Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Kluby fitness – dlaczego warto być ich członkiem?

Ćwiczenia fitness wywodzą się z aerobiku. Nie każdy o tym wie, ale pierwotnie był to trening ułożony dla… astronautów z NASA. Jego pomysłodawcą był Kenneth Cooper, a największą popularyzatorką tej aktywności fizycznej była aktorka – Jane Fonda. Trening ten jest oparty na ruchach, które pozwalają organizmowi na dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu. Bardzo szybko zawodowi trenerzy zaczęli wymyślać nowe treningi, które teraz znajdują się w ofertach większości klubów fitness.

Jak wyglądają kluby fitness?

Kluby fitness to ośrodki, które najczęściej zapewniają swoim klientom zarówno tradycyjną siłownię, jak i szeroką ofertę zajęć z trenerem. Posiadanie karty członkowskiej w takim ośrodku pozwala korzystać z jednego i drugiego. Jest to korzystne, szczególnie ze względu na to, że na zajęciach z trenerem wszystkie zajęcia wykonuje się pod nadzorem i czujnym okiem profesjonalisty. Ma to wiele atutów - chociażby sam fakt, że nie ma tak dużego ryzyka nabawienia się kontuzji czy też to, że dzięki ćwiczeniom w grupie człowiek jest bardziej zmotywowany i nie poddaje się tak łatwo przy wysiłku. Dodatkowo, osoba która zawodowo zajmuje się fitnessem, potrafi dobrać zestaw ćwiczeń w taki sposób, aby osiągnąć oczekiwany rezultat szybciej i łatwiej. Natomiast dzięki temu, że za pomocą jednego karnetu zyskuje się również dostęp do siłowni, można w dowolnym czasie korzystać także ze sprzętów w niej umieszczonych. Klub fitness to swoiste dwa w jednym, które jest uniwersalne na tyle, że może sprostać oczekiwaniom nawet tych najbardziej wymagających. Jest to szczególnie popularna opcja w stolicy – siłownie w Warszawie są niejednokrotnie podobne cenowo, co uniwersalne i posiadające szerszą ofertę kluby fitness.

Usługi w klubach fitness

Jak już to zostało wspomniane, kluby fitness posiadają szeroką ofertę usług. Zazwyczaj wystarczy pojedyncza miesięczna opłata, aby móc czerpać z niej bez ograniczeń. Dzięki temu klient może wybrać ćwiczenia, które będą dla niego odpowiednie i nie ryzykuje utraty pieniędzy - bo jeśli uzna, że dany trening mu nie odpowiada, następnym razem może wybrać inny.

Każdy może znaleźć coś dla siebie. Istnieją treningi dedykowane specjalnie dla pań, na których można skupić się na tych najbardziej kobiecych elementach urody. Przykładem mogą być chociażby zajęcia na jędrne pośladki, płaski brzuch czy wszelkie treningi skupiające się na spalaniu nadprogramowych kilogramów. Spośród ćwiczeń dedykowanych dla panów można znaleźć zajęcia z sztuk walki, cross fit czy trx. Naturalnie, zazwyczaj nie ma wprowadzonych ścisłych podziałów i brak jest przeciwwskazań, aby grupy były mieszane – damsko-męskie.

Kluby fitness oferują również zajęcia dla osób, które chcą się „rozruszać”. Należy tutaj wskazać chociażby zajęcia mające na celu wzmocnienie kręgosłupa i wyrobienie nawyku utrzymywania prostej postawy lub zajęcia strechingowe. W klubie fitness można również odnaleźć zajęcia, które pozwolą na utrzymanie formy, mimo, że pogoda nie sprzyja np. jeździe na rowerze. Dobrym zamiennikiem tradycyjnego roweru są zajęcia spinningu, na których pedałuje się w rytm muzyki dobranej przez instruktora. Należy również pamiętać o tym, że to właśnie w klubach fitness można znaleźć zajęcia modnej zumby czy bardzo wdzięcznych treningów na trampolinach.

Innym korzystnym aspektem klubów fitness jest możliwość zapisania się na trening wprowadzający z trenerem personalnym. Podczas takiej aktywności zostaje się zapoznanym z poszczególnymi sprzętami oraz ich obsługą oraz można wybrać trening „na start”. Niektóre kluby organizują również spotkania z dietetykami.

Wybierając miejsce, w którym chce się regularnie ćwiczyć, warto zastanowić się nad klubem fitness. Dzięki jego zróżnicowanej ofercie, można znaleźć coś dla siebie korzystając z szerokiego wachlarza różnorodnych form aktywności. Jest to dobry wybór dla osób, które nie są jeszcze zaznajomione z arkanami treningów oraz dla tych, którzy nie chcą koncentrować się tylko na jednej dziedzinie sportu. Dlatego zanim zdecydujesz się na karnet na siłownię w Warszawie, Krakowie czy jakimkolwiek innym mieście z bogatą ofertą sportową, to zastanów się, czy lepszą opcją nie będzie skorzystanie z czegoś bardziej uniwersalnego.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Opuchlizna wytwarza się z powodu zastoju limfy, czyli płynu tkan...

Masz obrzęki nóg?  Pomoże Ci masaż limfatyczny

  Kręgosłup jest filarem swoistego rusztowania jakim jest dla n...

Dlaczego boli nas kręgosłup?

Coraz bardziej popularna staje się dieta pudełkowa. W wielu miej...

Dieta pudełkowa nie tylko dla zapracowanych – kiedy warto się na nią zdecydować?

Poszukując idealnej diety odchudzającej spotykałaś się ze skom...

Zasady diety minimalistycznej – upraszczaj, chudnij i oszczędzaj!

Dieta OXY jest dietą wysokobiałkową. Bazuje na diecie dr Dukana,...

Dieta oxy jadłospis

Olej z nasion rącznika pospolitego - uprawianego głównie w Afr...

Olej rycynowy – odwieczna tajemnica piękna i długowieczności

Motywacja to gotowość do podjęcia określonych działań, które są ...

Motywacja w odchudzaniu