Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Odchudzanie po ciąży

Zbędne kilogramy, nadmiar tkanki tłuszczowej, ubrania w które już się nie mieścisz... To wszystko może skutecznie zatruć życie nawet najbardziej usatysfakcjonowanej macierzyństwem kobiety. Nie martw się jednak  i nie załamuj! Powrót do atrakcyjnej figury jest możliwy!

Żeby było jak wcześniej. Zgrabna sylwetka po ciąży

Kiedy już położysz ukochanego  maluszka spać i masz chwilę dla siebie, przychodzi moment na refleksję. Minął długi okres ciąży, masz za sobą poród, dziecko jest już z Tobą. Jesteś szczęśliwą matką. Jednak w ciągu dnia, zajęta opieką nad niemowlęciem, zapominasz że przede wszystkim jesteś kobietą. Masz prawo do zadbania o siebie i swoją kobiecość!  Masz prawo walczyć o powrót do formy! Nie wiesz jak to zrobić? Opracuj plan i działaj!

Gwiazdy odchudzają się po ciąży

Przeglądasz kolorowe czasopisma i tracisz dobry humor widząc coraz to nowe celebrytki, które wychodząc z porodówki zakładają obcisłe dżinsy w rozmiarze 34? Dam Ci dobrą radę. Przestań to robić! Porównywanie się do gwiazd nie ma sensu. Pamiętaj, że często nad ich sylwetką i wyglądem pracuje sztab ludzi. Nic dziwnego - w ich pracy dobry wygląd to podstawa. Warto jednak skorzystać z doświadczenia gwiazd i zainwestować w dobry zestaw ćwiczeń oraz odpowiednią dietę.

Ćwiczenia po ciąży

Powrót do szczupłej sylwetki po porodzie jest jak najbardziej możliwy. Ruch i dieta są w tym przypadku podstawą. Jednak aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu musisz pamiętać o kilku zasadach. Ćwiczenia mające przywrócić Ci sprawność możesz rozpocząć już kilka godzin po porodzie. Oczywiście nie chodzi tu o fitness! Unoszenie rąk i nóg, zginanie ich i prostowanie, kręcenie kółek - te drobne zabiegi pomogą Ci powrócić do pełni sił i będą podwaliną pod przyszłą walkę o szczupłą sylwetkę. Pamiętaj jednak, że w przypadku tego typu ćwiczeń warto przed porodem skonsultować się ze specjalistą, aby nieodpowiednimi działaniami nie pogorszyć swojego stanu.

Regularny sport  - jeśli nie będzie przeciwwskazań medycznych - możesz stopniowo zacząć  uprawiać od siódmego tygodnia po porodzie, czyli po okresie połogu. Po cesarskim cięciu możesz zacząć ćwiczyć od trzynastego tygodnia po porodzie. Odpowiedni dobór ćwiczeń zapewni Ci powrót do figury sprzed ciąży.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Jeśli zadajesz sobie pytanie  - jak pozbyć się brzuszka po porodzie - powinnaś uświadomić sobie, że zwiększenie jego obwodu to nie tylko kwestia nadmiaru tkanki tłuszczowej.  W czasie ciąży mięśnie brzucha ulegają rozciągnięciu i osłabieniu, nic dziwnego zatem że zmienia on swój wygląd. Aby przywrócić mu kształt sprzed porodu powinnaś wykonywać ćwiczenia na trzy grupy mięśni brzucha, a więc mięsień prosty, mięśnie skośne i mięsień poprzeczny. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Na początek zupełnie wystarczające będą ćwiczenia miednicy - podnoszenie jej i opuszczanie, masaże brzucha oraz ćwiczenia oddechowe. Właśnie ćwiczenia oddechowe są często niedocenianym elementem gimnastyki, a przecież mięśnie brzucha reagują na każdy wdech i wydech.  Doskonałymi ćwiczeniami, aktywującymi między innymi mięśnie brzucha są  również mniej lub bardziej intensywne spacery. Kiedy poczujesz, że jesteś w stanie podołać trudniejszym wyzwaniom możesz przejść do bardziej wymagających ćwiczeń. Jeśli jednak czujesz, że osiągnęłaś pewną granicę - przystopuj. Zwiększaj wysiłek stopniowo, ale stale. Pamiętaj, że aby osiągnąć efekty poprzez ruch ważna jest systematyczność. Pojedyncze zrywy, nawet bardzo intensywne, nic  Ci nie dadzą.

Ćwiczenia na całe ciało

Powrót do figury sprzed ciąży nie zależy jedynie od płaskiego brzucha, zaś płaski brzuch nie jest wyłącznie efektem ćwiczeń skierowanych stricte na jego mięśnie. Niezmiernie ważnym elementem aktywności ruchowej jest gimnastyka całego ciała. Specjaliści zalecają aby wykonywać ćwiczenia, które przyspieszą metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej, a także pomogą w odzyskaniu pełnej sprawności. Wskazane są więc ćwiczenia rozciągające, przy czym warto się skupić na kręgosłupie, mięśniach pośladkowych i piersiowych. Istotne są również ćwiczenia pobudzające krążenie. Niezbędne są ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie ciała. Szczególnie korzystne jest połączenie ćwiczeń aerobowych z ćwiczeniami siłowymi. W ramach ćwiczeń aerobowych możesz wykonywać ćwiczenia cardio, wspomagać się orbitrekiem, bieżnią, czy rowerem, a także  uprawiać jogging, nordic walking lub marsze. Idealnym rozwiązaniem będą też regularne wizyty na basenie, bowiem pływanie świetnie angażuje wszystkie partie mięśni, a przy tym korzystnie wpływa na kręgosłup i stawy.

