Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Jak powiększyć sobie usta nie przekraczając granicy dobrego smaku?

Radzą właściciele Warszawskiego Centrum Medycyny Estetycznej HB CLINIC.

 

Powiększanie ust to zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na podaniu za pomocą małej strzykawki preparatu zwiększającego objętość tkanki. Najczęściej używanym środkiem do powiększania ust w Warszawie jest kwas hialuronowy. Po podaniu kwasu do warg kwas zaczyna wiązać wodę i zwiększa swoją objętość powiększając usta. W zależności od efektu jaki się chce uzyskać, kwasu hialuronowego podaje się więcej lub mniej. Standardowo jest używany ok 1 ml preparatu podczas zabiegu powiększania ust. Najczęściej Panie decydują się na powiększenie górnej wargi. Zazwyczaj zależy im na niewielkim efekcie powiększenia, tak aby znajomi nie zauważyli, że usta są nienaturalnie większe - robią to po prostu dla siebie. Z kolei Panie, którym zależy na uzyskaniu efektu zauważalnego dla innych zamawiają zabieg z użyciem 2 lub nawet 4 ml - wtedy pojawia się niebezpieczeństwo poważnej asymetrii pomiędzy dolną wargą, a górną - usta zaczynają wyglądać bardzo nienaturalnie. Aby to zniwelować powiększa się również dolną wargę. Przy uzyskiwaniu efektu dużych ust istnieje niebezpieczeństwo, że zwłaszcza patrząc z boku na twarz usta będą nienaturalnie wysunięte do przodu na tzw. “karpika”. Trzeba mieć bardzo wprawną rękę i przewidywać skutki zabiegu powiększania ust, aby nie uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego, czyli zamiast poprawić urodę, zaserwować karykaturalny wygląd.

Jest to bardzo trudne ponieważ Panie bardzo często dopingują swoich lekarzy, aby podał więcej kwasu nie przewidując ewentualnych skutków przesadzenia z objętością. Z jednej strony lekarz musi zrobić wszystko, aby pacjentka była zadowolona, a z drugiej strony musi ją hamować stojąc na straży dobrego smaku. Nierzadko zdarza się, że lekarze odmawiają wykonania zabiegu większą ilością kwasu na raz lub wykonania kolejnego zabiegu powiększania u osoby z bardzo dużymi ustami. Zafundowanie pacjentce karykaturalnie dużych ust - traktuje się jako błąd w sztuce lekarskiej.

Powiększanie ust czasami może stać się nałogiem, wtedy trudno jest odwieźć taką osobę od decyzji o kolejnym powiększeniu ust, ponieważ ona sama nie widzi problemu. Analogicznie jak z anoreksją w której nie widzi się tragicznych skutków odchudzania.Takie osoby szukają do skutku lekarza, który zgodzi się jej wypełnić po raz kolejny usta.

Jeśli dojdzie już do sytuacji, kiedy usta są nienaturalnie duże lub niesymetryczne i ich właścicielka również podziela to spostrzeżenie, to nie wszystko stracone. Można zmniejszyć usta podając środek rozkładający podany kwas hialuronowy - czyli hialuronidazę. Lekiem na nieprzemyślane decyzje jest też upływający czas, jednakże efekt powiększenia może się redukować od 4 do 12 miesięcy w zależności od jakości i ilości użytego preparatu. Czynnikiem, który wpływa na efekt utrzymywania się powiększonych ust jest stopień nawodnienia naszego organizmu, ponieważ kwas hialuronowy wiąże wodę. Fakt ten mogą wykorzystać osoby, które powiększyły usta i twierdzą, że efekt szybko się redukuje, lub jest niewystarczający, a istnieje ryzyko, że podanie kolejnej dawki może być już ryzykowne.

 

Powiększanie ust Warszawa wykonuje najwięcej tego typu zabiegów. Dzięki potężnej konkurencji ceny w stolicy są najniższe, za podanie 1ml kwasu hialuronowego przyjdzie nam zapłacić od 799 do 1500 zł. Warto zdecydować się na zabiegi w środkowym zakresie tych cen, ponieważ tańsze propozycje mogą zawierać niższej jakości kwas hialuronowy.

 

W HB Clinic praca nad poprawianiem urody zawsze idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem i regułą po pierwsze nie szkodzić.

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

  Za Tobą już podjęcie decyzji o gruntownej zmianie dotychczaso...

Gdzie kupować zdrową żywność i nie przepłacać?

Aspartam to syntetyczny słodzik, jeden z najczęściej stosowanych...

Czym jest aspartam?

Ataki głodu, wilczy apetyt. Z tym problemem niestety boryka si...

Jak zapanować nad atakami głodu? 5 sprawdzonych sposobów

Bieganie jest od kilku lat na topie. To dlatego, że uprawianie t...

Nie lubisz biegać? Power walking pozwoli Ci chudnąć równie skutecznie!

Bieganie jest od kilku lat na topie. To dlatego, że uprawianie t...

Nie lubisz biegać? Power walking pozwoli Ci chudnąć równie skutecznie!

Czy wiecie, że tendencje są spotykane nie tylko w świecie mody, ...

Lepiej niż każda dieta: produkty, które warto spożywać codziennie

  Wbrew temu co mówią reklamy nie pozbędziesz się cellulitu w d...

Jak radzić sobie z celulitem?