Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Dlaczego warto zdecydować się na rower elektryczny? Pokonuj kilometry bez ograniczeń!

Uwielbiasz jazdę na rowerze, lecz nie możesz sobie pozwolić na tę przyjemność z powodów zdrowotnych? A może nie masz wystarczająco dobrej kondycji, aby móc pokonywać strome podjazdy bez hektolitrów wylanego potu? Nie musisz rezygnować z aktywności fizycznej, jeżeli zdecydujesz się na zakup roweru z elektrycznym wspomaganiem. Rowery tego typu są już ogromnie popularne w wielu krajach Europy Zachodniej, takich jak Holandia, Belgia, Niemcy czy Szwajcaria. Trend ten z wielkim rozmachem wkracza również do naszego kraju.

Czym jest rower elektryczny?

O rowerze elektrycznym możemy mówić w przypadku konstrukcji wyposażonej w silnik o mocy nieprzekraczającej 250 Watów oraz maksymalnym napięciu 48 V. Zgodnie z polskim prawem ruchu drogowego, przekroczenie tych wartości wiąże się z zaklasyfikowaniem pojazdu do kategorii motorowerów. Zadaniem elektrycznego roweru nie jest wyręczenie rowerzysty z jakiegokolwiek wysiłku, lecz jedynie ułatwienie mu pokonywania trasy. Silnik wspomaga jazdę dopiero w momencie wywierania nacisku na pedały. Dlatego nie pozbawiamy się korzyści związanych z aktywnością fizyczną. Jesteśmy natomiast w stanie pokonać bez zadyszki nawet długie trasy i strome wzniesienia.

Dla kogo sprawdzi się rower wspomagany silnikiem?

Użytkownikiem roweru elektrycznego może być dosłownie każdy - bez względu na wiek czy płeć, a także stan zdrowia i kondycję fizyczną. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które chciałyby dojeżdżać na rowerze do pracy. Wreszcie barierą przestaje być to, że jazda rowerowa naraża nas na przepocenie ubrań. Nawet w przypadku wymagającego dress code’u w firmie, możemy bez obaw wsiąść na rower. Koniec ze staniem w korkach i wysokimi wydatkami na paliwo. Jazda na rowerze elektrycznym jest prosta i przyjemna, a zarazem przyjazna dla środowiska. Można znacząco wpłynąć na ograniczenie problemu smogu oraz kwaśnych deszczy, przesiadając się z samochodu czy motocyklu na rower wspomagany elektrycznie.

Postaw na stylowy rower elektryczny

W wielu krajach Europy Zachodniej poruszanie się po ulicach rowerem elektrycznym to sposób na wyrażenie swojej osobowości. Pozwala on podkreślać niezależność, indywidualizm oraz przywiązanie do wartości ekologicznych. Wyjątkowo szeroką ofertę oldschool’owych rowerów można znaleźć w sklepie internetowym Bikester. Mamy do wyboru rowery elektryczne różnego typu, zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i dzieci. W zależności od przeznaczenia są to modele trekkingowe, miejskie, górskie, crossowe oraz zaprojektowane dla specjalnych wymagań. Sklep ten oferuje rowery tak prestiżowych marek jak Electra, Haibike, Hawk, Conway, Giant, Focus i wiele innych.

Czym cechuje się wysokiej jakości rower ze wspomaganiem?

Elektryczny rower powinien przede wszystkim być wyposażony w kilka funkcji wspomagania jazdy. Można do nich zaliczyć na przykład system ekologicznej jazdy (eko), maksymalnej prędkości (turbo), wspomagania natychmiastowego oraz miarowego. Istotnym kryterium, na które warto zwrócić uwagę, jest również żywotność baterii. Akumulatory litowo-jonowe w rowerach z oferty sklepu Bikester pozwalają przejechać nawet do 150 km na jednym naładowaniu! Poza tym ważny jest lekki ciężar ramy, gdyż rowery elektryczne i tak za sprawą silnika są znacznie cięższe od zwykłych modeli. Najlżejsze na rynku są nowoczesne ramy karbonowe, które jednocześnie zachowują dużą sztywność i wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

  Ponowne szybkie przybranie na wadze jest często spotykanym pr...

Dobry dietetyk podpowiada jak uniknąć efektu jojo

W teorii antykoncepcja hormonalna – podawana z reguły pod postac...

Tabletki antykoncepcyjne – nie zawsze skuteczne?

Kremy BB od jakiegoś czasu są kosmetycznym hitem. Panie doceniaj...

Jak odpowiednio dobrać krem BB do swojej karnacji?

Podstawową informacją na temat diety bezglutenowej jest fakt, że...

Dieta bezglutenowa

Każdy, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem i pragni...

Kulturystyka i fitness - najlepszy miesięcznik dla miłośników aktywności fizycznej

Ataki głodu, wilczy apetyt. Z tym problemem niestety boryka si...

Jak zapanować nad atakami głodu? 5 sprawdzonych sposobów

  Yerba mate już od kilku lat cieszy się w naszym kraju giganty...

Yerba mate alternatywą dla kawy i nie tylko - każdy znajdzie coś dla siebie