Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak wybrać sprzęt do domowej siłowni? Wszystko zależy od konkretnych ćwiczeń

Gdy nie masz czasu, by regularnie uczęszczać na profesjonalną siłownię, a mimo to zależy Ci na utrzymaniu dobrej kondycji, to jednym z najlepszych wyjść z takiej sytuacji jest stworzenie prywatnej siłowni w zaciszu własnego domu. Dzięki temu rozwiązaniu sprzęty do ćwiczeń zawsze będziesz miał pod ręką, a także nie będziesz musiał tracić czasu na dojazd i pieniędzy na comiesięczne wykupywanie karnetu. Jakie sprzęty będą niezbędne do wyposażenia domowej siłowni? Co kupić w pierwszej kolejności? Na te pytania staramy się znaleźć odpowiedzi w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Inny sprzęt do innego rodzaju ćwiczeń

Decydując się na wyposażenie domowej siłowni, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju treningi będziemy wykonywać. Inne sprzęty będziemy wykorzystywać do treningów na siłę i masę, a inne wspomogą wydolność i pomogą utrzymać szczupłą sylwetkę. Sklepy sportowe mają bardzo zróżnicowaną ofertę i w ich asortymencie można znaleźć różnego rodzaju sprzęty i akcesoria sportowe, z których może korzystać zarówno w treningach siłowych, jak i treningach cardio.

Treningi siłowe – niezbędne akcesoria sportowe

Jeśli zależy Ci na zbudowaniu masy i zwiększeniu siły, to z pewnością na Twojej domowej siłowni muszą znaleźć się takie sprzęty jak hantle, ławka, sztanga z kilkoma obciążeniami. W miarę postępów przygotuj się na to, że będziesz musiał dokupić dodatkowe obciążenia, bo te, z których korzystałeś na początku przestaną Ci wystarczać. Do wyboru masz hantle i obciążenia o mniejszych i większych wartościach kilogramowych, a także różne rodzaje sztangi (olimpijska, łamana, kratownica). Zestawy hantli i pozostałych sprzętów może zastąpić jedna maszyna – atlas treningowy do ćwiczeń. Jest to niezłe rozwiązanie dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z siłownią, bo pozwala na różnorodny trening, a zarazem bezpieczny (łatwiej zmienić obciążenie korzystając z atlasu, niż używając sztangi).

Ćwiczenia cardio – czego potrzebujesz?

Jeśli bardziej zależy Ci na nienagannej sylwetce, to powinieneś zainteresować się bieżniami, obitrekami, stepperami i rowerkami stacjonarnymi. Właśnie te sprzęty okazują się przydatne dla amatorów nienagannej sylwetki i wyśmienitej kondycji. Bez wątpienia powinny znaleźć się w domowej siłowni każdego miłośnika fitness – dzięki korzystaniu z nich Twoje mięsnie będę jędrne, a ciało na plaży będzie przyciągało wzrok.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Na nadwagę cierpi teraz ok. 300 milionów ludzi. To ogromna ilość...

Berrator do walki z tkanką tłuszczową

  Astygmatyzm, czyli niezborność, to wada wzroku, która polega ...

Soczewki toryczne dla astygmatyków

Ten problem niestety zdziera sen z powiek niejednemu rodzicowi. ...

Jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw?

Picie octu jabłkowego w celu szybszej utraty wagi to metoda, któ...

Ocet jabłkowy – sposób na łatwiejsze odchudzanie

Dzisiejsze postępy medycyny i jej nieustający rozwój pozwalają n...

Bogata oferta klinik medycyny estetycznej

Cholesterol jest związkiem sterolowym należącym do lipidów, któr...

Najpopularniejsze mity na temat cholesterolu

Dieta Dukana jest dietą białkową i wymaga specjalnego jadłospisu...

Dieta dukana jadłospis