Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak palenie papierosów wpływa na Naszą urodę?

Zarówno osoby nie palące jak i nałogowi palacze doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak palenie papierosów negatywnie wpływa na organizm. Każdy z Nas chciałby być wiecznie piękny i młody. Prawda jest taka, że niestety starzejemy się i to jest procesem nieuniknionym, ale to jak szybko zależy w dużym stopniu od Nas. Większość palaczy nie zastanawia się głębiej nad faktem szkodliwości nikotyny. Są również i tacy, którzy świadomie trują siebie. I chociaż rzucenie palenia nie należy do spraw łatwych jednak warto raz na zawsze skończyć z tym niezdrowym nałogiem albowiem ma bardzo negatywny wpływ na każdą część ciała.

 

Negatywny wpływ palenia tytoniu na urodę

Jak zazwyczaj w każdej sprawie czy temacie można wymieniać wady oraz zalety w tym konkretnym przypadku będą to tylko negatywy. Ale z pewnością nikogo to nie zdziwi. Osoby palące nałogowo doskonale wiedzą jak ciężko skończyć z tym nałogiem. Dlatego też najlepiej nawet nie zaczynać. Młodzi ludzie uznają to za „marudzenie” ale powinni wziąć sobie te słowa do serca. Faktem jest, że palenie przyczynia się do powstawania wielu poważnych chorób w tym nowotworów, ale również w bardzo negatywny sposób wpływa na urodę. Szara cera, nieświeży oddech, żółte zęby jak również słabe łamliwe paznokcie oraz włosy to tylko niektóre skutki palenia tytoniu. Niektórzy tłumaczą sobie, że istnieje wiele dobrych kremów czy maseczek, które zniwelują powstałe niedoskonałości. No niestety w tym przypadku się nie sprawdzą ponieważ działają tylko zewnętrznie. Palenie doprowadza do zmian w głębi naskórka, których nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki nie będą w stanie zniwelować. Skóra u osób palących tarci blask, jędrność oraz starzeje się o wiele szybciej niż u przeciwników tytoniu. Zmarszczki są o wiele głębsze oraz pojawiają się brązowe plamy. Wszystko za sprawą zawartych w dymie tytoniowym wolnych rodników, które osadzają się na skórze. Palenie tytoniu przyczynia się do zaostrzenia przebiegu chorób skóry – trądzika czy łuszczycy. Nie ma co ukrywać ale również przyczynia się do opóźnienia w gojeniu ran.

Tytoń w bardzo negatywny sposób odbija się na włosach, które w wielu przypadkach wypadają garściami oraz na paznokciach prowadząc do osłabienia płytki, przez co paznokcie się łamią i rozdwajają. Trzeba wspomnieć, że skóra nałogowego palacza jest tak przesiąknięta, że niestety ma bardzo nieprzyjemny zapach nie wspominając o bardzo nieświeżym oddechu czy żółtych zębach. A przecież Nasz wizerunek świadczy o Nas.

Pierwsze wrażenie ma zazwyczaj ogromne znaczenie. Jak mówi stare porzekadło „ Jak Cie widza tak Cię piszą” sprawdzi się tu w 100%. Więc nie zastanawiajmy się tylko jak najszybciej kończmy z tym nałogiem albowiem korzyści z rzucenia paleni jest naprawdę wiele. Przede wszystkim skóra odzyska blask i jędrność. Zniknie ten bardzo nieprzyjemny nie świeży oddech, a my zaczniemy na nowo czuć smaki potraw. Ząbki odzyskają dawną biel, a włosy będą mocniejsze, odzyskają dawny blask i nie będą się łamać oraz tak często przetłuszczać.

Efekty rzucenia palenia

Samo rzucenie palenia jest już wielkim sukcesem a efekty widać niemal natychmiastowo. Jednak należy liczyć się z faktem, że przez około 15 lat od momentu pozbycia się tego zgubnego nałogu nadal jesteśmy w niebezpieczeństwie (większe ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych czy serca). Natomiast jeżeli chodzi o urodę bardzo szybko zauważymy różnicę odzyskując dawny blask. Skóra odzyska jędrność, my smak i świeży oddech.

Palenie papierosów nie przynosi żadnych korzyści. Wręcz przeciwnie prowadzi do wielu bardzo poważnych chorób oraz przyczynia się do wcześniejszego starzenia skóry. Zanim sięgniesz po kolejnego papierosa pomyśl o tych przykrych i czasami bardzo groźnych skutkach jakie niesie ze sobą tytoń. Życie i zdrowie ma się jedno a i każdy z Nas chciałby jak najdłużej cieszyć się młodością oraz nieskazitelną urodą.

 

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Czy znasz kogoś, kto nie chciałby być szczupły? Większość osób m...

Jak schudnąć – kilka faktów

Wydawać by się mogło, że jesteśmy doskonale wyedukowani i świado...

Nie stosujesz prezerwatywy? Możesz być zarażony

  Dietetycy od lat przekonują, że aby schudnąć należy spożywać ...

Czym jest Intermittend Fasting? Poznaj zasady czasowej głodówki i korzyści z jej praktykowania

Joga to nie tylko forma ćwiczeń, dzięki którym można osiągnąć ła...

Dlaczego warto praktykować jogę?

Jedna z najpopularniejszych diet, wiodąca prym wśród gwiazd, l...

Fakty i mity o diecie Dąbrowskiej

Obecnie bardzo często mówi się o pożywieniu, któremu przypisuje ...

Polskie superfoods - warto je poznać!

Nadwaga i jej kolejne stadium - otyłość - to już niemal schorzen...

Produkty mleczne przyspieszają odchudzanie