Ćwiczenia z dzieckiem

Niejedna mam licząca na szybki powrót do formy po ciąży, postanawia rozpocząć regularne treningi, ale napotyka przy tym na pewną przeszkodę. Istnieją dzieci, które położone do łóżeczka śpią jak aniołki ciągiem przez kilka godzin. Są też jednak niemowlęta, które nieustannie domagają się uwagi mamy. Trudno w takich warunkach wprowadzić ćwiczenia do codziennego planu dnia. Istnieje jednak pewne rozwiązanie z powodzeniem stosowane przez niektóre panie. Trening z dzieckiem nie tylko przyniesie Ci korzyści w postaci lepszej formy, ale także pozwoli na pogłębienie kontaktu z maluszkiem i zaspokoi jego potrzebę bliskości. Wykonując ćwiczenia z dzieckiem możesz uruchomić własną inwencję twórczą, możesz też skorzystać z licznych porad w postaci vlogów, czy filmowych instruktaży.

Ćwiczenia i relaks, czyli o jodze słów kilka

Joga, jako specyficzna forma ćwiczeń wzbudza zarówno zainteresowanie jak i pewne wątpliwości. Czy rzeczywiście składanie swojego ciała na wzór figurki origami jest korzystne dla organizmu? Jak najbardziej.  Dlaczego joga jest dobra? Ponieważ jej poszczególne pozycje nie tylko aktywują mięśnie, kręgosłup i stawy,  ale także wyciszają i  relaksują. W treningu jogi bardzo ważna jest precyzja, dlatego samodzielnie zaleca się wykonywać jedynie najprostsze pozycje, zaś chcąc bardziej zagłębić się w techniki tej dziedziny, lepiej udać się do profesjonalnego instruktora. Warto wspomnieć, że udowodniono szybszy powrót do form mam, które ćwiczyły jogę przed ciążą i w czasie jej trwania, a następnie w połogu.

Dieta po porodzie

Regularny ruch jest tylko jednym elementem mającym wpływ na odzyskanie formy po ciąży. Drugim z nich, równie istotnym, jest dieta. Zastanawiając się jak schudnąć po ciąży prawdopodobnie masz ochotę włączyć w swój jadłospis głównie wodę i ... wodę, jednak lepiej zrezygnuj z takich planów.  Przypuszczalnie stosując restrykcyjną dietę rzeczywiście schudniesz błyskawicznie, ale równie szybko doczekasz się efektu jojo i w najlepszym wypadku anemii. Twoja dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i zdrowa. Musisz też pamiętać, że karmiąc piersią zużywasz od około 500 do 650 kalorii więcej niż zwykle. Koniecznie uwzględnij to w swoim jadłospisie, w przeciwnym wypadku ujemny bilans energetyczny może się okazać mocno przesadzony. Jeśli nie jesteś pewna, czy potrafisz samodzielnie zdrowo się odżywiać, skonsultuj się z dietetykiem, który opracuje odpowiednią dla Ciebie dietę.

Czy wiesz już jak odzyskać figurę sprzed ciąży?

Myślę, że aby osiągnąć dobre efekty na drodze do odzyskania zdrowej formy i zgrabnej sylwetki, warto podkreślić najistotniejsze czynniki, które muszą być spełnione.

  • Nie porównuj się z innymi matkami- a zwłaszcza celebrytkami.
  • Wymagaj od siebie tylko tyle ile jesteś w stanie osiągnąć.
  • Skup się na dobrej formie całego ciała
  • Wybierz rodzaj aktywności, który sprawia Ci przyjemność.
  • Systematyczność i konsekwencja to podstawa odchudzania.
  • Zdrowy organizm to atrakcyjny wygląd.
  • Precz z głodówkami ! Postaw na zbilansowaną dietę.

A przede wszystkim  - daj sobie czas. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Ból gardła przeważnie spowodowany jest infekcją wirusową. Może p...

Skuteczne leczenie gardła

Chociaż często o tym zapominamy, stan jamy ustnej i zębów zależy...

Dieta przeciwko próchnicy

Ciągłe ograniczanie kalorii i restrykcyjna dieta, często nie daj...

Spalacze tłuszczu - czy warto je stosować?

Zamów gotowe posiłki dostosowane do Twoich indywidualnych potrze...

Fitnezja - catering dietetyczny

O ile sama nazwa diety brzmi bardzo zachęcająco to jednak nie mo...

Dieta jogurtowa

Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, należy zadbać o jeg...

Zasady zdrowego odżywiania

Ból gardła przeważnie spowodowany jest infekcją wirusową. Może p...

Skuteczne leczenie gardła