Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Witaminy dla kobiet - które warto suplementować

Płeć w dużym stopniu determinuje gospodarkę hormonalną i zapotrzebowanie organizmu na konkretne makr- i mikroskładniki. Jako kobiety i mężczyźni różnimy się pod względem zapotrzebowania na kalorie, minerały czy witaminy. W poniższym artykule zajmiemy się tymi ostatnimi – witaminami. Które suplementy dla kobiet stosować, żeby dostarczyć organizmowi tylu niezbędnych witamin, ilu potrzebuje?

Ważna suplementacja

Niezależnie od tego, czy chcesz zdrowo żyć, czy uprawiać dodatkowe aktywności, zwracaj uwagę na dostarczanie organizmowi witamin i składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Dobrze wiesz, że poprzez samą dietę trudno zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na wszystkie niezbędne witaminy. Z tego względu stosuj suplementację, świadomie dobierając mieszanki witamin, które wspierają zdrowy styl życia i pomagają osiągać zamierzone efekty. Oto składniki, których potrzebuje Twój organizm! Dobrym pomysłem wydaje się kupowanie suplementów wykraczających poza jedną czy dwie witaminy, dlatego poniżej znajdziesz listę wielu ciekawych propozycji do kupienia.

Acerola

Źródło witaminy C i flawonoidów, dzięki którym skraca się dyskomfort wynikający z zakwasów po treningu. Ułatwia zasypianie.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Wiele osób poleca zażywanie witamin C i E ze względu na ich właściwości antyoksydacyjne. Jednak jeszcze skuteczniejszą walkę wolnym rodnikom wypowiada składnik zielonej herbaty – galusan epigallokatechiny, który przy okazji wspiera metabolizm i spalanie tłuszczu.

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B są częstym składnikiem mieszanek do suplementacji diety, ponieważ wspierają organizm kobiety w zamianie przyswajanego pożywienia na energię. Przy okazji tiamina (B1) pomaga układowi sercowo-naczyniowemu oraz tkance kostnej. Do witamin z grupy B należą także ryboflawina, niacyna, cholina czy kwas pantotenowy. Kompleks witamin z grupy B pomaga kobietom w zachowaniu odpowiedniego stanu psychofizycznego. Sfera mentalna jest uzależniona nie tylko od pracy intelektualnej, ale również prawidłowego poziomu niezbędnych witamin, które wspierają pracę mózgu, koncentrację czy łagodzenie napięcia.

Witamina D

Zarówno niedobór, jak i nadmiar witaminy D jest szkodliwy. Z punktu widzenia suplementacji jest więc szalenie ważne kontrolowanie poziomu przyjmowania tego składnika, który wspiera kondycję, pracę serca i przyswajanie wapnia.

Wielka piątka

Skoro artykuł jest kierowany do Pań, warto wspomnieć o bardzo ważnej kwestii: suplementacji w trakcie ciąży, ale także na etapie planowania prokreacji czy karmienia piersią. Na potrzeby tego zagadnienia mówi się o „wielkiej piątce”: kwasie foliowym, jodzie, witaminie D, NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasach tłuszczowych) i żelazie.

Witamina E

Witamina E nie tylko zwalcza wolne rodniki, ale również ułatwia budowę masy mięśniowej, co jest bardzo ważne przy regularnych treningach z określonym celem.

Kobiety decydujące się na suplementację zazwyczaj zamawiają mieszanki, które są przygotowane i komponowane pod kątem konkretnych potrzeb (ciąża, regularny trening, niedobory związane z chorobą itd.). Ważne, aby obok witamin w diecie znajdowały się inne, niemniej cenne elementy, jak magnez, cynk, kwas hialuronowy, MSM, żeń-szeń, żelazo, kwas omega-3 czy spirulina.


Artykuł powstał przy współpracy z 
http://www.sfd.pl

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Zamów gotowe posiłki dostosowane do Twoich indywidualnych potrze...

Fitnezja - catering dietetyczny

  Kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych kuchni w Euro...

2 inspiracje na makaron Arrighi w 20 minut!

Kamerę sportową możemy mieć już w cenie około 70-90 złotych. C...

Czy warto kupować tanią kamerę sportową?

  Jak sama nazwa mówi Dieta Kwaśniewskiego została stworzona p...

Dieta Kwaśniewskiego. Niewiarygodne! Ale prawdziwe

Na półkach sklepowych znajdziemy wiele rodzajów cukru i jego zam...

Jaki cukier jest najzdrowszy?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, dopasowanie wina do potrawy ...

 Jak dobierać wino do posiłku?

Gdy przychodzą cieplejsze dni, wtedy zmieniamy pełne obuwie, na ...

Co robić, by latem nie zarazić się grzybicą stóp? Jak leczyć tę chorobę?