się z zimowego szusowania.

Kijki narciarskie na sport-shop.pl

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

W dzisiejszych czasach problemy z nadwagą i otyłością są bardzo ...

DIETA OXY - rewelacyjny sposób na zbędne kilogramy

Cały czas słyszy się, że warto w swojej diecie stosować błonnik,...

Błonnik – najważniejsze informacje

Wiele roślin posiada prozdrowotne właściwości. Niektóre z nich s...

Zioła, owoce i rośliny wspomagające odchudzanie

  Pod nazwą spirulina kryje się rodzaj niebiesko zielonych alg ...

Spirulina - algi morskie w służbie zdrowia

  Choroby cywilizacyjne stały się dziś prawdziwą plagą. Umieram...

Jak zachować zdrowie, witalność i szczupłą sylwetkę pomimo upływu lat?

Chcesz dbać o swoją kondycję niezależnie od pogody a przy okazji...

Jaki rower treningowy będzie odpowiedni do domu?

To, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia wiedzą wsz...

Jak  zrobić zdrowy omlet?