Nowości na dietaiodchudzanie.pl

Odchudzanie w zgodzie z naturą - co jeść dla zdrowej utraty kilogramów?

Nie da się ukryć, że nadwaga i otyłość to dolegliwości, wobec których zasadnym jest używanie określenia „epidemia”. Tyjemy w zastraszającym tempie. Według raportów Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization) w 2025 roku aż 1/4 populacji na świecie będzie otyła.

Nie dziwi zatem fakt, iż coraz więcej osób podejmuje trudy redukcji zbędnych kilogramów. Odchudzanie jest procesem wymagającym, w którym warto zadbać nie tylko o dietę, ale także prawidłową suplementację oraz aktywność fizyczną.

Odchudzanie w zgodzie naturą – co to oznacza?

Proces redukcji zbędnych kilogramów może przybierać różne formy – począwszy od diet głodówkowych, poprzez zabiegi (liposukcja), a skończywszy na zbilansowanym, zdrowym odżywianiu w zgodzie z naturą. Nie trzeba się bowiem głodzić, ani poddawać skomplikowanym i nieprzyjemnym zabiegom, by zrucić dodatkowe kilogramy.

Aby schudnąć, trzeba „tylko i aż” przestrzegać zasad diety redukcyjnej, tj.:

 • Prawidłowy bilans dietetyczny
  Każdy powinien indywidualnie obliczyć bilans wartości odżywczych w diecie redukcyjnej. Korzystanie z tzw. gotowców nie jest wskazane.
 • Wysoka jakość produktów
  Należy korzystać z produktów naturalnych, nieprzetworzonych. Spożywanie fast-foodów, słodyczy i wysokoprzetworzonej żywności jest zabronione.
 • Regularne posiłki
  Posiłki należy konsumować regularnie, tj. o stałych porach, w równych odstępach czasu (zaleca się jeść co 2-3 godziny.
 • Zwiększona ilość posiłków

  Minimalna ilość posiłków w ciągu dnia to 4. Zaleca się jednak jeść znacznie częściej. Rzecz jasna, należy przy tym pamiętać, o odpowiednim bilansie. Oznacza to tyle, że należy jeść więcej mniejszych posiłków.

 • Zwiększone spożycie wody
  W czasie redukcji wskazane jest zwiększone spożycie wody, tj. nawet 4 litry wody dziennie. Woda usprawnia metabolizm oraz wspomaga procesy detoksykacji organizmu.

Co jeść na redukcji?

Przede wszystkim, jadłospis redukcyjny należy opierać na źródłach pełnowartościowego białka, tj. chudym mięsie, rybach oraz nabiale. Warto także pamiętać o tym, że znacznie korzystniej jest sięgać po węglowodany złożone, niż cukry proste.

Wbrew pozorom, nie należy również zapominać o tłuszczach (powinny stanowić do 20% całości kaloryki). Najlepszymi źródłami tłuszczów są: orzechy, oleje roślinne oraz ryby morskie.

Czy warto korzystać z suplementów diety na redukcji?

Producenci suplementów diety oferują multum różnych preparatów wspomagających proces odchudzania. Oferta jest naprawdę bardzo szeroka, co niezwykle często okazuje się kłopotliwe dla konsumenta. Wszakże, jak wybrać naprawdę skuteczny środek spośród setek różnych produktów?

Warto korzystać z naturalnych preparatów, cieszących się dobrymi opiniami i recenzjami. Doskonale sprawdzą się suplementy diety oparte o błonnik, piperynę, kapsaicynę czy kofeinę. Do popularnych preparatów zaliczamy m.in.:

Jaka jest rola aktywności fizycznej przy odchudzaniu?

Odchudzanie w zgodzie z naturą” to nie tylko dieta i naturalne suplementy diety, to także aktywność fizyczna. Warto zadbać o zwiększoną dawkę ruchu, tudzież realizację treningu redukcyjnego.

Regularna realizacja ćwiczeń przynosi doskonałe rezultaty. W szczególności rekomenduje się trening oparty o ćwiczenia tlenowe, tj.:

 • bieganie
 • jazdę na rowerze
 • pływanie
 • aerobik

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

Zbędne kilogramy, nadmiar tkanki tłuszczowej, ubrania w które ju...

Odchudzanie po ciąży

Zapewne wiele razy słyszałeś o tym, że od prędkości naszej przem...

Co jeść, żeby przyspieszyć przemianę materii?

Spalacze tłuszczu to produkty, po które coraz częściej sięgają...

Przydatne informacje na temat spalaczy tłuszczu

Ataki głodu, wilczy apetyt. Z tym problemem niestety boryka si...

Jak zapanować nad atakami głodu? 5 sprawdzonych sposobów

  Każda osoba marząca o pięknej, smukłej sylwetce musi przyzwyc...

Jak mierzyć kaloryczność jedzenia

Do restauracji chodzimy po to aby dobrze zjeść. Czy to śniadan...

Napiwki w restauracjach. Dawać czy nie dawać?

Ostatnie lata to lawinowy wzrost zachorowań na schorzenia autoim...

Choroby autoimmunologiczne – jakie znaczenie ma dieta?