Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Siłownia czy basen – jak skutecznie schudnąć?

Wokół tematu odchudzania krąży niezliczona ilość mitów. Promowane w Internecie drastyczne diety częściej szkodzą, niż pomagają, wywołując efekt jojo i rozstrajając naturalną gospodarkę metaboliczną organizmu. Pora zderzyć się z rzeczywistością – prawdziwe efekty można osiągnąć jedynie dzięki zbalansowanej, pełnowartościowej diecie i ćwiczeniom. Ale jak wybrać skuteczny plan treningowy, który przyniesie pożądane efekty?

Siłownia – różnorodność jest kluczowa

Siłownie i kluby fitness oferują zazwyczaj szeroką gamę zajęć, dzięki czemu ułożenie planu treningowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb staje się niezwykle proste! Oprócz dedykowanych pomieszczeń ze sprzętem do cardio i treningu siłowego, warto przyjrzeć się dostępnej w klubie ofercie zajęć grupowych. Pozwoli to nie tylko na wybranie różnorodnych zajęć, które urozmaicą każdy tydzień, ale też poznanie wspaniałych ludzi będących dodatkową motywacją do przyjścia na kolejny trening. Plan treningowy oparty na grupach znacząco ułatwi przygodę z odchudzaniem, ponieważ zarówno uczestnicy, jak i prowadzący chętnie dzielą się wskazówkami z nowo przybyłymi.

Warto również zwrócić uwagę na to, że siłownie i kluby fitness to miejsca, gdzie ludzie przychodzą w konkretnym celu: zrzucenia wagi, zbudowania masy mięśniowej lub ogólnej poprawy kondycji fizycznej. Efektem tego jest odpowiedni dobór kadry. Dietetycy, trenerzy personalni i fizjoterapeuci potrafią ułożyć dietę i plan treningowy, które zdziałają cuda z każdym typem sylwetki. Konsultacja ze specjalistą, który dopasuje środki do indywidualnych potrzeb, jest najlepszym sposobem, by schudnąć skutecznie, trwale i stosunkowo szybko.

Basen – przyjemne z pożytecznym

Nie od dziś wiadomo, że chodzenie na basen to sama przyjemność. No, może nie do końca. Pływanie to nie tylko miły sposób na spędzenie czasu, ale też skuteczna metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów. Łatwo o tym zapomnieć, przepływając kolejną długość stylem klasycznym (żabką), ale wykonywanie ruchów pod powierzchnią wody wymaga znacznie więcej wysiłku, niż ćwiczenie na powietrzu. Ćwiczenia na basenie, zwłaszcza pływanie kraulem i stylem motylkowym, rozwijają wszystkie partie mięśni jednocześnie, poprawiają wydolność układu oddechowego i krwionośnego, wpływając pozytywnie na metabolizm i przemianę materii.

Jednak w przypadku basenu nie ma co mówić o różnorodności planu treningowego. Cztery podstawowe style można dowolnie mieszać i wymieniać, ale z czasem pływanie może stać się monotonne. W połączeniu z wolniej zauważalnymi efektami wyszczuplającymi, basen niejednokrotnie okazuje się lepszym rozwiązaniem dla osób, które starają się utrzymać formę po odchudzaniu, aniżeli tych, którym zależy na widocznej utracie wagi. Jeśli jednak siłownia wydaje się rozwiązaniem mniej atrakcyjnym od basenu, należy zastosować specjalistyczną, rozłożoną w czasie dietę. Powinna ona uwzględniać dodatkowy posiłek przed treningiem i dwie specjalnie przygotowane „bomby odżywcze”, które uzupełnią braki energetyczne po wyjściu z wody.

Niezależnie od wybranego sposobu odchudzania, każdą decyzję związaną z ingerencją we własne ciało należy skonsultować z wykwalifikowanym specjalistą – trenerem personalnym, dietetykiem, a nawet lekarzem. Niejednokrotnie okazuje się, że ze względu na zwiększone obciążenie stawów, basen i specjalnie skomponowana dieta okazują się koniecznością.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Dieta Atkinsa a może dieta kapuściana - niezależnie od sposobu n...

Czy na diecie pudełkowej można schudnąć?

  Podejmujesz kolejną walką z nadprogramowymi kilogramami? Mimo...

Odchudzanie za spalaczem tłuszczu Trizer? Przeczytaj opinie

Dieta Dukana jest dietą białkową i wymaga specjalnego jadłospisu...

Dieta dukana jadłospis

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety wspomagających ...

Berrator – efektywny spalacz tłuszczu

Czystek na odchudzanie? Kto by pomyślał, że tak niepozorna rośli...

O co tak wiele szumu? Czystek na odchudzanie.

Kamica nerkowa to jedna z najczęściej występujących dolegliwości...

Popularne przyczyny kamicy moczowej

Błonnik witalny to w pełni naturalny suplement diety. Jego zadan...

Czym jest błonnik witalny?